Як правильно застосовувати курячий послід в якості добрива

Описание: Як підвищити родючість ґрунту. Типи ґрунтів та методи і способи підвищення родючості ґрунту та врожайності рослин.

admin M
Администратор
Аватара
admin M
Администратор
Возраст: 43
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 162
З нами: 1 год 9 місяців

Сообщение #1 admin » 18.06.2016, 21:06

Застосовувати його можна кількома способами.

1. У бочку насипати одну частину посліду і долити чотири частини води. Залишити бродити на чотири дні. Цю суміш слід час від часу перемішувати.
Застосовувати так: 1 л настою додати в відро води і вносити підживлення під рослини.

2. Приблизно 150 г сирого посліду розбавити в 10 л води. Послід повинен добре розчинитися у воді. Цей розчин потрібно підливати під кущики, стежачи за тим, щоб розчин повністю поглинувся. Кількість внесеного розчину залежить від рослин. Так, під капусту, коли зав'язуються головки, лити по 2 л під корінь. Під молоді кущики огірків і помідорів - по 0,5 або 1 л розчину. Під кущі троянд - по одному відру. Результат такої підгодівлі видно дуже скоро. Важливо дотримуватися дозування, і тоді можна не боятись, що рослини можна «спалити».

Tosik
Tosik
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 30
З нами: 1 год 3 місяця

Сообщение #2 Tosik » 08.11.2016, 12:10

Курячий послід сухий купив 3 роки назад. Зберігався в сухому ящику. Може знає хто і підкаже. Чи не втратив він свої властивості після 3х років зберігання? Читав десь що він з кожним роком втрачає свої якості: Питання наскільки? Щоб зрозуміло було скільки куди вносити.

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271
З нами: 1 год 9 місяців

Сообщение #3 errror » 18.04.2017, 09:33

Курячий послід - це концентроване, швидкодіюче органічне добриво. Воно містить усі основні поживні речовини, необхідні для росту рослин. Поживні речовини, що містяться в пташиному посліді, швидко і добре засвоюються рослинами. В ньому знаходиться більше поживних речовин, ніж у гної, і тому він найбільш ефективний для підгодівлі рослин.
Свіжий пташиний послід майже не містить неприємного запаху з-за відсутності в своєму складі аміачного азоту. Неприємний запах утворюється при зберіганні посліду в результаті мінералізації азотних сполук.
Послід курей, індиків, а також голубів містить більше азоту і фосфору, ніж послід інших птахів, так як вони в основному харчуються зерном. По дії на урожай курячий, голубиний і індичий послід ближче до мінеральних добрив, ніж до гною. Послід качок і гусей менш ефективний, так як вони харчуються в основному травою, він містить багато води і менше поживних речовин.
За складом курячий послід містить 2 % азоту, 2% фосфору, 1% калію і 2,5% кальцію.
Для збереження ефективності пташиного посліду та подальшої його переробки в якості органічного добрива на птахофабриках застосовують глибоку підстилку висотою 30-40 см з торф'яної крихти з домішкою соломи або тирси. Підстилка повинна бути досить вологоємною, щоб забрати з посліду зайву вологу і зберегти послід для подальшої переробки. На одну птицю в середньому вистачає 200 - 400 гр. підстилки. Підстилковий гній перед переробкою зберігають під навісом або вкривають плівкою від дощу.

45freska
45freska
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 18
З нами: 11 місяців 26 днів

Сообщение #4 45freska » 18.04.2017, 10:41

Курячий навоз, та з під своїх пташок, це ж мрія! Не з птахофабрик, з під обколотих антибіотиками та гормонами нещасть курячих...
варіанти, як бачу я, насправді 2:
1-й - перекладати компост, можна навіть тирсу, через рік отримаєте відмінне добриво, яке можна додавати в лунки практично з будь-якими рослинами
2-й спосіб, але аж надто смердючий, зброджувати в бочці, накривши чимось, кілька днів, потім розвести 1 до 10 (1 літр вонючки на 10 літрів води) і поливати потроху під рослини, гарненько попередньо поливши простою водою.

З навозом курячим з птахоферм раджу бути дуже обережним, я б не ризикнув його вносити під овочі-фрукти, хіба що під декоративні.

Pomidor M
Аватара
Pomidor M
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 17
З нами: 1 год 2 місяця

Сообщение #5 Pomidor » 18.04.2017, 14:32

Свіжий курячий послід краще застосовувати при оранці, перекопуванні. Доза: 0,5 кг на 1 кв. метр. Можна сухий, обов'язково рівномірно розподілити. Краще розвести у воді і полити по борознах. Перекопування неглибоке обов'язкове. Сушений послід менш якісний, "улетів" азот. Ефективний і як швидка допомога в якості добрива при захворюваннях. Піввідра посліду (будь-якого) залити відром води. 1:20; Один літр ферментованого за добу при 20-22 гр. Цельсія посліду розвести в 10 літрах води. На 15-річне дерево 40 літрів посліду в борозни із закладенням борозен. Для кісточкових дозу зменшити вдвічі. Дорослі смородина і агрус обійдуться одним відром 10 літрів.
Якість посліду птиці: кращий курячий, потім індичий, потім качиний, а за тим гусячий. Пташиний послід можна замінити людськими фекаліями при внесенні восени, а дози ті ж. Сухий пташиний послід втрачає до 70% азоту, порівняно зі свіжим, але дози все такі ж. Зберігати навіть сухий послід небажано. Якщо є необхідність у герметичній тарі. Підійде пластиковий мішок. Дози для посліду що довго зберігався збільшувати не можна. Запобіжні заходи: послід повинен бути від здорових птахів без сальмонели та інших захворювань. Працювати в рукавичках і в спецодязі. Руки мити з милом і довго. Під час роботи не пити, не курити, не торкатися брудними руками інших предметів. Припиняти підживлювати послідом за 20 днів до збирання врожаю. Курячий послід - це дуже цінне добриво і допоміг не одному поколінню отримувати гарні врожаї щороку.


Вернуться в «Грунт і підвищення родючості»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость