Восстановление плодородия земли

Описание: Як підвищити родючість ґрунту. Типи ґрунтів та методи і способи підвищення родючості ґрунту та врожайності рослин.

fuh
fuh
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 21
З нами: 11 місяців 7 днів

Сообщение #18 fuh » 08.01.2017, 18:16

Ми вже давно не користуємося ніякими хімікатами - ні добривами, ні пестицидами, а гербіцидами – і поготів. Землю не перекопуємо теж. Із-за постійного внесення гною та компосту земля стала дуже м'яка, навіть лопата не потрібна копати лунки, прямо руками можна розгрібати і садити. На зиму садимо жито і горох, влітку гречку і овес після зібраного врожаю, все це потім коситься і перегниває там же в грядах. В якості мульчі використовуємо солому, вона до весни теж відмінно перегниває.
З добрив використовуємо гній, компост, кухонні відходи, деревну золу (топимо дровами), гранітну крихту, "чай" з переброжених бур'янів (я їх вириваю і відра з водою), суху перемелену люцерну і кукурудзу, розведену молочну сироватку і кефір (коли мою банки цю воду зливаю і на грядки несу). Все росте чудово, помідори по 2 метри заввишки.

Teofiopol
Teofiopol
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 25
З нами: 8 місяців 12 днів

Сообщение #19 Teofiopol » 09.03.2017, 09:49

Отримую на форумі дуже багато корисної інформації і намагаюся її використовувати на своїй невеличкій длянці. Наприклад, компостну купу заклав із застосуванням препарату "Байкал ЕМ" (не ЕМ-1. Хто може сказати яка між ними різниця?) Перекидав купу. Було багато черв'яків, які навіть страшно було брати в руки. Проте є питання. Купуючи саджанці, розговорився з однією жінкою, продавцем, з приводу органічного землеробства. На мій погляд, жінка дуже розумна, ходила на курси, була членом клубу органічного землеробства, впроваджувала його у себе на ділянці.
Вона сказала, що черв'яки у неї зжерли всю полуницю. Побачивши, що полуниця пропала, вона викопала кущі, і під кожним кущем, каже, виявила приблизно по пів відра черв'яків.
В результаті вона відмовилася від цієї технології і зайнялася вирощуванням саджанців. Нещодавно я перекопував ділянку, з метою очищення його від бур’янів. Майже в кожному корені зустрічав черв'яків. Хто може прокоментувати цю ситуацію? Чи не зашкодить надмірна висока кількість хробаків на городі рослинам?

Вернуться в «Грунт і підвищення родючості»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость