Куди дівати опале листя

Описание: Як підвищити родючість ґрунту. Типи ґрунтів та методи і способи підвищення родючості ґрунту та врожайності рослин.

Galinka F
Аватара
Galinka F
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 51
З нами: 11 місяців 11 днів

Сообщение #18 Galinka » 01.11.2016, 21:07

На багатьох форумах пишуть що компостувати можна листя лише зі здорових дерев, бо якщо закласти в компост листя з хворих дерев то потім ваші рослини будуть хворіти і т.д. То чи є ризик принести на свою ділянку хвороби разом з опалим листям. Якщо ризик є то може краще не ризикувати? А ще як листя ви маєте зберігати всю зиму на купах, адже їх вітер рознесе по всій ділянці і не лише по вашій а й по сусіднім, чи я не права?

Ricardo
Ricardo
Повідомлення: 13
З нами: 1 год 3 місяця

Сообщение #19 Ricardo » 01.11.2016, 21:24

Природа сама краще знає що робити з листям... "бяки" з під листя на здорові дерева і чагарники ніяк не впливають. А ось мінерали з землі губляться. Листя прибирають восени швидше через декоративні - естетичні міркування або якщо під деревами хтось і навіщо то висадив овочі. Так що якщо хочеш гарний газон, то навіщо садити посеред газону плодові дерева, посади декоративні з малою кількістю листя або взагалі з її відсутністю, як хвойні дерева і різні декоративні чагарники. Якщо потрібен плодовий сад, то і треба розбивати сад з його природними особливостями і по можливості природними добривами. А прибирати, а потім купувати або тягти з лісу хвою, чи траву з поля - це навіть дивно звучить, прямо якийсь круговорот грошей в саду. Золота мульча виходить, та й де гарантія що з іншої мульчи не занесеш інших невідомих Вашому саду болячок. Здорові дерева вистоять проти всяких болячок, до того ж потрібно садити стійкі до хвороб дерева та проводити профілактичні обприскування.

eddbit
Аватара
eddbit
Репутація: 11 (+11/−0)
Повідомлення: 212

Сообщение #20 eddbit » 02.11.2016, 07:19

До весни - так, а два роки мати всю ділянку в величезних купах листя - не дуже гарний варіант. Може їх закопати куди або яму викопати яку для них і туди все поскидати?
Прошу вибачення за те, що дав Вам таку пораду. Але Ви ж самі просили щоб було правильно і не важко. Є й інший спосіб він теж застосовується але потребує більше роботи. Потрібно викопати яму півтора на півтора метра і глибиною 50-40 сантиметрів. Звалити листя в яму і залишити до весни. За зиму треба купити пакет карбоміду (сечовини). Навесні, коли прогріється земля, розведіть карбомід в воді з розрахунку столова ложка добрива на 10 літрів води і добре пролийте купу листя, а точніше те що від нього залишилось. Після купу бажано чим-небудь накрити.
Живу как умею и другим не мешаю

Natalka
Natalka
Повідомлення: 20
З нами: 9 місяців 20 днів

Сообщение #21 Natalka » 02.11.2016, 13:02

А зимою, якщо нагорнути в великі купи, листя буде перегнивати?

eddbit
Аватара
eddbit
Репутація: 11 (+11/−0)
Повідомлення: 212

Сообщение #22 eddbit » 02.11.2016, 13:09

Безумовно буде при будь-яких умовах. Головне щоб воно було вологим в середині. І чим більша купа, тим тепліше і більше перепріє за зиму. Купа за зиму стане рази в 2-3 меншою.
Живу как умею и другим не мешаю

sidr
Аватара
sidr
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 28
З нами: 9 місяців 19 днів

Сообщение #23 sidr » 03.11.2016, 10:00

Здрастуйте, я тут новенький, але мені завжди було цікаво, чому люди так погано ставляться до опалого листя і до бур'янів взагалі. Листя ніколи не прибираю, від бур'яну не намагаюся позбутися. Я вважаю що спочатку треба зрозуміти що людині треба від її ділянки. Якщо це великий і шикарний газон, квітники і плиткові доріжки, то звичайно геть листя і бур'яни, але якщо це сад і город, то може на це глянути по іншому? Все листя я залишаю під деревами, навіть згрібаю їх ближче до пристовбурних кругів, інша справа що я проводжу обробку дерев разом з цим листям і восени і ранньою весною і в продовж літа, ніякий бур'ян не викидаю і не виполюю, все йде в справу, я його зрізаю і розкладаю під деревами товстим шаром, до кінця літа все це осідає і перегниває, до речі кажучи, якщо бур'яни постійно підрізати, а не намагатися виполоти з корінням, вони зникають, а залишається щось типу лугової трави. Зате дерева завжди під мульчею, і на рахунок черв'яків, якщо їх не буде, то вся ваша краса зачахне. Так що я думаю кожному треба вирішувати самому, потрібні листя на ділянці чи ні, тут немає однозначної відповіді, природа нічого не робить просто так, але це моя думка.

Lariska
Аватара
Lariska
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 224
З нами: 1 год 2 місяця

Сообщение #24 Lariska » 07.11.2016, 06:37

Ті, хто з жахом заявляють: "Ах, у листі зимують шкідники!" – мабуть не здогадуються про те, що в ньому зимують також і шкідники шкідників. Тобто, ті, хто знищує тих, хто їсть наші рослини. В природі взагалі-то все врівноважено, і на кожну попелицю знайдеться своя божа корівка. Утилізувавши ж листя, ви вб'єте не тільки шкідливих, але й корисних комах. Шкідливі потім радісно прилетять від сусідів, а ось корисні заглянуть, тільки коли шкідливі добре розмножаться (і вже потріпають рослини).
І ще питання навздогін: що, якщо ви прибираєте листя з-під яблунь, вже не треба навесні бризкати від квіткоїда? А спробуйте. Дізнаєтеся, що треба. А значить прибирання листя з цієї точки зору не є визначальним.
Плюс в декоративному саду листя в квітниках служить покривом багаторічників, що збільшує шанси на успішну зимівлю.
Я все до чого? Прибирати або не прибирати листя - питання не необхідності, а естетичних уподобань чи понять про вигляд вашої ділянки. Можна прибирати і взагалі все вилизувати перед зимою (у нас багато хто взагалі перекопують все і вся, навіть квітники навколо багаторічників), а можна залишати більш природний вигляд саду. Все одно хвороби і шкідники будуть – так вже влаштована природа, і не варто з нею боротись, а краще використовувати знання її законів на свою користь.

Nesmeyana
Nesmeyana
Повідомлення: 33
З нами: 9 місяців 14 днів

Сообщение #25 Nesmeyana » 08.11.2016, 10:43

листя треба прибирати, якщо є така можливість, або перекопати землю, так як листя є джерелом інфекційних захворювань культурних рослин, наприклад парші. У великих садах, де немає такої можливості, вносять 5% розчин карбаміду для мінералізації листя. Коріння рослин захищені грунтом краще надземної частини, яка в першу чергу постраждає від морозів.

Tosik
Tosik
Повідомлення: 29
З нами: 9 місяців 16 днів

Сообщение #26 Tosik » 08.11.2016, 10:47

Чому ніхто ще не придумав якийсь простенький прес, який би дозволяв листя після пресування використовувати в якості палива для обігріву будинків. Скільки пропадає щорічно листя, яке б могло дати досить велику кількість тепла.

Duandot
Duandot
Повідомлення: 11
З нами: 10 місяців 5 днів

Сообщение #27 Duandot » 08.11.2016, 11:32

Купив недавно так званий "прискорювач компостування", вирішив випробувати його на своїй компостній купі. Так ось незрозуміло - в інструкції написано, що для кращого перегнивання їм треба проливати кожен шар при закладці, але виходить так, що укладав ці шари я на зиму дивлячись, а взимку - яке гниття-то? Або на зиму не треба було пошарово поливати, краще потім вже навесні полити всю купу?

Lariska
Аватара
Lariska

Сообщение #28 Lariska » 08.11.2016, 11:59

Купив недавно так званий "прискорювач компостування", вирішив випробувати його на своїй компостній купі. Так ось незрозуміло - в інструкції написано, що для кращого перегнивання їм треба проливати кожен шар при закладці, але виходить так, що укладав ці шари я на зиму дивлячись, а взимку - яке гниття-то? Або на зиму не треба було пошарово поливати, краще потім вже навесні полити всю купу?

Я від нього давно відмовилася, від прискорювача компостування. Стала користуватися сечовиною (карбамід натрію) - ефект той же, а ціна нижча. Коли користувалася прискорювачем компостування, саме укладала шар - проливала, потім інший шар - знову пролити і т. д. Робити це потрібно протягом сезону - до вересня. Під зиму сенсу немає.

Tetyana
Tetyana
Повідомлення: 32
З нами: 9 місяців 16 днів

Сообщение #29 Tetyana » 11.11.2016, 11:55

Вкрила листям троянду, взимку там поселилися миші і з'їли майже всі стебла. Залишилися стеблі висотою 15-20 см. Але троянда, що не цвіла 2 роки, дала відростки і була вся в квітах. Більше не ризикую і троянду укладаю на землю і притискаю дошками, зимує добре.

Cderki
Cderki
Повідомлення: 25
З нами: 9 місяців 9 днів

Сообщение #30 Cderki » 13.11.2016, 22:16

Якось в цьому році сніг пішов несподівано рано. І для мене і для дерев в моєму садку. На одній яблуні ще повно яблук висить, а на другій - яблук трохи, але зелене листя. І листя на груші одні не облетіло, а лише стало коричневим і снігом присипало те листя – стоїть як щось неземне в саду, буле і величезне.
Зазвичай листя намагаюся прибирати, а в цьому році не встиг, де впало там і лежить.

Lariska
Аватара
Lariska

Сообщение #31 Lariska » 14.11.2016, 16:50

Сніг накрив купу з листям шаром сантиметрів 20, але зверху утворились нібито кратери вулканів. Тобто листя перепріває та виділяє тепло, і сніг розтанув зверху над листям, хоча на городі лежить шар снігу до півметра. Значить процес йде й взимку.

Solnce
Аватара
Solnce
Повідомлення: 43
З нами: 9 місяців 20 днів

Сообщение #32 Solnce » 15.11.2016, 15:49

Встроміть в вашу купу з листям, якщо є, залишки металопластикових труб. Цим самим ви значно прискорите перепрівання листя і отримання готового компосту.

Georg
Georg
Повідомлення: 35
З нами: 9 місяців 28 днів

Сообщение #33 Georg » 16.11.2016, 20:40

Все ж резюме по темі "Чи прибирати листя восени"? Я не прибираю. Але моя думка така, що якщо сад здоровий то паритися з листям не потрібно - перегниє саме. Якщо в саду був спалах шкідників або грибних хвороб – то певно краще прибрати. Мною помічено - в зоні сильного листопада якщо сад під задернінням / газоном / під мульчею з листя сильні залисини трави... це теж не здорово.

fuh
fuh
Повідомлення: 21
З нами: 9 місяців 7 днів

Сообщение #34 fuh » 20.11.2016, 12:06

Под деревьями оставлять листья или сгребать под чистую. И если оставлять то каким слоем, а то ведь как мне кажется, дерево сопреет, ведь температура в куче листьев поднимается довольно высоко.

Вернуться в «Грунт і підвищення родючості»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость