Куди дівати опале листя

Описание: Як підвищити родючість ґрунту. Типи ґрунтів та методи і способи підвищення родючості ґрунту та врожайності рослин.

Alona
Аватара
Alona
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 81
З нами: 1 год 3 місяця

Сообщение #1 Alona » 06.09.2016, 21:16

Наближається сезон збирання листя і я знайшла корисну інформацію з цього приводу, вирішила поділиться і з Вами!
Прибирання листя в осінній період. За чи проти. Садовий інвентар.
Прийшла осінь і на дачній ділянці маса турбот: зібрати врожай, підготувати фруктовий сад до зими, а тут ще й листя нападали. Зараз стало актуальним питання про прибирання листя. Прибирати або нехай лежать. Розглянемо корисні і шкідливі властивості опалого листя.

Корисні властивості опалого листя

Опале восени листя є добривом. Вони віддають при розкладанні зібрані за літо мінеральні та органічні речовини і тим самим підгодовують грунт. Грунт тим самим структурується і покращується за своїми показниками. При цьому в грунті розвивається мікрофлора і фауна, що запобігає розвитку організмів, таких як грибки і бактерії які викликають хвороби фруктового саду. У нинішній час важко виростити молоде здорове дерево, тому органічна підгодівля дуже корисна і потрібна молодим саджанців, та й дорослому саду.

Шкідливі властивості опалого листя

З іншого боку багато хто побоюється опалого листя як розсадника зарази. Гризуни, які шукають притулок з полів, знайдуть собі притулок в вашому листі. Сніговий покрив приховає їх присутність, але обгризені стовбури і зіпсована коренева система може безповоротно знищити ваш сад. Сухий килим листя може стати причиною пожежі, яка також знищить або пошкодить дерева.

Порада

Якщо ви є прихильником органічного добрива садової ділянки, і немає ні найменшого бажання прибирати опале листя, то вам слід перекопати ділянку разом з листям. І гризуни не знайдуть притулок і підживлення грунту гарантоване.

Smila
Smila
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 19
З нами: 1 год 6 місяців

Сообщение #2 Smila » 14.09.2016, 14:36

В інтернеті пишуть, що можна знезаразити листя, уражені в тому числі і антракнозом, а також опалі яблука нітрофеном.
При цьому знайшла, що нітрофен при деяких умовах довго зберігається в "землі" і небезпечний для людини і тварин.
Хто в курсі: чим облити компостну купу з листя від плодових дерев і чагарників для якнайшвидшого перегнивання і одночасного знищення зимуючих в ній шкідників?

Veprik
Veprik
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 9
З нами: 1 год 2 місяця

Сообщение #3 Veprik » 11.10.2016, 13:07

В связи с все большим распространением природного или органического земледелия стает вопрос не куда девать опавшее листья, а где его взять. Разве что возле дорог никто не берет – не хотят и правильно делают, там больше вредных веществ, а в парках, на аллейках уже все давно подчищают подчистую. А с леса возить уж больно хлопотно, да и далековато для меня.

Vikent
Vikent
Повідомлення: 8

Сообщение #4 Vikent » 11.10.2016, 17:44

У меня все просто, неподалеку от моего дома детски садик. И обычно всю опавшую листву там сжигают. Я же беру тележку и вожу пока очень не надоест. Но тележек 30 привожу и это на участок возле дома где-то 2-3 сотки. И этого все равно мало. Привез бы в два раза больше было бы лучше, но просто надоедает.

eddbit
Аватара
eddbit
Репутація: 11 (+11/−0)
Повідомлення: 213

Сообщение #5 eddbit » 12.10.2016, 20:21

Чесно кажучи, я на опале листя і уваги не звертаю. Хоча у мене, його на ділянці не мало - поруч гай березовий, та й в городі дві величезні берези є. Грунт переорюю, не забираючи листя. Ще не доводилося спостерігати будь-якого негативного явища від опалого листя. Спалювання їх вважаю нерозумним і шкідливим для оточуючих – от якби це розуміли мої сусіди...
Живу как умею и другим не мешаю

Lariska
Аватара
Lariska
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 224

Сообщение #6 Lariska » 19.10.2016, 10:04

В мене схожа ситуація як описав Vikent – за забором дитячий заклад, де росте багато дерев, ы вони кожного року це листя спалюють, а цього року домовилася, що будуть складати біля мого забору, а чоловік вже все це добро перекидає на мій городик. Питання чи не занадто багато я накидаю цього листя на свої 3 сотки городу. А листя по згадкам за минулі роки буде з добрих 2 камази. І як його краще зараз скласти на зима в одну кучу згребти чи розкидати однаковим шаром по всьому городу.

eddbit
Аватара
eddbit

Сообщение #7 eddbit » 19.10.2016, 10:29

Якщо листя багато то гадаю його краще складати в бурти шириною та вистою до 1.5 метри, і краще перешаровувати послідом, чи кухонними відходами, чи просто шаром землі. Тобто, наприклад шар 30-50 см листя, шар 10 см посліду чи відходів чи землі, знову шар листя і так до 1.5 метри. А весною розкидати по всій ділянці і перекопати неглибоко.

admin M
Администратор
Аватара
admin M
Администратор
Повідомлення: 162
З нами: 1 год 7 місяців

Сообщение #8 admin » 19.10.2016, 12:00

Можливо поступово перестануть в нашій країні нас травити димом від спалювання опалого листя та інших відходів, як зазвичай роблять дбайливі господарі, особливо в приватному секторі, та так марно витрачати божий дар – органіку, яку можна використати з користю для поліпшення родючості грунту.

Eko
Eko
Повідомлення: 20

Сообщение #9 Eko » 19.10.2016, 12:13

Багато дачників, не довго думаючи, просто викидають опале листя в компостну купу. Але ж якщо звернути увагу на калюжі, в які потрапили листя волоського горіха, то можна помітити, що вода в них чорніє. Під горіхом рідко приживаються інші рослини: за допомогою опалого листя дерево бореться з конкурентами. Юглон - токсична речовина в його листі - призводить до загибелі рослин і затримує гниття листя в компостних купах. Крім горіха, такою властивістю володіє і дуб. А тому переборщувати з дубовим листям в городі або саду не варто.
І хоча в компостній купі або ямі листя благополучно перегниває, у випадку з дубовим та горіховим листям цей процес може затягнутися.
Інші породи теж можуть бути небезпечними. Перед тим, як утеплювати листям грядки, потрібно дізнатися, чи не хворіло дерево. Якщо вона страждала від парші або плодової гнилі, його листя краще спалити, тому що воно кишить спорами збудників хвороби. Правда, звільняючи свої володіння від засилля сплячих паразитів, людина шкодить навколишньому середовищу. Тому листя краще закопати глибше.
Комплексно стійкі сорти використовуються як для приготування компосту, так і для утеплення грядок на зиму. Їх сухим листям можна вкрити виноград, троянди, півонії та ін.
Вологе ж листя краще відправити в компост, злегка присипавши вапном. А можна приготувати т.зв. листову землю. Для цього з листя формують щільні купи, які потім періодично поливають. Така земля буває готова через 2-3 роки.
Готуючи компост, господарі використовують в якості матеріалу «зелень», насичену азотом і виділяє тепло при гнитті, і «коричневу органіку», яка повільно пріє, тепла при цьому не виділяючи. До «коричневої органіки» відносять і опале листя. Пріє воно повільно, але дуже добре розпушує ґрунт.
Щоб довго не розбиратися, корисне опале листя для саду чи ні, їх можна зібрати в купу, і укладати шарами товщиною в 10-15 см в компостну купу. Якість компосту залежить від кількості компонентів. Та й дозрівати таке добриво буде швидше. Правда, слід пам'ятати, що горіхове листя повинні складати не більше чверті всієї кількості листя.

MelNik
MelNik
Повідомлення: 24
З нами: 1 год 1 місяць

Сообщение #10 MelNik » 19.10.2016, 13:58

При великій кількості листя рекомендують використовувати різні препарати які прискорюють перегнивання листя і більш швидкого отримання готового компосту. Є різні препарати і я не буду їх перелічувати, а пораджу зробити самостійно щось подібне до таких препаратів. Теоретично нічого нового не скажу, цю пораду дають майже не на кожному форумі по покращенню родючості грунту, але тим не менш це працює, і ніяк не гірше як використання магазинних дорогих препаратів. І зробити такий собі прискорювач перегнивання доволі просто – у велике відро або бочку, чим більше тим краще, засипати будь якої трави, а ще краще посліду, і залити водою. Тиждень, при холодній погоді пару тижнів і ваш чудо препарат готовий до використання. Гарно пролийте свою купу листя і результат не заставить чекати.

Lariska
Аватара
Lariska
Повідомлення: 224

Сообщение #11 Lariska » 21.10.2016, 07:20

Так як писала що цього року мене засипали опалим листям, то й думаю куди його все дівати. Вже прикрила всі пристовбурні кола біля дерев, а купа листя ще досить велика і з кожним днем збільшується. Зараз планую садити цибулю на зиму, і хочу засипати землю листям і перекопати, а потім вже посадити цибулю. Питання – не завадить цибулі така добавка у вигляді опалого листя?

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271

Сообщение #12 errror » 21.10.2016, 07:40

До речі варто нагадати, що спалення листя заборонено законом - статті 16 і 22 Закону України «Про охорону атмосферного повітря». Відповідальність за порушення цієї норми передбачена статтею 77 адміністративного кодексу України.

Ось процитую: спалювання листя, трави, гілля, будь-якого сміття ЗАБОРОНЕНО законодавством;
зазначені протиправні дії, згідно чинного законодавства України, тягнуть за собою адміністративну відповідальність, накладання та стягнення з порушників штрафів в розмірах: від 340 до 1 360 грн., для посадових осіб — від 850 до 1 700 грн.

І гадаю буде корисним привести зразок скарги у відповідності до чинного Закону України «Про звернення громадян»:

Начальнику………………..

Від кого (написати без скорочення прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання.

__ числа __ місяця __ року в __ час на території ______ (місце знаходження палу вказати максимально точно, уточнивши вулицю, сквер, номер будинку, біля якого спалювали листя) невідомі мені лиця (двірник и т. і.) палили сухе листя (Або сміття — в залежності від ситуації. Інший варіант — “горіло чи було підпалене сухе листя/сміття”. Описувати порушення слід в залежності від того, що ви бачили насправді.). Вигоріло біля __ м2 території (площа вигорілої території вказувати необов’язково). Це призвело до пошкодження __ дерев і кущів (якщо це було).

В результаті цього підпалу відбулось забруднення атмосферного повітря, чим було порушено право на безпечне для життя і здоровця довкілля, гарантовано ст. 50 Конституції України и ст. 9 Закону України Про охорону навколишнього природного середовища.

Крім того, були порушені норми Правил утримання житлових будинків та при будинкових територій і/або правил утримання зелених насаджень в містах і інших населених пунктах України.

ПРОШУ

подібні правопорушення не припускати (— для житлового господарства)

присікати (— для контролюючих органів).

У відповідності до ст. 20 Закону України “Про звернення громадян” і оскільки (варіант — “... оскільки я регулярно проходжу по вказаній території і ...” — далі по тексту) протягом цього місяця через підпали листя (чи сміття) мені доводиться постійно дихати димом,

ПРОШУ

скоротити термін розгляду цієї заяви до 15 діб.

Дата Прізвище, ініціали

Підпис

Vikent
Vikent
Повідомлення: 8

Сообщение #13 Vikent » 21.10.2016, 10:32

а цього року домовилася, що будуть складати біля мого забору

Це гарна ідея, адже і мені добро буде і посадовим особам з цього дитячого закладу не буде боязко за порушення законодавства. Можна їм нагадати що за спалення листя полягає штраф так вони мабуть з вдячністю погодяться вивезти все листя на мій городик. Але ж там мабуть крім листя ще всякої бяки буде повно… Треба сходити іф подивитись на те листя.

Kapelka
Kapelka
Репутація: 2 (+2/−0)
Повідомлення: 43

Сообщение #14 Kapelka » 31.10.2016, 19:55

Листя в компостній купі перепрівають довше зелених залишків, близько двох років, і служать згодом не стільки як добриво, а як речовина що покращує структуру ґрунту. З такою метою цілком можна їх і прикопати ще восени. З приводу захворювань пам'ятайте, що спори грибкових захворювань (оїдіум, моніліоз) живуть досить довго, а ось вірусних (мозаїчні захворювання, карликовість, скручування плодів) і бактеріальних (чорна ніжка, м'яка гниль) в основному гинуть. Тому проаналізуйте, чим хворіють Ваші рослини.

sveta
sveta
Повідомлення: 25

Сообщение #15 sveta » 01.11.2016, 10:55

Все прочитала, але заплуталася остаточно. На газоні листя згрібати чи ні? Не збирати - згниє газон, збирати - не буде черв'яків. У мене 7,5 соток, на 3-х з них – три десятка беріз, під ними газон. Зараз все в листі, та ще з трьох сторін нічийні кинуті ділянки з височенними листяними деревами - листя все буде у мене на ділянці. Що з цим багатством робити? Сьогодні нагорнула 4 гори опалого листя під берези і ще кілька куч. Листя облетіло, приблизно на 2 / 3.Думаю, треба збирати в чорні мішки і робити компост. Як правильно і нетрудозатратно (я ледаща трохи), підкажіть...

eddbit
Аватара
eddbit

Сообщение #16 eddbit » 01.11.2016, 14:57

Зберіть листя в купу і залиште до весни. Наступного літа перемішуйте листя два-три рази за сезон і поливайте хоч зрідка водою. Купа всередині не повинна пересихати. Якщо є можливість накрийте будь-чим. На другий рік повторіть те ж саме. До кінця другого літа отримаєте хороший компост, його ще називають листова земля. Процес можна прискорити якщо з весни додавати в купу кухонні відходи або свіжий гній. Тоді можна отримати компост і за один рік.

sveta
sveta
Повідомлення: 25

Сообщение #17 sveta » 01.11.2016, 16:48

До весни - так, а два роки мати всю ділянку в величезних купах листя - не дуже гарний варіант. Може їх закопати куди або яму викопати яку для них і туди все поскидати?

Вернуться в «Грунт і підвищення родючості»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость