Теплі грядки як зробити та яка користь від них

Описание: Будівництво та облаштування теплиць, методи посадки різних рослин в теплицях, агротехніка і заробіток.

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271
З нами: 1 год 6 місяців

Сообщение #18 errror » 03.04.2017, 20:33

Kiril Petrov писал(а):Скажіть чи не зашкодить надто висока температура під плівкою для сходів редиски, капусти, і при яких температурах знімати плівку з теплих грядок?
Для кожної культури своя максимально висока температура. Але я якщо сильно пече сонце, то завжди знімаю укриття з парників. Звичайно якщо мені жарко на сонечку, то під плівкою температура буде явно за 30 і більше, такої температури не варто тримати для любих рослин. Але надвечір поки ще сонце не сіло накриваю назад плівку, щоб на ніч краще прогріти повітря і, відповідно, землю.

Cderki
Cderki
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 25
З нами: 1 год

Сообщение #19 Cderki » 04.04.2017, 21:00

А в парник вже можна сіяти теплолюбні культури – огірки, гарбузи, дині, кавуни т.д.

Vovik
Vovik
Повідомлення: 26
З нами: 1 год 1 місяць

Сообщение #20 Vovik » 18.04.2017, 21:14

Чому ці грядки називаються теплими? Начитавшись та надивившись зробив і собі для проби одну. Вдень спека, вночі температура така сама як і на вулиці. Зараз вночі у нас мінус два, і під плівкою така сама температура до ранку. То який сенс її робити?

Zavochica
Аватара
Zavochica
Репутація: 3 (+3/−0)
Повідомлення: 28
З нами: 11 місяців 14 днів

Сообщение #21 Zavochica » 20.04.2017, 12:49

Vovik писал(а):Вдень спека, вночі температура така сама як і на вулиці. Зараз вночі у нас мінус два, і під плівкою така сама температура до ранку. То який сенс її робити?
Температура в парничку під плівкою за ніч практично вирівнюється з навколишньою, але вдень може суттєво відрізнятися. А ще те що температура повітря під плівкою вирівнюється, то грунт у тепличкі не встигає охолонути так швидко. Наприклад якщо сьогодні в мене на вулиці температура близько 5, то під плівкою в парничку майже 20, що досить суттєво відрізняється. А якщо вдень під плівкою спека за 35, то можна ж плівку прибрати. Тобто парник вимагає догляду, але воно того варте, якщо ваш парник у вас вдома, а не на дачі, на якій ви буваєте раз в тиждень.

sidr
Аватара
sidr
Репутація: 1 (+1/−0)

Сообщение #22 sidr » 20.04.2017, 21:47

Тепла грядка це своєрідний міні-парник. Ми вирощуємо в ній огірки, тому що теплиця поки одна, а помідори разом з огірками в ній не посадиш. Навесні, як тільки сходить сніг, купуємо гній. Викладаємо грядку і ділимо її на рівні сегменти, виходять лунки. Коли земля більш менш просихає ми заповнюємо лунки землею, ставимо дуги і зверху натягуємо плівку. Приблизно 2 тижні цю конструкцію не чіпаємо і не відкриваємо. Грядка в цей час "нагрівається". Через два тижні можна садити огірки, я їх попередньо замочую і прямо насінням, штуки по 4-5 саджу в кожну таку лунку, поливаю і знову закриваємо плівкою. Ну а далі вже доглядати за огірками як у відкритому грунті. Тільки важливо в жарку погоду обов'язково поливати щодня рясно і не забувати на день відкривати плівку (в теплу погоду), щоб не згоріли.

Teofiopol
Teofiopol
З нами: 10 місяців 1 день

Сообщение #23 Teofiopol » 22.04.2017, 16:04

sidr писал(а):Тепла грядка це своєрідний міні-парник. Ми вирощуємо в ній огірки
Скажіть чи вже пора висівати в парник огірки? На що орієнтуватись обираючи терміни висіву огірків у парник? Парник не обігріваємий, просто закладена органіка, потім присипана поживним грунтом, і вкрита плівкою.

Mikola
Mikola
Репутація: 2 (+2/−0)
З нами: 9 місяців 23 дня

Сообщение #24 Mikola » 22.04.2017, 16:25

Teofiopol писал(а):На що орієнтуватись обираючи терміни висіву огірків у парник?
На температуру грунту на глибині висіву культури. Засовуєте термометр і дивитесь 3-4 рази на добу температуру, потім вираховуєте середньодобову, якщо вище 15 градусів, можна сіяти, нижче - значить зачекати.

1979
1979
Повідомлення: 29
З нами: 1 год

Сообщение #25 1979 » 27.04.2017, 13:55

Vovik писал(а):Чому ці грядки називаються теплими? Начитавшись та надивившись зробив і собі для проби одну. Вдень спека, вночі температура така сама як і на вулиці. Зараз вночі у нас мінус два, і під плівкою така сама температура до ранку. То який сенс її робити?
Який сенс хочу розповісти яке я зробив порівняння цього року. Зробивши парник, чи теплу грядку, хто як хоче так і називайте, мав трохи зайвої плівки шириною з метр і завдовжки метрів з 5. То щоб не пропадав матеріал просто на пробу вкрив рядок картоплі на ділянці де висаджена бульба. Що маємо на сьогодні – під плівкою, яка до речі лежить на землі не надто щільно, просто прикладена по бокам дошками, вся картопля до єдиної зійшла, коли рядом рядки тієї самої картоплі, посадженої в один термін навіть не видно що планує вилазити з-під землі. Ось такий забіг у термінах можна отримати просто навіть вкривши плівкою землю, яка таким чином швидше прогрівається, теж саме маємо і в парниках.

Vovik
Vovik

Сообщение #26 Vovik » 27.04.2017, 13:59

1979 писал(а):Зробивши парник, чи теплу грядку, хто як хоче так і називайте, мав трохи зайвої плівки шириною з метр і завдовжки метрів з 5. То щоб не пропадав матеріал просто на пробу вкрив рядок картоплі на ділянці де висаджена бульба.
Скільки коштує кусок плівки, розмірами що ви вказали, і скільки кущів картоплі ви нею вкрили, і скільки буде коштувати урожай зібраний з тих кущів. Щось я гадаю малоймовірно що розходи на плівку окупляться доходами від отриманого урожаю. А тоді знову який сенс витрачати час, гроші. Як я розумію необхідно шукати більш легких та дешевих шляхів отримання урожаю, а не вкладати мільйони, щоб виростити на копійку.

Natali
Natali
З нами: 8 місяців 29 днів

Сообщение #27 Natali » 27.04.2017, 14:15

Vovik писал(а):Як я розумію необхідно шукати більш легких та дешевих шляхів отримання урожаю, а не вкладати мільйони, щоб виростити на копійку.
Фермер считает каждую копейку в погоне за прибылью, и у него главный аргумент – экономическая целесообразность. И если ему выгодно лить фунгициды и другую отраву, он будет лить, а дачник приезжает на дачу чтобы отдохнуть от суеты, побыть на лоне природы, ухаживать за урожаем, имея при этом экологически чистые продукты. И тут более главное не сколько вложено денег, а отдача, которая радует не столько кошелек сколько душу и глаза.

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271
З нами: 1 год 6 місяців

Сообщение #28 errror » 27.04.2017, 14:18

Natali писал(а):И тут более главное не сколько вложено денег, а отдача, которая радует не столько кошелек сколько душу и глаза.
Не думаете ли вы что большинство сельских жителей выращивают картофель для получения радости от созерцания всходов молодой картошки? Да, владельцы больших особняков, которые имеют возможность не задумываться про свое финансовое состояние может и не принимают во внимание экономическую выгоду от выращивания растений на своих участках. Но как мне кажется большинство населения Украины занимается огородом из-за желания сэкономить деньги, дабы получить более дешевый продукт.

Tukiner
Аватара
Tukiner
З нами: 9 місяців 24 дня

Сообщение #29 Tukiner » 28.04.2017, 07:24

Начитавшись за зиму форумів та книжок, зробив цього року невеличкий парничок, який накриваю рамою з натягнутою плівкою. Так ось ця плівка висить вже так убого, що шкода на неї дивитись. Плівку купував досить міцну на перший погляд, жовтого кольору, спеціальну для парників. Але ж чому вона так розтягується, утворюються провиси, в який накопичується вода під час дощів, і від цього вона ще більше тягнуться. Хто як вирішує таку проблему? Чи це в мене плівка погана?

Alona
Аватара
Alona
Повідомлення: 81
З нами: 1 год 3 місяця

Сообщение #30 Alona » 28.04.2017, 19:13

Tukiner писал(а):Але ж чому вона так розтягується, утворюються провиси, в який накопичується вода під час дощів, і від цього вона ще більше тягнуться. Хто як вирішує таку проблему? Чи це в мене плівка погана?
Есть в продаже армированная пленка, она немного меньше пропускает солнечного света, но зато гораздо прочнее на разрыв, и соответственно, меньше растягивается. Но думаю, следует понимать, что пленка, даже армированная, или еще какая-нибудь, изготовленная с использованием современных технологий, материал по своей сути недолговечный. Поэтому можно конечно попробовать в эксплуатации армированную пленку и тогда сравнить, что вам больше нравится.

TerelF1
Аватара
TerelF1
З нами: 11 місяців 27 днів

Сообщение #31 TerelF1 » 02.05.2017, 09:25

Як плівку не натягуй під дією сонця вона нагрівається і буде розтягуватись. А щоб не провисала я натягую нитку капронову. Натягувати потрібно добре, як струну, але це досить легко і швидко робиться, але вже ніякі дощі не страшні вашому парнику, і плівка не просяде і не порветься. Я до речі використовую нитку з мішків з кормом для птиці, які купую на базарі, там міцна та тоненька нитка.

Tukiner
Аватара
Tukiner
З нами: 9 місяців 24 дня

Сообщение #32 Tukiner » 10.05.2017, 18:56

Надумав зробити щось типу дуже маленького парничка. Для кожної рослини свій парничок. Чому зробити, а не використати, наприклад, 5-літрову пластикову пляшку? Бо думаю трохи замала площа укриття грунту у цієї пляшки. Хочу зробити щось на зразок піраміди, щоб сторона нижня була сантиметрів 20-30, і обтягнути боки плівкою. Під такий мікро парничок можна висаджувати огірки, гарбузи, кавуни, помідори для отримання ранніх врожаїв. Тільки не придумав ще поки з чого каркас робити – з дерева чи дроту. З дроту буде легший сам парник, але не знаю як плівку кріпити, а з дерева буде трохи заважкий. Може хтось пробував таке майструвати?

Вернуться в «Теплиці - як побудувати, як обладнати»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость