Парник чи тепличка – що краще

Описание: Будівництво та облаштування теплиць, методи посадки різних рослин в теплицях, агротехніка і заробіток.

Teofiopol
Teofiopol
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 25
З нами: 10 місяців

Сообщение #1 Teofiopol » 14.02.2017, 15:53

Зараз якраз час подумати про теплиці і парники. Пропоную в цій темі викладати інформацію, що стосується споруди, організації і т. д., у кого що є :)
Сама поки не маю нічого і роздумую чи взагалі мені воно потрібно. Ділянка невелика, вирощуємо овочі для себе, не на продаж. Тож якщо купувати теплицю то її вартість не окупиться і за десятки років. Але ж хочеться щось посіяти в закритий грунт. Ту ж саму розсаду. Той надумала купити маленький парничок. Може хто підкаже де купував, чи самостійно робив, які враження.

Zavochica
Аватара
Zavochica
Репутація: 3 (+3/−0)
Повідомлення: 28
З нами: 11 місяців 13 днів

Сообщение #2 Zavochica » 14.02.2017, 16:32

Також цікаве це питання. Вже шукала і по форумах і по магазинах в Інтернеті. Головна відмінність, як я для себе зрозуміла – це в матеріалі самого укриття. Є польське, російське і вітчизняне – яке краще, а хто ж його знає? Може хто користувався і згоден поділитись досвідом, то знайшов би тут вдячні душі.

Irisha
Irisha
Повідомлення: 26
З нами: 10 місяців 11 днів

Сообщение #3 Irisha » 14.02.2017, 16:47

Я користуюся вже не перший рік так званим «Підсніжником». Тому можу його рекомендувати. Це парник з агроволокна з вшитими дугами. У мене лише відгуки позитивні. Основна причина - те, що я дійсно змогла встановити його другий раз. Не буду брехати щодо поливу, реально поливала стільки ж, провітрювала ближче до літа частіше. У саму спеку взагалі приловчилася відкривати так, щоб і повітря було і від сонця рятував. Перед зимою взагалі парник розбирала і прала агроволокно в машинці. В минулому році який був, такий і залишився, тримає температуру усередині парника, пропускає повітря, тому немає конденсату. З плюсів хороше агроволокно, тріщинами від сонця не пішло, і в цілому ніде не протерлось, не порвалося, на дугах якими їздить теж ніяких пошкоджень не видно.
Єдиний недолік - висота, хотілося б вище, зараз в основному перці, баклажани, капуста.
Взагалі у всіх парниках що добре, так це те, що не тільки захищають від холоду, але і від комах. Тому який би не вибрали парник це вже добре. Але свій парник раджу всім!

Zavochica
Аватара
Zavochica

Сообщение #4 Zavochica » 14.02.2017, 17:20

Іріша дякую за ваші поради. Але ж тих підсніжників ого скільки і яких, як з них вибирати? Ви не пам’ятаєте де ви купували, яке там агроволокно?

Tukiner
Аватара
Tukiner
З нами: 9 місяців 23 дня

Сообщение #5 Tukiner » 15.02.2017, 15:41

Для себе вирішив що краще купити агроволокно, а парничок збити з дошок та накрити рамою з натягнутим агроволокном. Таким чином можна вибрати саме міцне волокно, і до того ж воно вбереже рослини від більш низьких температур. Собі хочу зробити щось на кшталт цього що на фото
У вас нет необходимых прав для просмотра вложений в этом сообщении.

Utilitar
Utilitar
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 24
З нами: 10 місяців 7 днів

Сообщение #6 Utilitar » 20.02.2017, 13:05

Мені здається що не все так однозначно у виборі між агроволокном і плівкою. Як я вичитав плівка краще прогрівається на сонці, тобто на початку весни коли необхідно щоб грунт швидше прогрівся краще все ж плівка, адже вона дозволяє швидше мати можливість посіяти насіння. А агроволокно краще тим, що під ним не спариться рослина в жарку погоду, тобто влітку, адже восени мало шансів що буде настільки гаряче що рослини згорять. Тобто краще все ж на мій погляд особливо для отримання саме ранньої розсади плівка. А якщо для вирощування у теплички помідорів чи перцю влітку тоді так, краще агро волокно.

Zavochica
Аватара
Zavochica

Сообщение #7 Zavochica » 20.02.2017, 13:09

Як я вичитав плівка краще прогрівається на сонці
Певно не плівка прогрівається, а грунт під нею. А яку саме хто порадить плівку, бачила в магазині жовтого кольору чи краща вона за прозору зберігає тепло?

Utilitar
Utilitar
З нами: 10 місяців 7 днів

Сообщение #8 Utilitar » 20.02.2017, 17:42

Певно не плівка прогрівається, а грунт під нею
так, безумовно.
Хто ще порадить щодо розмірів парничка для вирощування розсади, можливо в подальшому після розсади щось там лишити на постійне місце.

Angelisa
Аватара
Angelisa
З нами: 9 місяців 17 днів

Сообщение #9 Angelisa » 21.02.2017, 12:31

Цієї зими купила парник, бо можливості обладнати теплицю не маю. Але в результаті я нітрохи не засмутилася.
Син замовив парник в інтернеті. Симпатична досить конструкція і дуже легка.
Прочитала багато відгуків, вже і інструкцію по установці подивилася, і всю користь від парника дізналася, але все одно цікаво який він насправді? Коли краще ставити, коли прибирати, що висаджувати, як додатково захистити парник від вітру або граду?
Хто може розповісти і щось порадити?

Nasredin
Nasredin
Повідомлення: 56
З нами: 11 місяців 4 дня

Сообщение #10 Nasredin » 21.02.2017, 15:56

Давно розмірковую на тему "А чи потрібна мені теплиця". Ніяк не можу вирішити. З одного боку, чималі капіталовкладення для нашої провінції, та й метушні з її виготовленням багато. А з іншого - ніби й потрібна, хоча б для тієї ж розсади, зелені або для огірочків ранніх. Загалом ніяк не можу зважитися. Переконайте мене, а? Чим вона вигідна? Ну те, що зелень на весну ранню можна вирощувати - це зрозуміло. Помідори у мене начебто у відкритому грунті нормально ростуть. Огірки... Хм... Не знаю... Що набагато раніше вони в теплиці вийдуть? На тиждень - другий чи все-таки більше? Взагалі хто яку вигоду/зручність від теплиці на своїй ділянці має? Варто будувати чи не варто? І якщо варто - що в ній краще вирощувати?

Veterok
Аватара
Veterok
З нами: 1 год

Сообщение #11 Veterok » 21.02.2017, 16:25

Теплиця річ хороша, але коли я поділився цією думкою з жінкою.
Вона мені поставила питання, а для кого будувати? Коли буваєш на дачі раз в тиждень, виходить, що для дядька. Якщо у мене щось таке з'явиться тільки для вкорінення живців.

eddbit
Аватара
eddbit
Репутація: 11 (+11/−0)
Повідомлення: 213
З нами: 1 год 6 місяців

Сообщение #12 eddbit » 21.02.2017, 16:38

Що я в теплиці бачу потрібного на сьогоднішній день. По мірі зниження корисності:

1) Не мучити себе і рослини вирощуючи розсаду на підвіконні й балконі, застосовуючи зволожувачі підсвічування і іншу маячню;
2) Успішно перемагати фітофтору на помідорах;
3) їсти СВОЄ раніше на пару тижнів.

Що мене стримує її будувати? Лінь і невеликі розміри ділянки.
Живу как умею и другим не мешаю

Hada
Hada
З нами: 11 місяців 1 день

Сообщение #13 Hada » 26.02.2017, 10:23

А вибирати треба на трубах обов'язково, кріплення щоб були не шайбочки-гвинтики, а інші, краби, наприклад, дивіться кватирки щоб були, хоча все залежить від того, що збираєтеся вирощувати, для помідор кватирки необхідні. Але дивіться ще і на якій висоті кватирки. У мене начебто вони і є, тільки користуватися складно з моїм зростом, якщо тільки на стільчик залазити. Збірка теплиці теж вимагає кмітливості й терпіння, особливо якщо є схил, навіть невеликий, треба виставити по рівню. Ми швидко зібрали за пару годин (у нас на крабиках). Але ось накривали і ставили у рівень пару днів, то вітер сильний не накриєш, полікарбонат зламається, а за законом підлості починали без вітру, розкладемося і вітер з'являється. Якщо збирати нікому-відразу замовляйте з установкою і стійте над ними, щоб показали і як рівень виставили і щоб всі кріплення прикрутили.

Ostap
Ostap
Повідомлення: 27
З нами: 1 год 2 місяця

Сообщение #14 Ostap » 03.03.2017, 07:25

Зрозумів про агро волокно, але планую зробити парник для вирощування розсади, тому більш важливо щоб парник краще прогрівався на початку весни. Тож хочу накрити його плівкою, але якщо з агро волокном все зрозуміло, то пліва також є різна. Є жовтого кольору, прозора, яка краще збереже тепло і зігріє парник? Хтось має такий досвід?

baldug
baldug
Повідомлення: 6
З нами: 1 год 1 місяць

Сообщение #15 baldug » 03.03.2017, 07:37

Як я зрозумів з розповіді продавця жовта плівка краще зберігає тепло – один позитивний її момент, а також розсіює світло, тобто рослини не попечуться під прямими сонячними променями, і ще за завіреннями того ж продавця вона довше служить аніж прозора звичайна. Як насправді не випробував, але думаю що цього року все одно потрібно купувати плівку, тож спробує саме жовту.
А стосовно теми – то некоректне задане питання винесено в заголовок теми, адже не можна визначити що краще, для одних цілей краще парник, для інших теплиця. Це так само як запитати що краще легковий автомобіль чи комбайн?

Вернуться в «Теплиці - як побудувати, як обладнати»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость