Як вивести сосонку?

Описание: Засоби боротьби з шкідниками та хворобами на рослинах

Lariska
Аватара
Lariska
Репутація: 4 (+4/−0)
Повідомлення: 216
З нами: 1 год 1 місяць

Сообщение #1 Lariska » 19.11.2016, 18:27

Хвощ польовий, який називають сосонкою, належить, як і пирій повзучий, до кореневищних бур'янів. Звідси витікають і засоби боротьби з ним. Коріння його стелеться у горизонтальному напрямі, тому доволі ефективне вичісування тризубом. Проведіть зубцями в усі боки від вичесаної рослини, по вогнищах цього бур'яну - і побачите, скільки коріння витягнете. Якщо є можливість заїхати трактором, існує загальновідомий зяблевий обробіток: дисковим лущильником, що подрібнює і розрізує на дрібні шматочки кореневища, а за тиж-день-два - глибока оранка. До або після неї слід знову пройтися по городу тризубом. Граблі тут менш ефективні, оскільки тризуб заглиблюється на більшу глибину. На невеликій площі під час перекопування ефективно вручну ретельно вибрати з ґрунту все коріння хвоща.
Раундап ефективний проти надземної частини бур'янів, однак коріння він не в змозі знищити.
Тому, якщо маєте бажання застосовувати хімічний спосіб боротьби, обирайте гербіциди системної дії, рекомендовані для багаторічних кореневищних бур'янів (про них можна довідатися у мережі магазинів, які займаються реалізацією). Серед препаратів, дозволених для роздрібного продажу, це, наприклад, Ураган, Тарга супер тощо.
Зважте на те, що хвощ полюбляє кислі ґрунти. Тому по можливості проаналізуйте кислотність вашого ґрунту. Для цього потрібно знати, як відбирати проби, отож краще довіритися спеціалісту, але можна й самому, тільки візьміть зразки з різної глибини. Якщо підвищена кислотність підтвердиться, доцільно внести крейду, яєчну шкаралупу на фоні високих доз органіки.

Felic
Felic
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 10
З нами: 9 місяців 22 дня

Сообщение #2 Felic » 09.06.2017, 21:04

Чим я тільки не знищував сосонку, але вона зараза все одно потім з'являлася. Останнє, що вирішив спробувати - вапняна мука.
Восени, коли перекопував на зиму ділянку, вніс вапняну муку (робити це потрібно в суху погоду, інакше при вологому грунті концентрація буде не та). Навесні все було в порядку, правда боюся, що восени знову доведеться це робити, тому що багато хто скаржиться на короткочасний ефект.


Вернуться в «Шкідники, хвороби, бур'яни: заходи боротьби»Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость