Як вивести сосонку?

Описание: Засоби боротьби з шкідниками та хворобами на рослинах

Lariska
Аватара
Lariska
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 224
З нами: 1 год 8 місяців

Сообщение #1 Lariska » 19.11.2016, 18:27

Хвощ польовий, який називають сосонкою, належить, як і пирій повзучий, до кореневищних бур'янів. Звідси витікають і засоби боротьби з ним. Коріння його стелеться у горизонтальному напрямі, тому доволі ефективне вичісування тризубом. Проведіть зубцями в усі боки від вичесаної рослини, по вогнищах цього бур'яну - і побачите, скільки коріння витягнете. Якщо є можливість заїхати трактором, існує загальновідомий зяблевий обробіток: дисковим лущильником, що подрібнює і розрізує на дрібні шматочки кореневища, а за тиж-день-два - глибока оранка. До або після неї слід знову пройтися по городу тризубом. Граблі тут менш ефективні, оскільки тризуб заглиблюється на більшу глибину. На невеликій площі під час перекопування ефективно вручну ретельно вибрати з ґрунту все коріння хвоща.
Раундап ефективний проти надземної частини бур'янів, однак коріння він не в змозі знищити.
Тому, якщо маєте бажання застосовувати хімічний спосіб боротьби, обирайте гербіциди системної дії, рекомендовані для багаторічних кореневищних бур'янів (про них можна довідатися у мережі магазинів, які займаються реалізацією). Серед препаратів, дозволених для роздрібного продажу, це, наприклад, Ураган, Тарга супер тощо.
Зважте на те, що хвощ полюбляє кислі ґрунти. Тому по можливості проаналізуйте кислотність вашого ґрунту. Для цього потрібно знати, як відбирати проби, отож краще довіритися спеціалісту, але можна й самому, тільки візьміть зразки з різної глибини. Якщо підвищена кислотність підтвердиться, доцільно внести крейду, яєчну шкаралупу на фоні високих доз органіки.

Felic
Felic
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 10
З нами: 1 год 5 місяців

Сообщение #2 Felic » 09.06.2017, 21:04

Чим я тільки не знищував сосонку, але вона зараза все одно потім з'являлася. Останнє, що вирішив спробувати - вапняна мука.
Восени, коли перекопував на зиму ділянку, вніс вапняну муку (робити це потрібно в суху погоду, інакше при вологому грунті концентрація буде не та). Навесні все було в порядку, правда боюся, що восени знову доведеться це робити, тому що багато хто скаржиться на короткочасний ефект.

Liza
Liza
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 9
З нами: 9 місяців 8 днів

Сообщение #3 Liza » 30.06.2017, 10:06

Ми боремося з сосонкою вже років з десять, як купили будинок. І розкислюємо вапном. При перекопуванні грунту намагаємося всі корінці вибрати, але сосонка як росла, так і росте. Але ось цієї весни було трохи менше. Сподіваюся, що посів жита після збирання врожаю минулого року допоміг, тому що сіяли густо. І ще помітила, що трохи менше її стало через те, що ми вносимо в грунт скошену торішню траву, піднімаючи грядки. Принаймні видирати сосонку стало набагато простіше.

Олег
Олег
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 100
З нами: 7 місяців 23 дня

Сообщение #4 Олег » 21.07.2017, 01:41

Хвощ (сосонка) - бур"ян, який важко викорінити. Перш за все тому, що кореневища дуже глибоко сидять у грунті. Дійсно, полюбляє кислі, піщані грунти. Вапнуванням його не звести, бо аби підняти pH грунту, треба вносити багато вапна/вапняку. Показник пе-АШ це логарифм концентрації іонів водню. Тобто, щоб змінити пе-Аш на одиницю, треба зменшити чи збільшити
концентрацію іонів водню у 10 раз! Та скільки б не вносити вапна - все одно через кілька років "усе вернеться на круги своя". І кислі грунти все одно будуть кислими. Зате, посів озимих зернових (напр. жита) саме густий, поступово ослабить хвощ. Головне - аби не дати хвощу знову відрости. Тобто, на місце жита одразу після збору сійте люпин, гречку і т.д.
Вапнування, особливо щороку, негативно впливає на грунт, його врожайність падає.


Вернуться в «Шкідники, хвороби, бур'яни: заходи боротьби»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость