Як правильно приготувати і застосовувати бордоську рідину

Описание: Засоби боротьби з шкідниками та хворобами на рослинах

admin M
Администратор
Аватара
admin M
Администратор
Возраст: 43
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 162
З нами: 1 год 8 місяців

Сообщение #1 admin » 17.05.2016, 08:34

Досвідчені садівники і городники радять застосовувати на своїх присадибних ділянках бордоську рідину. Цей препарат зарекомендував себе, як один з найбільш надійних засобів боротьби з різними грибковими захворюваннями: плодова гниль і парша у груш і яблунь; сіра гниль у слив і вишень; іржа і септоріозу у агрусу і смородини; несправжня борошниста роса (мілдью) у огірків і винограду; всілякі хвороби у полуниці, малини, овочевих і декоративних культур. В цей препарат входять всього два самих банальних компонента: вапно і мідний купорос. Нижче піде мова про те, як приготувати і використовувати бордоську рідину.

Приготування бордоської рідини

1. Готовити цей препарат слід перед самим його застосуванням.

2. В емальований або скляний посуд наливають 5 л гарячої води (50-60 градусів) і розчиняють в ньому 100 г мідного купоросу.

3. В іншій ємності готують вапняне молоко. Спочатку в невеликій кількості води гасять 150 г вапна: поміщають в емальований посуд вапно і заливають його гарячою водою - відбудеться реакція і вапно інтенсивно закипить, тому будьте обережні і надіньте захисні засоби. Після, вапняне молоко доводять до 5 л, долив у нього воду.

4. Необхідно почекати поки вапно охолоне.

5. Далі в вапняний розчин підливають мідний купорос, ллють його не поспішаючи, тоненькою цівкою, постійно помішуючи препарат.

6. Отриманий розчин необхідно процідити через тканину.

7. Якщо все було зроблено правильно, вийде рідина небесно-блакитного, бірюзового кольору.

8. Перевірити якість бордоської рідини можна так: опустіть чистий залізний цвях в цей розчин, якщо він покриється мідним нальотом - препарат не готовий для використання, він може викликати сильні опіки листя, а плоди можуть розтріснутися. Справу можна поправити - додайте в готову суміш ще трохи вапняного молока.

9. Деякі досвідчені садівники додають в бордоську рідину столову ложку господарського мила, рідкого звичайно, це сприяє кращому прилипанню препарату до рослин.

10. Коли препарат стане повністю придатним до застосування, його можна заливати в обприскувач.

Коли і як застосовувати бордоську рідину

1. Бордоську рідину, найчастіше, застосовують в 1%-ій концентрації: в 10 л розчину розчиняють мідного купоросу - 100г, вапна - 100-150г.

2. Під час ранньовесняного одноразового обприскування використовують 3% препарат: мідного купоросу – 300 г і вапна – 400 г на 10 л води.

3. Бордоську рідину слід застосовувати не пізніше, ніж за 15 днів до збору плодових культур, а агрусу і смородини - за 25 днів. Полуницю і малину слід обприскувати ще до цвітіння і вже після того, як зберете весь урожай.

4. Самий сприятливий час для обробки бордоською рідиною рослин і дерев - період до цвітіння.

5. Груші і яблуні рекомендується обприскувати не більше 6 разів, сливи і вишні - 4, агрус і смородину - 3, полуницю і малину - 2.

6. Під час роботи з бордоською рідиною потрібно надягати захисні засоби: окуляри, рукавички, головний убір, респіратор, халат або спецівку. Цим не можна нехтувати, так як цей препарат небезпечний для здоров'я людини.

Ostap
Ostap
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 27
З нами: 1 год 4 місяця

Сообщение #2 Ostap » 22.09.2016, 21:32

Бордоська рідина - це суміш гашеного вапна з мідним купоросом в певних пропорціях. Ця рідина допомагає нам боротися з грибковими та бактеріальними захворюваннями на городі і в саду. Якщо немає готової рідини, то її можна приготувати самостійно. Як це робити – читайте далі, та коментуйте якщо ви робите інакше.

100 г мідного купоросу розчинити в 1 л гарячої води, помішуючи. Потім додати 4 л негарячої води. Посуд не повинна бути залізним. Потім 100 г гашеного вапна розчинити в 1 л води, помішуючи. В отримане вапняне молочко додати 4 л води. Потім розчин мідного купоросу, помішуючи, влити в вапняне молочко. Рідину процідити, залити в обприскувач і можна обробляти ваші рослини.

Бордоську рідину треба готувати безпосередньо перед застосуванням. У сиру погоду застосовувати не слід. Подібним чином можна приготувати і 2%, і 3% розчин.

Для мене ще питанням лишається чи є температурні межі коли можна обробляти дерева в саду бордоською рідиною, адже насувається осінь і відповідно прохолодна погода, а планую обприскувати деревця у своєму садку.

Veprik
Veprik
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 9
З нами: 1 год 3 місяця

Сообщение #3 Veprik » 10.03.2017, 11:52

Читаю тему про кучерявість листя персика, моніліоз абрикоса та інших кісточкових - всюди стільки хімії і особливо популярна бордоська суміш. Виникло в мене питання: а це не буде шкодити, тобто ллючи щороку мідь в грунт вона там не буде накопичуватися до небезпечної для здоров’я концентрації?

Solnce
Аватара
Solnce
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 43
З нами: 1 год 2 місяця

Сообщение #4 Solnce » 11.03.2017, 17:56

Якщо не використав мідний купорос і вапно, можна їх лишати у відкритих пакетах, і який термін придатності у відкритих пакетах буде цих компонентів для приготування бордоської суміші?

Natali
Natali
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 26
З нами: 10 місяців 2 дня

Сообщение #5 Natali » 30.04.2017, 19:47

Veprik писал(а):Читаю тему про кучерявість листя персика, моніліоз абрикоса та інших кісточкових - всюди стільки хімії і особливо популярна бордоська суміш. Виникло в мене питання: а це не буде шкодити, тобто ллючи щороку мідь в грунт вона там не буде накопичуватися до небезпечної для здоров’я концентрації?
Зазвичай проводять не більше трьох обробок за сезон саме бордоською рідиною. І якщо дотримуватись рекомендацій стосовно пропорцій то сумніватись в безпеці та шкідливій дії на врожай не варто.


Вернуться в «Шкідники, хвороби, бур'яни: заходи боротьби»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость