Залізний купорос: як його використовувати

Описание: Засоби боротьби з шкідниками та хворобами на рослинах

admin M
Администратор
Аватара
admin M
Администратор
Возраст: 43
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 162
З нами: 1 год 9 місяців

Сообщение #1 admin » 12.11.2016, 17:22

Восени підвищеним попитом у садівників користується залізний купорос. Ще б пак, адже в цей час його використовують для обприскування виноградних лоз перед укриттям, промиванні ран плодових дерев і ще в масі випадків. Звичайно, можна замінити залізний купорос мідним, але залізний практично нешкідливий для людини, і спектр застосування у нього ширше.

Зовні залізний купорос являє собою кристали блакитного кольору з зеленим відтінком. Використовують його для меліорації грунту, при боротьбі з хворобами плодових дерев і ягідників, а також в якості добрива - особливо якщо у вас на ділянці рослини хворіють на хлороз.

При зберіганні і перевезенні треба враховувати, що залізний купорос - речовина не пальна, але вибухонебезпечна.

Взагалі, залізний купорос - універсальне добриво, яке допомагає відновити плодоношення старих дерев. У садівників з великим стажем він завжди лежить про запас, так як здатний впоратися майже з будь-якою гидотою, яка може оселитися в саду. Тим більше що за вартістю це найдоступніший препарат. Смородина і агрус взагалі нормально не можуть розвиватися без цього добрива.

Порошок купоросу має необмежений термін зберігання, не втрачає корисних властивостей (якщо, звичайно, зберігати його в сухому місці).

Переваги застосування залізного купоросу

Якщо правильно використовувати залізний купорос, то різко підвищується врожайність, простіше боротися зі шкідниками. Після обприскування зменшується ураження листя і плодів паршею, зникає плодова гниль, плямистість суниці, антракноз смородини і агрусу, практично повністю пропадає іржа.

Коли обробляти залізним купоросом

Обробка проводиться навесні і восени:

перед внесенням залізний купорос найкраще змішати з компостом: на 100 кг компосту 1 кг залізного купоросу, і внести в грунт під перекопування. Така підгодівля корисна для всіх плодових рослин;
для знезараження ран на деревах: 100 г купоросу розводять в 1 л води. Такий розчин годиться і для побілки дерев восени;
від чорного раку використовують 6-8% розчин. Тобто на 8-літрове відро треба взяти 600 г залізного купоросу. Цим розчином можна обприскувати дерева після листопаду;
при боротьбі з лишайниками і мохами на стовбурах і гілках дерев використовують 3% розчин (300 г купоросу на 10 л води). Цією сумішшю обприскують стовбури і скелетні гілки, коли листя опадає;
залізним купоросом можна обробляти і льохи, і підвали. Це позбавить приміщення від неприємних запахів і цвілі.

Ні в якому разі не переплутайте мідний купорос з залізним. Змішувати залізний купорос з гашеним вапном не можна - така суміш викличе хвороби дерев і навіть їх загибель.

Вернуться в «Шкідники, хвороби, бур'яни: заходи боротьби»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 2 гостя