Як захистити сад від мишей і зайців

Описание: Засоби боротьби з шкідниками та хворобами на рослинах

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271
З нами: 1 год 9 місяців

Сообщение #1 errror » 15.11.2016, 19:18

Дачний сезон підійшов до кінця. В саду залишилося зовсім небагато справ, і найважливіше - захистити дерева від гризунів. Тут багато що залежить від того, як ви утеплили дерева. Якщо використовували сучасні матеріали або руберойд, то за ними, в теплі і сухості, обов'язково поселяться миші. Щоб їм життя медом не здавалося, за утеплювач насипте жменю протравленого зерна.
Найкраще утеплювати дерева на зиму такими матеріалами, за якими не заводяться миші, - наприклад, очеретом або ялиновим гіллям. Додатково захистити сад можна за допомогою побілки, вірніше просто додавши в неї трохи карболки. Відлякати зайців і мишей можна за допомогою тирси, вимоченій в формаліні. Тільки діють такі «лякалки» не всю зиму. Можуть видихнутись вже через 1-1,5 місяці. Але за цей час і чисельність мишей може впасти до безпечного рівня.
Молоді дерева зараз прийнято замотувати лутрасілом. Це допомагає трохи пом'якшити морози і захистити штамби від сонячних опіків. Ось тільки не забудьте основу дерев підгорнути 20-30-сантиметровим горбком землі, щоб гризуни не підібралися знизу.
Раніше замість лутрасила використовували звичайні капронові колготки. Прихильники цього матеріалу знаходяться і зараз. Благо вони дістаються абсолютно безкоштовно. Втім, зараз з'явилася в продажу спеціальна пластикова сітка з дрібним осередком (6х8 мм). Нею обертають стовбур, тоді гризуни точно не доберуться до ваших дерев. Але нею не так зручно обертати дерева, як лутрасілом або колготками.
Якщо взимку ляже сніг, то його треба додатково накидати на пристовбурні круги. Навколо стовбурів сніг треба втоптати, щоб порушити мишачі ходи. Миші не люблять перебігати через відкритий простір. Відлякати гризунів допоможуть і плоди коріандру. А можна просто навесні сіяти під деревами кінзу. Потім її можна зрізати як пряність і частково залишати під деревами. Вважається, що миші і зайці не люблять її аромату і не будуть навідуватися в сад.

Вернуться в «Шкідники, хвороби, бур'яни: заходи боротьби»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость