Як боротись з жуком оленка?

Описание: Засоби боротьби з шкідниками та хворобами на рослинах

admin M
Администратор
Аватара
admin M
Администратор
Возраст: 43
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 162
З нами: 1 год 9 місяців

Сообщение #1 admin » 15.05.2016, 08:35

Бронзовка волохата, оленка, або оленка волохата – ніби то гарні назви одного й того самого жукаа, але за гарною назвою криється особа досить неприємне, яка завдає часом непоправної шкоди нашому саду та насадженням.
Шкоди від цього жука багато: він виїдає квітки на плодових деревах і квітах, вважаючи за краще самі ароматні і білосніжні. Харчується він нектаром, і в процесі безповоротно травмується квітка так, що на уподобаних їм деревах плоди практично не зав'язуються. Причому особливо він шкодить грушам, не гребує і виноградом, де поїдає пилок.
Але особливо сильно дістається квіткам. Причому в першу чергу білим. Тюльпани, троянди, іриси і півонії жук виїдає ще в бутонах, не давши їм розпуститися. Часто на кожній квітці сидить до п'яти жуків.
Ефективних хімічних засобів боротьби з жуком не існує, так як він з'являється під час цвітіння, коли обприскувати рослини вже не можна, та й збирати його вручну марна справа - на місце знищених жуків швидко прилітають нові.
Справитися з напастю можна тільки частково. Відомо, що жук-оленка зимує в грунті. Тому садівники пристосувалися обприскувати грунт Актарою або вносити в грунт Базудин. Це дозволяє знищити хоча б місцевих жуків. Правда, на зміну їм прилетять жуки з полів і від сусідів.
Тому сад перед цвітінням обприскують системними препаратами: Моспіланом, Актара, Конфідор, Апачі і іншими. Обприскування треба провести у фазі рожевого бутона на яблунях.
Також оленка небайдужа до синього кольору. Тому якщо в саду розставити відра і тазики синього кольору з водою, то можна виловити чимало шкідників, не давши їм дістатися до квітів. Тільки в воду треба додати трохи Актари, щоб шкідники не могли з неї вибратися.
Ну і останній засіб - збір жуків руками рано вранці, коли вони малорухливі. Такі «врожаї» можна збирати щоранку, тоді, принаймні, на майбутній рік жуків буде менше.

Вернуться в «Шкідники, хвороби, бур'яни: заходи боротьби»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость