Деревний попіл – замість отрутохімікатів

Описание: Засоби боротьби з шкідниками та хворобами на рослинах

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271
З нами: 1 год 8 місяців

Сообщение #1 errror » 11.01.2017, 21:36

Попіл - не тільки цінне добриво. Його з успіхом можна використовувати для боротьби з шкідниками й хворобами садово-городніх культур.

Наприклад, цибулю нерідко пошкоджують личинки цибулевої мухи - дрібні білі черв'ячки. Цибулева муха з'являється наприкінці травня - на початку червня і знову в липні. Для відлякування її під час льоту ґрунт уздовж рядків і між цибулинами потрібно посипати сумішшю нафталіну або тютюнового пилу порівну з попелом. Таким же чином відлякують і капустяну муху: навкруги стебел розсипають суміш з однієї частини нафталіну і п'яти частин попелу.

Ділянки, заражені капустяною попелицею, обприскують лугом (дві склянки деревного попелу на 10 л води з додаванням 50-100 г мила). Щоб позбутися городньої блішки, після поливу або зранку посіви редиски обпилюють деревним попелом, або до схід сонця обприскують витриманим протягом доби і процідженим через марлю настоєм (склянка попелу на відро води кімнатної температури).

Проти попелиці на плодових деревах ефективний відвар попелу. 300 г його просіюють, заливають окропом і кип'ятять 20 хв. Коли відвар відстоїться, його проціджують, доливають водою до 10 л й обприскують дерева.

Попіл застосовують і для знищення колорадського жука. На рівномірно й достатньо обпилених картопляних рослинах гинуть личинки і значна кількість дорослих особин.

Щоб врятувати суницю від ненажерливих личинок травневого хруща, дно і стінки лунок під час висаджування розсади обкладають тонким шаром деревного попелу, на нього кладуть вологий ґрунт (тоді попіл не буде обсипатися).

Попіл добре захищає чорну смородину і аґрус від грибного захворювання - борошнистої роси. Для цього під кожен кущ потрібно рівномірно й не глибоко внести по 200-300 г попелу. При появі першого ж борошнисторосяного нальоту на нижньому боці молодих листків рослини обприскують лугом (4 кг попелу заливають 10 л гарячої води, настоюють дві доби, проціджують).

Відвари та настої потрібно використовувати свіжо приготовленими.

Вернуться в «Шкідники, хвороби, бур'яни: заходи боротьби»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость