Багатоніжка шкодить суничним грядкам

Описание: Засоби боротьби з шкідниками та хворобами на рослинах

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271
З нами: 1 год 8 місяців

Сообщение #1 errror » 06.03.2017, 11:07

У західних та поліських районах України часто зустрічається багатоніжка — ківсяк крапчастий, який пошкоджує буряки, моркву, картоплю та ягоди суниці. Якщо цих культур немає, шкідник живиться відмерлими частинами рослин, черв’яками та загиблими комахами.
Багатоніжка має черв’якоподібне тіло (до 5 см й довше), яке складається з голови та багатьох члеників. Кожний членик має дві пари коротких ніжок. Шкідник веде прихований спосіб життя. Удень він ховається під обпалим листям, рештками рослин та грудками грунту, на поверхню виходить звичайно уночі або в хмарні, дощові дні. Якщо його потурбувати, скручується у вигляді годинникової пружини.
Багатоніжки розмножуються яйцями, які вони відкладають купками у грунт або під укриття на його поверхні. Найчастіше зустрічаються у вологих затемнених місцях. Щоб зменшити вологість грунту і тим самим не приваблювати багатоніжок на плантації суниці, слід застосовувати соломисту підстилку. Ефективним також є виловлювання їх на принаду із скибок картоплі, буряка або моркви. Принаду розкладають на ніч, а вдень з-під неї вибирають і знищують шкідника.
Якщо багатоніжок багато, а в господарстві немає тварин, курей та іншої птиці, можна до початку достигання суниці застосовувати отруйні принади. Для цього скибки картоплі та коренеплодів витримують протягом 20 хв у емульсії або суспензії бензо-фосфату, кварку (10%-ні концентрати емульсії — к. е. і 10%-ні змочувані порошки — 3. п.) — 6 г, карбофосу (10% -ний к. е.) — 9 г, пер метри ну (10-ний к. е. і 10%-ний з. п.) — 2,5 г, перметрину, кілзару (5%-ні к. е. і 5%-ні з. п.) — 5 г, все з розрахунку на 1 л води. Принади розкладають у міжряддях суниці.
Щоб запобігти отруєнню птахів, принади краще накрити горщиками або банками. На початку достигання суниці принади збирають й закопують у грунт на глибину до 1 м.

Вернуться в «Шкідники, хвороби, бур'яни: заходи боротьби»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость