Як вивести хрущів з городу

Описание: Засоби боротьби з шкідниками та хворобами на рослинах

admin M
Администратор
Аватара
admin M
Администратор
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 162
З нами: 1 год 7 місяців

Сообщение #1 admin » 15.05.2016, 09:07

Друзі, я думаю, всі бачили і хрущів, і їх личинок, а також те, що витворяють ці паразити в наших садах і городах. Сьогодні я хочу провести невеликий лікнеп по цим шкідникам, та розповісти як можна їх вивести, або бодай, хоча б суттєво зменшити їх кількість на вашій ділянці.
Хрущі починають свій виліт з початком цвітіння абрикосів і закінчують, коли відцвітає яблуня. Жуки великі і шкодять тим, що поїдають листя і пелюстки квітучих дерев. Живуть вони всього лише два тижні, потім самка заривається в землю на глибину 20-40 см і там відкладає своє потомство і гине.
Так ось, за своєю шкодочинністю потомство хрущів в десятки разів перевершує своїх батьків. Від яйця до того, як личинка перетвориться в жука проходить цілих чотири роки. Личинка що вилупилася з яйця не дуже шкідлива: вона харчується рослинними залишками і відмерлими корінцями рослин. І навіть на другий рік вона поки що не в змозі шкодити в саду і городі.
Але починаючи з третього року личинка перетворюється в монстра, який здатний за один день зжерти всі корінці висадженої розсади і навіть у дорослих овочевих рослин. А три трирічки здатні завалити двох-трирічний саджанець.
Чотирирічна личинка поодинці всього лише за один день легко з'їсть корінці молодого деревця, не залишивши йому шансів на життя.
Найчастіше личинки хрущів зустрічаються в компості, в перепрілому гної, в пухкому давно некопаному грунті. Боротися з ними потрібно тільки навесні (коли личинки піднімаються на поверхню), при перекопуванні їх потрібно вибирати і знищувати. Восени вони йдуть на глибину 1,5-2 метра і вже їх не дістанеш.
Рідко зустрічаються хрущі там, де ділянку засіяно газоном, так як самці жука важко прорити нору крізь щільну дернину.
Як запобігти загибелі рослин від хруща? При посадці розсади обпилювати її корінці препаратами, від яких хрущі (а заодно і капустянки, дротяники та інші грунтові шкідники) гинуть: Базудин, Мухоїд, Антихрущ, Почин - вносять при посадці розсади в грунт.
З хрущем складніше, так як його виліт припадає на цвітіння дерев, тому зазвичай роблять так: рано вранці, коли жуки ще ніби сплять, під деревом потрібно постелити плівку і добре його потрясти. Зібраних жуків треба зібрати і знищити, або віддати птиці – чистий протеїн та задоволення для пернатих.

Вернуться в «Шкідники, хвороби, бур'яни: заходи боротьби»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость