Триходерма - гриб який допоможе позбутись багатьох хвороб на вашій ділянці

Описание: Засоби боротьби з шкідниками та хворобами на рослинах

Pomidor M
Аватара
Pomidor M
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 17
З нами: 1 год 2 місяця

Сообщение #1 Pomidor » 07.06.2017, 14:07

Зараз я познайомлю вас з дуже маленьким грибом, про який мова зайшла в темі про профілактику фітофторозу на помідорах, який заслужено широко популярний у вузьких колах через свою надзвичайну користь.
Вчені довго сперечалися, чи вважати гриби тваринами або рослинами. І зовсім недавно вирішили виділити їх в окреме царство. Нам з вами добре знайомі представники цього царства, але насправді це навіть не вершина айсберга - кількість і різноманітність представників грибного світу цілком можна порівняти з світом бактерій.

Триходерма

Триходерма (Trichoderma) - мікроскопічний гриб-сапрофіт, який перетворює органічні речовини в неорганічні, харчуються залишками рослин і тварин. Нехай вас не бентежить така властивість триходерми, адже ви і я теж сапрофіти.

В процесі своєї життєдіяльності Триходерма активно розкладає органіку, утворюючи рухливі з'єднання азоту, фосфору і калію, звільняючи вуглець і збагачуючи грунт іншими різноманітними поживними речовинами. Причому, робить це Триходерма настільки інтенсивно, що в сільському господарстві її іноді використовують для переробки (деструкції) соломи на полях. Дослідження показали, що в якості добрива одна тонна соломи заселеної Триходермою еквівалентна трьом-п'яти тоннам підстилкового гною.

При наявності харчування, вологи і температури 12 ... 28 ° С міцелій триходерми росте з дуже високою швидкістю - 20-30 міліметрів на добу. Триходерма воліє кислу реакцію середовища - рН від 4,5 до 6. При рН вище 7 ріст міцелію сильно сповільнюється. Очевидно, що такі властивості триходерми дають можливість використовувати в якості мульчі солому і тирсу хвойних порід деревини - треба тільки «заразити» їх грибом.

При попаданні спор в кореневу зону (ризосферу) утворюється симбіоз грибів з корінням - мікориза, що значно посилює живлення рослин.

Дуже важлива для нас властивість

Ще одна дуже важливе для нас властивість триходерми - використання чужих грибниць як свого поживного середовища, а окремі агресивні штами проявляють виражені паразитичні властивості, розвиваючись на міцелії і плодових тілах патогенів. Ворог наших ворогів в процесі життєдіяльності синтезує широкий спектр антибіотиків (гліотоксін, вірідін, триходермин, сацукаллін і ін.), А також виробляє біологічно активні речовини, які стимулюють ріст, імунітет і розвиток рослин.

Триходерма має властивість придушувати понад 60 видів збудників хвороб рослин, серед яких фітофтороз, альтернаріоз, ризоктоніоз, фузаріоз, парша, чорна ніжка, курчавість персика, антракноз, пероноспороз (мілдью), борошниста роса (оїдіум), біла і сіра гниль (фомоз) та інші грибкові захворювання. Легко здогадатися, що Триходерма буде більш ніж корисна при вирощуванні картоплі, томатів, перців і баклажанів, огірків та інших гарбузових, капусти, квітково-декоративних культур, зерновихі бобових, а також дерев і чагарників, особливо винограду.

У такій універсальності триходерми немає нічого дивного, адже цей гриб є одним з найпоширеніших на планеті. Але заселеність грунтів сільгоспугідь Триходермою дуже низька - причинами є глибока оранка і фетиш агрономів, а точніше - паразитують на них торговців агрохімією - гербіциди.

На основі грибів Trichoderma lignorum виробляється препарат Триходермін. Його діючим початком є спори, міцелій і продукти метаболізму триходерми. Зернова форма зручна для внесення при посадці саджанців і інокуляції (зараження) мульчі, а рідкий препарат (або приготований з сухого порошку розчин) застосовується для позакореневих обробок і обприскування по листу.

Триходермін сумісний в бакових сумішах з будь-якими іншими біопрепаратами і добривами (але не хімією!) Не має шкідливого впливу на навколишнє середовище, людей, теплокровних тварин, риб, бджіл, і інші корисні організми біоценозу, а також не є фітотоксичним для культурних і дикорослих рослин. Не впливає на смак і запах вирощеної продукції, не має терміну очікування - плоди можна вживати в день обробки препаратом.

Замочування бульб картоплі в розчині Триходерміну перед посадкою стимулює проростання, підвищує стійкість до заморозків (правда, не дає гарантії від вимерзання), негативно впливає на колорадського жука, знижує ймовірність захворювання фітофторою та іншими грибковими хворобами, сприяє значному збільшенню врожаю.

Обробки препаратом Триходермін

Профілактичні обприскування розчином препарату роблять після сходів і на початку бутонізації. При сприятливих для фітофтори погодних умовах потрібно збільшити кількість обробок. При явних ознаках захворювання обприскати кущі розчином подвоєної концентрації - ви ж пам'ятаєте, Триходерма харчується фітофторою, добиваючи останню антибіотиками і фітогормонами.

Ті ж рекомендації щодо томатів, перців і баклажанів. Зверніть увагу, результат буде набагато краще, якщо обробки робити у вечірній час.

Почали жовтіти листя на огірках? Терміново Триходермін (ввечері, ввечері!). Самі огірочки можете тут же зірвати, обполоснути водою і сміливо їсти.

На винограднику рекомендується обприскування рослин, починаючи з фази розпускання бруньок, кожні 10-20 днів, в залежності від прогнозу на інтенсивність розвитку хвороб. Норма витрати: 50 мл препарату на 10 л теплої нехлорованої води.

Парша на яблунях, курчавость персика, борошниста роса на трояндах - це все показання до застосування Триходерміну.

Особливості застосування Триходерміну

Обприскування проводять у вечірній час або в похмуру погоду. Особливо ефективні обробки відразу після дощу, по мокрому листю - вода сприяє значному поширенню та тривалій високій активності триходерми. До речі, якщо після обробки пішов дощ - це не тільки не страшно, але навіть добре.

У міру заселення грибами грунту покритого мульчею під рослинами потреба в обприскуваннях знижується. Але слід мати на увазі можливі «диверсії» збудників хвороб з сусідніх ділянок, тому розумно буде тримати в боєготовності засоби «протиповітряної оборони» у вигляді Триходерміну.

Я вважаю Триходермін одним з найбільш універсальних і ефективних біопрепаратів, і він заслужено вважається моїм «улюбленцем» у боротьбі з болячками рослин.

Випускається рідка і суха форми препарату.

Gibrid
Gibrid
Репутація: 2 (+2/−0)
Повідомлення: 18
З нами: 9 місяців 24 дня

Сообщение #2 Gibrid » 07.06.2017, 19:00

Все так гарно що дуже схоже на рекламу. Невже в препарату немає недоліків, якщо читаєш ваш опус одні переваги і інші препарати вже не потрібні, один ваш впорається з усіма хворобами.

Angelisa
Аватара
Angelisa
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 24
З нами: 11 місяців 24 дня

Сообщение #3 Angelisa » 08.06.2017, 07:08

Можу поділитися досвідом використання у відкритому грунті препарату Триходермін.
Якщо погодні умови не екстремальні (типу кислотних дощів на огірки або палючого сонця з температурою за 40 і без поливу), то препарат дійсно дуже добре показав себе.
Робили дворазову обробку огірків, помідорів і винограду в саду, реально не пам'ятаю такого гарного врожаю. Особливо на винограді, якби не дощі в кінці серпня, коли його просто вивернуло навиворіт від вологи, то реально була б проблема з переробкою. А так частину на сік пустили, частину на вино. Виноград великий. Окремі кисті на окремих сортах досягали 2-х кілограм, середня по саду - грам 900-кілограм, це якщо усереднено без сортів.
Огірки до спеки, до початку липня реально позакривали і насолили. Потім як завжди враз погоріли. Залишилися тільки ті, що в півтіні. Так все літо до середини вересня і смикали на салати.
На помідорах було особливо помітно дія клімату (одна обробка припала на період до екстремальних температур і без поливу, друга - після).
До спеки кущі стояли (вирощуємо Де-бару на опорах) зелені, міцні, листя великі, багато, кисті ломилися. В одній нарахувала 37 зав'язей, всі визріли. Фітофтори не було, хоча у нас вона сильно гуляє. А ось вже після спеки навіть обробка менше допомогла, і фітофтора з’явилась, і кисті гірше в'язалися, і плоди дрібніше, але все одно до нового року залишився маленький ящичок своїх помідор.
На мою думку варто використовувати, тільки термін придатності тут невеликий, тому обов’язково перевіряйте.

Georg
Georg
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 35
З нами: 1 год 3 місяця

Сообщение #4 Georg » 08.06.2017, 07:45

Бактерії, гриби мають фантастичну швидкість розмноження. В середньому - кожні півгодини подвоєння. Геометрична прогресія. Але швидкість ця залежить від умов середовища (температура, вологість грунту, рН, концентрація солей, % органіки і т.д.) При нормальних умовах в середньому на гектарі в грунті міститься більше 300 кг грибів (в орному шарі). Багато ми додамо до цієї кількості, якщо внесемо три літри рідини, в яких міститься максимум кілограм бактерій? Якщо умови в грунті сприятливі то наявні в грунті бактерії благополучно розмножаться і без наших внесень, а якщо несприятливі, то наш кілограм аж ніяк суттєво не вплине на кількість їх у грунті.


Вернуться в «Шкідники, хвороби, бур'яни: заходи боротьби»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость