Види біопрепаратів. Як їх використовувати в своєму саду і на городі

Описание: Засоби боротьби з шкідниками та хворобами на рослинах

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271
З нами: 1 год 9 місяців

Сообщение #1 errror » 09.06.2017, 10:25

Цікавість наших читачів до теми боротьби з фітофторою, а саме пошуку нових засобів, і бажано нешкідливих для грунту та людини, спонукала написати огляд біопрепаратів для боротьби з хворобами на городніх рослинах та деревах і кущах в саду.

Асортимент біопрепаратів, пропонованих різними виробниками, сьогодні досить широкий.
На сьогоднішній день найпопулярнішими засобами захисту рослин є препарати ефективних мікроорганізмів (ЕМ), Актофіт, Сяйво, Емочки, Бокаші, Гаупсин, Триходермін, Планриз, Ріверм, Мікосан, Фітодоктор, Бітоксибацилін і багато інших.
Всі ці препарати значно підвищують результативність і ефективність догляду за садом і городом, і нам належить освоїти і зрозуміти механізм їх дії, застосувати на своїй ділянці, набратися досвіду і поділитися ним з оточуючими.

Для початку згадаємо, що всі хвороби городніх і садових рослин, збудниками яких є природні організми, можна розділити на кілька груп:
грибкові
бактеріальні
вірусні

Грибкові захворювання рослин самі численні і їх збудниками є різного роду патогенні гриби, які ховаються в насінні та рослинних рештках, у ґрунті й у зростаючих по сусідству інфікованих рослинах.

З цього переліку видно, що повністю ліквідувати джерела зараження неможливо, але значно знизити їх вплив ми в змозі.

Для цього ми проводимо профілактичні заходи за допомогою біопрепаратів фунгіцидів-інсектицидів антибактеріальної та антигрибкової дії. У перелік цих препаратів входять Триходермін, Планриз, Пентафаг, Фітоспорин, Фітодоктор, Мікосан, Гаупсин, Бітоксибацилін. Отже про них більш детально.

Триходермін
Триходермін – найкращий антагоніст грибів – збудників таких захворювань, як біла, сіра, суха і коренева гниль, парша, чорна ніжка, гельмінтоспоріоз, вертицильозне і фузаріозне в'янення, фітофтороз та інших. Триходерма з'їдає патогенний гриб, не заподіюючи ніякої шкоди рослині, виділяючи речовини, що підвищують стійкість рослини до вищевказаних хвороб.
Триходермін застосовується для захисту будь-яких овочевих культур, а також плодових дерев.
Сад обробляється з моменту розпускання бруньок і впродовж всього сезону водним розчином Триходерміну у співвідношенні 1:100 (100 г препарату на 10 літрів води) кожні 2 тижні.
Щоб овочеві рослини росли здоровими і давали багатий урожай, застосування Триходерміну починається з обробки насіння перед посадкою.

Норма витрати препарату:
для обробки насіння — 20 г на 1 кг насіння,
для насичення ґрунту корисною мікрофлорою — 1000 грам препарату на 100 л води,
при внесенні в лунки при висадці розсади на постійне місце — 3 г препарату на одну рослину.
обприскування рослин, починаючи з фази двох справжніх листків – 100 грам препарату на 10 л води.
полив рослин — 100 грам препарату на 10 л води,
обприскування плодово-ягідних рослин (дерев і чагарників) проводиться, починаючи з фази розпускання бруньок, кожні 10 — 20 днів — 100 мл препарату / 10 л води.
В результаті застосування препарату захворюваність рослин знижується на 75-90%, а врожайність підвищується на 15-25%.

Планриз
Планриз – біопрепарат на основі грунтових бактерій. Захищає городні й садові рослини від кореневих гнилей, септоріозу, бурої іржі, борошнистої роси, чорної ніжки та інших захворювань. Володіє потужною стимулюючою дією на рослини.

Норма витрати препарату:
для замочування насіння – 1 грам препарату на 1 кг насіння,
внесення в лунку при висадці розсади – 0,5 г препарату на одну рослину,
для обприскування вегетуючих рослин — 50 мл на 10 л води.

Пентафаг
Пентафаг має профілактичну і лікувальну дію проти різних бактеріозів.
Правильне застосування препарату: практично повністю пригнічує бактеріальний рак плодових культур, дірчасту плямистість кісточкових, кутасту плямистість огірків та інших гарбузових, бактеріальну плямистість томатів, бактеріози бобових, знижує пошкодження рослин борошнистою росою і паршею, поліпшує якість плодів і овочів, збільшує врожай мінімум на 5-10%, а огірків – на 50 %.

Фітодоктор
Фітодоктор – препарат для профілактики і лікування грибкових та бактеріальних хвороб, таких, як пліснявіння і гниль насіння, гельмінтоспоріоз, борошниста роса, бура іржа, ризоктоніоз, фітофтороз, чорна ніжка, в'янення, бактеріальний рак, кореневі гнилі, фузаріозне в'янення та інші.
Застосовуючи Фітодоктор, ми: пригнічуємо розвиток патогенних грибів і бактерій, що мешкають на рослинах, підвищуємо імунітет рослин, стимулюємо їх активний розвиток.

Норма витрати препарату:
для замочування насіння – 1, 5 г препарату на 1 л води,
для обприскування рослин у період вегетації:
картопля – 50 г на 10 л води,
капуста – 1,5 г на 1 л води,
помідори – 50 г на 10 л води,
огірки – 40 грам на 10 л води,
плодові дерева – 30 грам на 10 л води.

Фітоспорін-М
Фітоспорін-М захищає городні й садові рослини від грибкових і бактеріальних захворювань, таких, як парша, в'янення, чорна ніжка, фітофтороз, кореневі гнилі, борошниста роса, бура іржа, фузаріоз і багатьох інших, а також допомагає зберегти плоди не тільки під час вирощування, але і в процесі зберігання аж до вживання за призначенням.

Норма витрати препарату:
для замочування насіння, живців, коренів, цибулин — 4 краплі рідкого препарату на 200 грам води,
для обприскування рослин в період вегетації — 15 мл рідкого препарату на 10 л води.

Мікосан
Мікосан — це препарат, що захищає рослини від грибкових, бактеріальних та вірусних хвороб, створює плівкове покриття на насіння і рослині, що перешкоджає проникненню та розвитку патогенів. Мікосан стимулює захисні механізми рослин і вони самі в змозі впоратися з інфекцією. Мікосан забезпечує збалансоване харчування рослин. Його не можна змішувати з іншими препаратами.

Норма витрати препарату:

Для замочування насіння, цибулин і бульб застосовується Мікосан-Н – 100грам препарату на 100 грам води,
внесення в лунку при висадці розсади – 100 грам препарату на 10 л води,
для обприскування рослин в період вегетації застосовується Мікосан-В:
для городніх культур – 100 грам препарату на 4 л води на сотку городу),
для плодово-ягідних та декоративних культур – 100 грам препарату на 4-8 л води.

Гаупсин
Гаупсин – препарат інсектицидної та фунгіцидної дії, ефективний проти комплексу грибкових хвороб і проти шкідників, таких як гусениці яблуневої плодожерки, попелиця, вишнева і сливова муха, листовійка та інших.
Препарат дієвий при захворюваннях рослин фітофторою, борошнистою росою, макроспоріозом.
Відмінною рисою гаупсина є його здатність виділяти з повітря молекули азоту і насичувати ними рослини.

Норма витрати препарату:
для замочування насіння — 3 г препарату на 1 кг насіння,
для обприскування рослин в період вегетації – 200 грам препарату на 12 л води (на одну сотку городу).
Краще всього обприскування проводити ввечері, в суху безвітряну погоду.
Ефективність Гаупсина в боротьбі з грибковими хворобами 90-92%, з шкідниками 92-94%. За спостереженнями застосування Гаупсина забезпечує підвищення врожайності на 20-30%.

Бітоксибацилін
Бітоксибацилін – ефективний бактеріальний препарат кишкової дії для захисту рослин від листо - і плодогризучих, лускокрилих, і рослиноїдних комах на овочевих, ягідних, зернових і багаторічних рослинах. Незамінний у боротьбі з колорадським жуком.

Норма витрати препарату:
для обприскування рослин проти вищевказаних шкідників – 250 грам препарату на 10 л води

Актофіт
Актофіт – унікальний біопрепарат для захисту від всього численного сімейства шкідників, таких, як різні види гусениць (совки, плодожерки, листовійки, мовляв), кліщі, білокрилки, трипси, попелиці, і, звичайно, колорадські жуки.

Норма витрати препарату:

для обприскування рослин проти вищевказаних шкідників – 2 г препарату на 1 л води.
Дуже ефективний проти личинок колорадського жука на картоплі, томатах і баклажанах. Найкращі результати на картоплі Актофіт дає разом із застосуванням Бітоксибациліну.
Візьміть Актофита – 4 грами і Бітоксибациліну – 15 грам на 1 л води і проведіть обприскування. При такому застосуванні уражаються практично усі вікові групи колорадського жука.
Обприскування проводиться в суху, ясну, безвітряну погоду при температурі +16 — +18 градусів.

Ріверм
Ріверм дуже ефективний фунгіцид, здатний боротися з сірою прикореневою гниллю, борошнистою росою та іншими грибковими захворюваннями. Одним з важливих властивостей Ріверму є вилучення азоту з атмосфери і насичення ним рослин.
Ріверм вважають єдиним в Україні рідким органічним добривом, здатним повністю замінити органічні добрива. Відпадає необхідність у внесенні інших добрив, мікроелементів та стимуляторів росту для вирощування біологічно повноцінної продукції.
Ріверм підвищує схожість насіння, покращує коренеутворення, ріст і розвиток рослини, підвищує врожайність і покращує смак плодів, підвищує морозостійкість рослин, підвищує родючість грунту.
Вже через 20 хвилин після обприскування, розчин Ріверму проникає в клітини рослини і досягає кореневої системи.

Норма витрати препарату:
для замочування і пророщування насіння – 1 г препарату на 1 л води,
для замочування коренів саджанців і живців перед висаджуванням — 1 грам на 1 л води на 8-12 годин,
при загрозі заморозків — обробка плодоносних дерев розчином Ріверму (3 г препарату на 1 л води).
Основна вимога до приготування розчину Ріверму:

У ємність з потрібною кількістю води налити необхідну кількість препарату Ріверм і ні в якому разі не перемішувати протягом 10 хвилин! За цей час відбудеться заповнення молекулярної сітки води іонами Ріверму. І використати робочий розчин бажано протягом 3-4 годин.

Вернуться в «Шкідники, хвороби, бур'яни: заходи боротьби»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость
Боты: Google [Bot]