Як позбутись від попелиці на ділянці

Описание: Засоби боротьби з шкідниками та хворобами на рослинах

admin M
Администратор
Аватара
admin M
Администратор
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 162
З нами: 1 год 7 місяців

Сообщение #1 admin » 15.05.2016, 12:21

Маленькі шкідники - великі проблеми. Весна в цьому році прийшла рано і вже встановилася суха і спекотна погода. А це означає, що можна очікувати справжнісіньке нашестя шкідників на наші сади: і садових, і городніх, і квіткових культур. Вони, збираючись в справжню орду, готові в одну мить знищити всю нашу працю.
Якщо ви помітили, то існує така закономірність: якщо стоїть спекотна і суха погода, то в саду багато шкідників, якщо ж літо вологе і прохолодне, то чекай епідемію хвороб. Сьогодні ми поговоримо про шкідників.
Що в першу чергу звертає на себе увагу? Листя, що закручуються на плодових деревах. Але закручуватися вони можуть з різних причин. Одна з найпоширеніших - це, звичайно, попелиця, або як кажуть в народі - тля. Видів попелиць багато, вони вражають безліч і квіткових, і декоративних, і плодових культур. Чомусь багато хто недооцінює шкоду цих дрібних комах. Багато хто думає, ну що таке попелиця - дрібна комашка, яка чогось закручує листочки, ну і нехай собі крутить. Насправді шкода від цих комах може бути вельми відчутною. Адже тільки одна самка попелиці за сезон може принести потомство, що обчислюється сотнями і навіть тисячами особин. Всі вони прийдуть в ваш сад і стануть висмоктувати соки з молодих пагонів. Це загрожує ослабленням дерева і в зиму воно може піти непідготовленим і навіть не дуже сильні морози можуть згубити не тільки пагони, але і саме дерево.
Крім того попелиця є переносником багатьох вірусних і грибкових захворювань. Напевно багато хто бачив, як на місці діяльності попелиці з'являється грибок сажі. Солодкі виділення попелиці - це ідеальне середовище для швидкого розвитку цього грибка, який сильно псує зовнішній вигляд дерева, листя чорніють, погіршується фотосинтез.

Довідка
Видів попелиці багато. Є зелена яблунева попелиця, є попелиця кісточкових культур. Всі попелиці мають свої власні смакові переваги, але всіх їх об'єднує одне - вони висмоктують сік рослин, проколюючи зелені пагони і листя, і порушують живлення рослини.
Перш, ніж вдатись до хімічних методів боротьби з попелицею, я хочу розповісти, що сприяє поширенню попелиці. По-перше, це перегодовування рослин азотними добривами. Пагони ростуть сильними, потужними, жирними - якраз такі і привертають попелицю. По-друге, попелиця з'являється на ослаблених з якоїсь причини деревах. Наприклад, дерево погано перезимувало, або знаходиться в затіненому місці, або погано провітрюється.
Як це не прикро, але розносять попелицю мурахи, яких багато хто приймає за садових помічників.

Що робити?
Оскільки розселення попелиці починається з нижніх ярусів дерева, то обов'язково видаляйте поросль на кореневій шийці, так як саме з неї і починається поширення попелиці по всьому дереву. Якщо ви помітили, що як раз прикоренева поросль як правило жирна, соковита - ідеальний корм для попелиці.
Щоб не допустити поширення попелиці по всьому дереву можна використовувати ловчі пояси, просочені клеєм. Просто зробіть кілька мотків навколо дерева і це захистить його від мурах, що переносять попелицю на молоді пагони, а так само і від інших шкідливих комах, які повзуть по стовбуру вгору до листя, зав'язі і плодів.
Ну, а, щоб мурахи пішли з вашої ділянки і не поширювали попелицю, з ними потрібно прощатися будь-якими методами. Мирно вони не підуть, тому є кілька способів. Наприклад, хочу запропонувати вам такі препарати, як Абсолют і Delicia (перший препарат я купила в садівничому магазині, другий в Леруа Мерлен). Обидва цих препарату діють приблизно однаково. Треба просто розсипати їх на мурашники, або в місцях масового скупчення мурашок. Через якийсь час ви помітите, що мурах не стало. Препарат Delicia мені довелося застосувати і у себе вдома, коли в ньому завелися мурахи. Розсипала в декількох місцях, де з'являлися мурашки і з часом вони пішли.

admin M
Администратор
Аватара
admin M
Администратор

Сообщение #2 admin » 21.05.2016, 16:23

Зараз у нас на подвір'ї травень, а це значить, що попелиця (тля) планомірно приступає до захоплення нашого саду і городу. Багато з вас купують купу дорогої отрути від попелиці, або по сусідах шукають чудодійні трави для боротьби з нею, але є і набагато простіші способи її знищення. Сьогодні я хочу вам поділитися своїм досвідом боротьби з попелицею на дачній ділянці.
Спосіб дуже простий в застосуванні: нам знадобитися дволітрова пляшка кока-коли і три столові ложки рідкого мила. Кока-колу потрібно або довго трясти, або вилити в каструлю. Наша мета на цьому етапі позбутися газів, оскільки вони будуть нам заважати при розприскуванні. Коли кока-кола вільна від газу, то ми додаємо рідке мило і ретельно перемішуємо. Мило нам необхідно як засіб для прилипання розчину на листочки. Переливаємо кока-колу назад в пляшку, накручуємо пульверизатор і розпилюємо на попелицю на трояндах, на квітах, на ягідниках, на деревах.
Що хочеться сказати: смерть шкідника неминуча. З водою розбавляти кока-колу не потрібно, бризкає в тому вигляді, який є і обприскуємо раз в два тижні.
Одного разу взяла з собою онука на дачу, він допоміг бризкати, так голосив, що я стільки добра переводжу. А через тиждень приїхав зі мною подивився на результат і кока-колу більше не п'є: як бабка заговорила. Ось так, дорогі друзі, я вирішила відразу дві проблеми однією пляшкою з кока-колою!

admin M
Администратор
Аватара
admin M
Администратор

Сообщение #3 admin » 12.06.2016, 16:15

Часто мої сусіди по городу запитують мене, як я борюся з попелицею. Але я з нею не борюся. Це «захворювання» легше запобігти, ніж потім з ним боротися. Тому я розповім, як я запобігаю появі попелиці.
Найголовніше - рослина має бути здоровою. Чим здоровіше рослина, тим швидше вона впорається з навалою попелиці. Для здоров'я своїх рослин я не застосовую хімію. Мої кущі завжди під мульчею, і дерева теж.
А ще я знаю, що з попелицею можна впоратися і без хімії. Прекрасно з попелицею бореться сонечко, яку я залучаю на свою ділянку усіма способами. Основні з них - це відсутність хімії і велика кількість квітів. У моєму саду багато чорнобривців і т.д.
А ще, за багато років садівництва, я прийшов до висновку, що попелиця (тля) в нормальній кількості - це добре. Річ дивна, але тим не менше це так. Якщо попелиці немає (наприклад, ми побризкали все дерево і тля пішла), то пагін набагато виросте в довжину. Це теж не дуже добре, адже він буде слабким. Такий пагін не підготується до зими, і він або погано перезимує, або він буде слабким і захворіє, і на майбутній рік на нього будуть чіплятися всі хвороби і шкідники. Попелиця ж висмоктує соки, тим самим не даючи пагону рости. Такий пагін стане грубим, почне дозрівати.
Як можна зробити так, щоб попелиці було не дуже багато? Можна висаджувати лаванду, запах якої попелиця не переносить. Також висаджуйте квіти, які залучають сонечко.

Lariska
Аватара
Lariska
Повідомлення: 224
З нами: 1 год 6 місяців

Сообщение #4 Lariska » 13.06.2016, 20:55

Дуже добре допомагає клей проти мурах, адже тлю на дерево приносять мурахи. Тому обмазавши стовбур дерева пару разів на сезон спеціальним клеєм – ми купили польського виробництва, назву не пам’ятаю. Це клей, до речі не тільки мурах ловить, а і мишей, ще буває відразу по пару штук. Тільки щось смачненьке покласти на шматок фанери, і обмастити навкруги клеєм – на ранок тушки мишей – шкода, але ж вони приносять стільки шкоди, мусимо, на жаль вбивати їх.

Lutik
Lutik
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 14

Сообщение #5 Lutik » 13.06.2016, 22:07

А якщо лишити попелицю у спокої що буде з деревом. В мене дерева 4-5 річні. І на них зараз тьма тьмуща цієї гидоти. Візьмеш листочок з верхньої гілки, а там цих попелиць – море, одна на одній. Так що мені всі дерева кропити, тим більше не достану до деяких дерев до верхівки. Я думаю все ж дерево не з’їсть оця дрібна тваринка. Щось та лишиться.

Yuliana
Аватара
Yuliana
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 26

Сообщение #6 Yuliana » 02.07.2016, 19:49

Я думаю все ж дерево не з’їсть оця дрібна тваринка. Щось та лишиться.
Якщо дерево велике - то попелиця не така страшна для нього. Можна і не кропити, а ось маленьке дерево може загинути, якщо не боротись з цією гидотою.

Eko
Eko
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 20
З нами: 1 год 2 місяця

Сообщение #7 Eko » 06.03.2017, 06:38

З мурахами проблем не буде, якщо побризкати їх Мурахоїдом. Але небезпечні не вони, а попелиця в кроні дерев, яку опікують мурахи. Від неї позбавляємося зазвичай Актеліком або Фуфаноном. Два тижні шкідника не буде.

Вернуться в «Шкідники, хвороби, бур'яни: заходи боротьби»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость