Як вибирати секатор

Описание: Мотоблоки, тримери, газонокосарки. Обговорення де купити, зробити самому, як вдосконалити

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271
З нами: 1 год 9 місяців

Сообщение #1 errror » 06.03.2017, 06:56

Сучасні секатори відрізняються розмірами, конструкцією і, найголовніше, ціною. Які б нові не з'являлися на ринку, досвідчені садівники переконані, що радянські секатори − найкращі, якщо їх добре нагострити і змастити. Дійсно, сталь у них дуже якісна, але заточувати їх досить важко.

Зараз знайти якісний секатор складно.

Бувають вони двох типів:

з обома ріжучими лезами;
з одним різальним лезом.

Секатори з двома ріжучими лезами часто називають садовими ножицями. У них рівнмй і точний зріз, але вони сильно перетискають тканини гілок.

Тому багато хто віддає перевагу при виборі звичайним секаторам з одним різальним лезом. Садові ножиці обрізають гілки до 2 см в діаметрі. Садові секатори можуть різати гілки до 3 см в діаметрі. Тому садові ножиці частіше використовують при обрізці винограду, малини, квітів, а в саду в ходу звичайний секатор. Тільки їм гілки треба різати так, щоб пластина що впирається була з боку гілки яка видаляється. Тоді деформуватися буде лише та частина гілки і рани будуть швидко гоїтися.

А є ще варіант секатора з наковаленкою, коли леза не зміщені щодо один одного. Такий секатор не ріже гілки, а рубає як гільйотина. Але видаляти їм легко тільки дрібні гілочки. Чим вони товщі, тим важче їх різати. Тому такі секатори так і не отримали широкого розповсюдження.

Зате секатори з храповиком отримали велику повагу. Якщо вам важко обрізати сад, купіть такий секатор. Він видаляє товсті гілки не за одне натискання, а за два-три. Якість зрізів дуже висока. Але коштують такі інструменти набагато дорожче звичайних секаторів. Є секатори такого типу з титановим сплавом. Вони дуже довго тримають заточку і відмінно працюють. Але ціна, звичайно, дуже висока.

Ручки секаторів можуть мати різну довжину. При покупці обов'язково поцікавтеся, наскільки глибоко йдуть залізні стрижні. Для цього перевірте ручки магнітом. Якщо метал лише на початку ручок, то такі секатори мають звичай ламатися: пластмаса не тримає зусилля, спрямовані на видалення гілки, і лопається. У дешевих моделей ручки просто пофарбовані, у дорогих є полімерний або пластиковий матеріал зверху заліза.

До речі, зараз у продажу можна знайти і електричні секатори, але вони коштують дуже дорого і вага їх часто більш 1,5 кг, обріжеш таким секатором пару дерев − і буде потрібен тривалий відпочинок. Так що повноцінної заміни звичайному секатору поки що немає.

Купуючи секатор, принесіть в магазин гілку дерева. Різні фірми роблять дуже різні зрізи – одні ріжуть легко, інші жують деревину... Тому перевіряти на зріз треба прямо в магазині. Причому деякі китайські підробки ламаються прямо при пробному різанні.

Nasredin
Nasredin
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 56
З нами: 1 год 1 місяць

Сообщение #2 Nasredin » 06.03.2017, 17:18

Ось і я собі придивляюсь до фірми Fiskars, відгуків про секатори цієї компанії, і не лише секатори, багато і більшість позитивні, але ціни трохи більші ніж інших фірм, ось і гадаю чи варто переплачувати. З іншого боку секатор доволі часто доводиться використовувати і завжди намагаюсь купувати гарний інструмент щоб приємно було працювати, але і ж просто зайвих грошей не люблю витрачати. Чи відповідає тій ціні якість інструментів компанії Fiskars, хто якої думки?


Вернуться в «Сільськогосподарська техніка»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость