Допоможіть розпізнати рослину. Як узнати назву рослини

Описание: Як розпізнати, коли збирати, як готувати і для чого застосовувати лікарські трави. Обговорення того як вирощувати лікарські та пряно-смакові рослини, приготувати та застосовувати трав’яні збори.

Lariska
Аватара
Lariska
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 224
З нами: 1 год 5 місяців

Сообщение #1 Lariska » 18.10.2016, 13:38

В цій темі пропоную свою допомогу та допомогу форумчан щодо визначення назви рослин за фотографіями. Я не берусь стверджувати що знаю дуже багато рослин, але за останні роки мої знання суттєво зросли і я вже знаю практично всі рослини, які ростуть в мене на городі та садку. Я маю на увазі бур’яни, які практично всі є лікарськими рослинами – і дуже часто і кормовими рослинами, які з охотою їдять кури та інші домашні тваринки. Тема узгоджена з модератором і буде закріплена вверху розділу. Питайте, а я буду намагатись допомогти.

Werdikt
Werdikt
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 21
З нами: 1 год

Сообщение #2 Werdikt » 06.12.2016, 19:38

Хорошо что есть такая тема как лекарственные растения и возможность распознать растения, ведь сколько трав полезных существует, а мы травимся таблетками. Стоит попробовать лечиться народными средствами, чтобы укрепить свой иммунитет. А мы привыкли: что-нибудь, сразу в аптеку.

Hada
Hada
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 25
З нами: 10 місяців 8 днів

Сообщение #3 Hada » 11.01.2017, 17:04

Дуже доречна тема і сам розділ, підтримую цілком і зазначаю її надзвичану важливість. До речі, в Україні росте понад п'ять тисяч видів рослин, а офіцинальними вважаються лише сотні півтори. Якщо твердо пам'ятати, що в природі не буває нічого зайвого, недоцільного, непотрібного, то можна дійти до тривожної думки, що сучасні високоосвічені люди ще нічого не знають про лікувальні властивості переважної більшості наших рослин! На жаль, не хочуть знати і вивчати! Байдужими проходять повз багатющі джерела здоров'я.

Добавлено спустя 3 минуты 39 секунд:
З прадавніх часів люди користувалися ліками з рослин. Знання передавали від старшого покоління до молодшого, від однієї цивілізації - до наступної. Лише частково такі здобутки фіксували письмово, здебільшого їх передавали з вуст у вуста. Так було всюди, звичайно, і в нас. У тридцятих роках дуже багато травознаїв загинули від голодомору. А частину тих, які вижили, знищили згодом, як носіїв "відсталості та темноти", ще частина знавців зілля - замовкли від страху. Не було кому розповісти, не було кому й слухати. Сталася катастрофа: перервався зв’язок поколінь, деякі знання не просто забуті, не просто втрачені, а, в буквальному розумінні слова, -зникли! Теперішні фітотерапевти, зазвичай, люди високоосвічені, часто мають диплом лікаря. Це дуже добре. Це треба вітати, але тут є відчутна особливість: свої відмінні знання вони запозичили з книжок, а не з народних джерел. Отож їхні думки, погляди (і рецепти!) найчастіше звернуті до офіціальних рослин.

Сама люблю вклонятися рослинам, говорити з ними, але я не фітотерапевт, а тільки аматор збирання та застосування лікарських рослин, хоч і маю певні власні рецепти. Моя рідна бабуся вміла успішно лікувати бешиху, майстерно "вишіптувала" різні болячки, знала деякі таємниці застосування трав, скажімо, про дивну силу оману високого (дивосилу, дев’ятисилу). Через неприйняття "передовою освіченою молоддю" "темних забобонів" я нічого не навчилася від своєї бабусі. Розуміння нічим не виправданої власної байдужості прийшло вже значно пізніше, хоча цікавість до зеленого дивосвіту мала ще з раннього дитинства. Книжки про рослини почала збирати до власної бібліотеки ще під час навчання в медичному інституті, тепер мені легко знайти довідку майже про будь-яке "зілля". Бавлюся тим, що несподівано знаходжу помилки, недоречності та протиріччя в різних публікаціях.

Закликаю зрозуміти: перш ніж готувати будь-які ліки, потрібно достеменно знати, що тримаєте в руках та як зілля може зашкодити!

eddbit
Аватара
eddbit
Репутація: 11 (+11/−0)
Повідомлення: 213
З нами: 1 год 6 місяців

Сообщение #4 eddbit » 15.03.2017, 19:32

Ось прочитав про черемшу, і ще побачив зранку на базарі продавців черемши, і вирішив сам відправитись в ліс пошукати цю чудову рослину. Чесно кажучи, думав знайти її буде легше, а ні. На велосипеді об’їздив і пройшов кілометрів з десять. І жодної рослини черемши не бачив. Саме головне адже росте вона в нашому регіоні, адже на базарі продають. Спитати на базарі якось не зручно, а сам не знайшов, про що дуже шкодую. Взагалі весь ліс усипаний листям і зелені практично немає на землі, вся земля покрита опалим листям, лиш де-не-де можна зустріти зелені галявини, де росте рослина яка частенько зустрічається але я не знаю її назви. Як мені здається, рослина доволі поширена і повинно багато людей її знати, допоможіть упізнати рослину що я сфотографував. Просто цікаво що росте у нас в лісі і добра цього там вистачає.
У вас нет необходимых прав для просмотра вложений в этом сообщении.
Живу как умею и другим не мешаю

Lariska
Аватара
Lariska
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 224
З нами: 1 год 5 місяців

Сообщение #5 Lariska » 16.03.2017, 16:10

На вашому фото – барвінок, отруйна вічнозелена багаторічна трав'яниста рослина

Вернуться в «Лікарські та пряно-смакові рослини»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость