Плаун рятує від алкоголю та допомагає кинути курити

Описание: Як розпізнати, коли збирати, як готувати і для чого застосовувати лікарські трави. Обговорення того як вирощувати лікарські та пряно-смакові рослини, приготувати та застосовувати трав’яні збори.

Lariska
Аватара
Lariska
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 224
З нами: 1 год 8 місяців

Сообщение #1 Lariska » 02.01.2017, 18:41

Ця непримітна рослина росте в Лісостепу, на Поліссі, в Карпатах та на Закарпатті. В народній медицині її використовують для лікування багатьох хвороб. Та, виявляється, плаун, як блювотний засіб, дієвий також для подолання алкогольної та тютюнової залежностей.
Сучасні натуропати лікують алкоголізм здебільшого примовками, заклинанням тощо. Але того вистачає ненадовго, а далі все починається спочатку.
Тим часом, за допомогою плауна можна кинути пити й курити, якщо не назавжди, то, принаймні, на рік-два.

Біологія рослини

Плаун - багаторічна, спороносна, тіньовитривала рослина з родини плаунових. У західних областях його ще називають дерезою. Росте у хвойних і змішаних лісах, на галявинах, іноді великими кублами. Спороносить у червні. Спори дозрівають у липні-серпні. Тоді й заготовляють сировину для лікування.
У природі плаун трапляється двох видів: булавоподібний і баранець, хоч є ще плаун двогострий. Рослини вічнозелені, повзучі, 30-40 см заввишки. Листя дрібне, ланцетне, зібране в колоски. Спорангії в колосках розміщені у пазухах споро-листиків.
У плауна булавоподібного стебло та гілки циліндричні, густо вкриті листочками і являють собою колосок. Спороносні верхівки колоска білі, теж циліндричні довжиною 3-4 см. їх здебільшого 2-3 на тонких ніжках, які рідко вкриті листочками.
Плаун-баранець вирізняється дещо коротшим стеблом (5-20 см). Воно теж стояче, віялоподібне, з повторними розгалуженнями і відстовбурченими гілочками та листочками. Цю різницю слід запам'ятати, позаяк плаун-баранець отруйний.
Ця рослина полюбляє кислі та опідзолені ґрунти. Добре росте в лісах, у горах, на галявинах. На луках його пригнічують високорослі рослини. За формою плаун дещо схожий на очиток їдкий. Але останній цвіте жовтими квіточками, а плаун квіток не має. Він розмножується спорами. А для лікування спори витрушують з підсохлих рослин.

Лікувальні властивості

У рослинах і спорах плауна є білки, цукри, мінеральні солі, фенольні кислоти, алкалоїди, жирна олія тощо. А. відтак, рослина слугує сировиною для виготовлення деяких ліків. Його застосовують у народній медицині. Скажімо, стебла плауна булавоподібного використовують для лікування шлункових хвороб, печінки, сечового міхура, дихальних шляхів, ревматизму тощо. Спорами лікують гнійні рани, опіки, екземи, лишаї, рожисті запалення шкіри тощо.
А ось рослина і спори плауна-баранця містять отруйний алкалоїд селягін. Тим-то, лікуватись слід тільки під наглядом лікаря. У народній медицині плаун-баранець застосовують для лікування неврастенії, істерії, а також як блювотний засіб, хоч теж дозовано.
Препарати плауна мають ще й інсектицидну дію. Ними лікують лишаї, знешкоджують паразитів тощо.

Рецепти проти алкоголю

Хронічний алкоголізм лікують як булавоподібним, так і плауном-баранцем. Останній, правда, ефективніший, хоч у народній медицині є й інші засоби подолання алкоголізму і тютюнової залежності. Розповімо про деякі з них.
Плаун (рослина і спори). На 200 мл води - столова ложка подрібненого плауна (спор - половина чайної ложечки). Кип'ятити 20 хв. на слабкому вогні. Трохи охолодити, аби мати можливість випити гарячим.

Після прийняття навару випити склянку горілки, не заїдати. Блювота не забариться, буде тривалою і виснажливою. Зате від спиртного людину відверне.
За необхідності процедуру можна повторити двічі, а то й тричі. Хоча здебільшого, вистачає й однієї, в чому переконався на власному досвіді. Але до початку процедури людина має бути цілком тверезою.

До речі, пацієнт одночасно позбавляється також від тютюнової залежності.

Збір трав. Одну столову ложку збору (полин гіркий -1 частина. золототисячник - 1 частина, чебрець - 4 частини) залити в термосі склянкою окропу, настояти 2 год. Пити по третині склянки за годину до їди. Вживати, поки настане відраза до
спиртного.

Чай (протиалкогольний). Суміш полину, м'яти і деревію (по 2 ст. ложки), дягелю, тим'яну та ялівцю (по 1 ст. ложці) залити склянкою окропу, настояти 10-15 хв. і пити по 3-4 склянки на день під час запою протягом 10-12 днів. Далі - перерва на 5-6 днів, і так - до відвернення від алкоголю.

Мед також лікує від алкоголізму, якщо через кожні З0 хв. вживати по 5-6 чайних ложок меду вранці, а далі тамувати потяг до спиртного 2-3 ст. ложками меду. Задоволення, правда, дороге. Але ефективне.

Палити можна кинути назавжди, якщо скрутити цигарку з листя волоського горіха, додавши трохи овечої чи іншої вовни. Після двох-трьох затяжок блювота неминуча. А відтак і потяг до цигарки зникає.

Отже, позбутися шкідливих звичок можна. Але на те треба налаштувати себе, як кажуть, усім єством. Тоді ефект лікування гарантований.

Вернуться в «Лікарські та пряно-смакові рослини»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость