Щавель: основи вирощування

Описание: Як розпізнати, коли збирати, як готувати і для чого застосовувати лікарські трави. Обговорення того як вирощувати лікарські та пряно-смакові рослини, приготувати та застосовувати трав’яні збори.

Lariska
Аватара
Lariska
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 224
З нами: 1 год 8 місяців

Сообщение #1 Lariska » 28.03.2017, 07:49

Щавель — багаторічна і дуже холодостійка рослина, добре зимує під снігом. Одна з найбільш ранніх зеленних культур. Насіння щавлю проростає при температурі 2-3 °С. Листя переносять заморозки до -7 С. Оптимальна температура для проростання насіння і розвитку рослин 15-23 °С. В жарку погоду при відсутності поливів утворюються квітконоси. На одному місці доцільно вирощувати 3-4 роки, в подальшому листя дрібнішають, грубіють, в них збільшується вміст щавлевої кислоти, формується багато квітконосних стебел, врожай різко знижується.
Щавель краще росте на родючих, чорноземних, досить зволожених середньо - і легкосуглинистих грунтах. Недолік вологи в грунті призводить до утворення низької розетки з дрібним листям і до передчасної цвітушності. При перезволоженні щавель погано росте, частіше піддається вимерзанню, коріння його відмирають.
Навесні щавель цінний переважним вмістом яблучної і лимонної кислот. Влітку і восени в ньому підвищується вміст щавлевої кислоти, що обмежує застосування продукції у свіжому вигляді для хворих сечокам'яною хворобою.
І ще одна з переваг цієї рослини полягає в тому що вона гарно росте в тіні, і навіть дає в такому випадку більш товсті та соковиті листя.

Natulik82
Natulik82
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 12
З нами: 1 год

Сообщение #2 Natulik82 » 28.03.2017, 20:17

З щавлем взагалі біда. Діти обожнюють пиріжки з ним, але кожен раз урожай хтось встигає з'їсти вперед нас. Тільки-тільки стояв гарний, рівненький - дивись, а він вже весь в дірочку. Не зрозумію, що не так. Начебто і шкідників ніяких не спостерігаю. Цього року буду місце міняти.

Utolya
Utolya
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 33
З нами: 1 год 3 місяця

Сообщение #3 Utolya » 28.03.2017, 20:58

Довго не могла розмножити у себе щавель: не приживається висаджені кущики і все. Довелося розмножувати насінням, сходять добре, тільки треба зверху прикрити плівкою після посіву. На одному місці щавель росте 4-5 років, потім його краще омолодити. Для щавлю оптимально не сонячне місце посадки і висока вологість ґрунту. Також варто пам’ятати, що щавель досить небезпечна культура для тих, у кого є захворювання шлунка і зовсім протипоказаний тим, хто хворий на подагру. В їжу рекомендують вживати тільки молоді листочки, в них вміст кислоти менше.


Вернуться в «Лікарські та пряно-смакові рослини»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость