Сторінка 1 из 1

Рослинні фітонциди

Добавлено: 24.06.2017, 16:51
Lariska
Фітонциди - це речовина, яка забезпечує імунітет рослин. Виділяють його всі рослини. Просто в деяких випадках воно приносить користь самій рослині, а в деяких і людині, так як спектр дії цих речовин надзвичайно широкий. Так, в хвойному лісі повітря практично стерильне. Він має сильну лікувальну дію на людину. Саме тому рекомендується гуляти в паркових зонах і вдома тримати побільше кімнатних рослин, що очищають повітря.

З'ясувалося, що деякі рослини (цибуля, часник ...) здатні вбивати широкий спектр бактерій, навіть туберкульозну паличку. А така злакова рослина, як Гліцерія (лепешняк, «манник»), за лічені секунди вбиває гедзів і мух. Квітуча черемха нещадно розправляється з дрібними комахами: підлетівши до квітучого дерева, вони гинуть. Навіть живучі щури не можуть бути поруч з черемхою більше кількох хвилин, гинучи від її запаху протягом півгодини.

Ці властивості дуже цінні для людини, так як вони вважаються альтернативою антибіотиків. Не випадково найзнаменитіші санаторії розташовані в хвойних лісах. Дія рослин - більш м'яка, щадна. Найбільш корисні такі рослини:

М'ята - допомагає розслабитися, вгамувати головний біль, знизити тиск.

Ароматні рослини (материнка, меліса, хвоя) - знімає стрес, заспокоює нервову систему.

Бузок - дозволяє швидко підвищити кров'яний тиск.

Червоний перець, цибуля, часник, хрін - їх фітонциди згубні для хвороботворних бактерій і грибків.

Тополя - її фітонциди пригнічують золотистий стафілокок, підвищують артеріальний тиск.

Дуб - навпаки, знижує тиск.

Хвойні дерева - підвищують стійкість до фізичних навантажень, знищують паличку Коха і відмінно підвищують імунітет.

Відвари з цілющих трав мають потужну цілющу дію на весь організм, а ефірні масла - загоюють, знезаражують і дезінфікують.