Розведення черв'яків в домашніх умовах як бізнес

Описание: Все про заробіток на землі. Вирощування с/г продукції на продаж

Vanik
Аватара
Vanik
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 17
З нами: 1 год 3 місяця

Сообщение #1 Vanik » 04.11.2016, 13:59

Прийшла в голову ідея про розведення черв'яків. Поясню чому, тому що сільське господарство в більшості випадків – сезонний бізнес, а що робити фермеру осінню, взимку та ранньою весно. Воно зрозуміло що сільськогосподарські тварини можна вирощувати і взимку, але ж все одно взимку набагато більше вільного часу ось і думаю чим би то зайнятись щоб і заробити трохи і з користю для свого городу. Почитав, і здається а перший погляд не потрібно якихось вкладень, головне знайти куди збувати готовий продукт. А так же черви переробляють землю в чорнозем, можливість заробити і на цьому. Для рослин відмінно підійшов би чорнозем в якості підживлення. Як ви вважаєте на скільки реально на цьому заробити?
Vita est bella

eddbit
Аватара
eddbit
Репутація: 11 (+11/−0)
Повідомлення: 214
З нами: 1 год 9 місяців

Сообщение #2 eddbit » 22.12.2016, 09:27

Vanik, як ваші успіхи, завели вже пару хробачків? Якщо так то поділіться досвідом. З чого почали, бо сам трохи замислився про таку живність.
Живу как умею и другим не мешаю

Georg
Georg
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 35
З нами: 1 год 3 місяця

Сообщение #3 Georg » 22.12.2016, 10:32

Кинув цю ідею. Конкурувати важко, є дуже великі виробництва. Купив чисто випадково на виставці. Під кінець виставки у тих хто займається розведенням хробаків залишився демо-варіант, вони мені його продали за 600 рублів. Популяція була близько 2000 штук (це приблизно піввідра чистоганом). І диск з рекомендаціями. Я їм ящик зробив, їсти поклав. Хотів чисто для себе зробити міні-виробництво біогумусу. А в книзі главу про кислотність якось упустив... поспішав сильно. І намішав овочевих-фруктових недоїдків. За кілька годин загинуло більше половини. Інших вийняв, промив, поклав у рідній субстрат. Виявилося, що при зміні кислотності на 1 - гине 90% хробаків. А потім подумав, що місця багато треба для цієї затії і зовсім кинув. Випустив черв'яків на гнойову купу, нехай розмножуються. Біогумус простіше купити. Він в опті не такий дорогий.
Зберігати хробаків можна в звичайних дерев'яних ящиках з-під яблук (такі високі з дощечок). Прибираєте дно, залишаєте одні борту. На дно піде дрібна (5-7 мм) сітка. Заповнюєте напівперепрівшим гноєм, (3-4 місяці повинен полежати). Викладаєте просто зверху, не перемішуючи, черв'ячків з рідним лайном, де вони до цього жили! Потім вони самі їсти захочуть - поповзуть. Грунт повинен бути вологим, але не мокрим, кожен день потрібно протикати дерев'яною паличкою, щоб надходило повітря. Температура 12-15 градусів, нижче 5 і вище 20 вони впадають у сплячку. І все. рН-6-6,5 Кислотність можна поміряти лакмусовим папірцем або купити рН-метр, він 200-400 грн коштує, зелененький такий, китайський... В інтернет-магазинах є з вимірювачем вологості за 800. Таких ящиків треба зробити 3-4, і поставити один на одного, зверху той, який з черв'яками. Поступово вони будуть переповзати вниз, і коли у верхньому вже не залишиться черв'яків, Ви отримаєте цілий ящик біодобрива. Не забудьте зробити піддон, вони ще й "зливають" (це до речі теж чудове добриво, не виливайте)... Розмножуються вони в геометричній прогресії, каліфорнійський різновид подвоюється десь раз на півтора місяця, звичайний гнойовик раз в три місяці, зате він "смачніше"... Для початку можете навіть до тих хто розводить хробаків і не звертатися, побачать конкурента - таку ціну заламають, що мало не покажеться... Накопайте відро звичайних хробаків, візьміть субстрат там же і вперед.

Cderki
Cderki
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 25
З нами: 1 год 3 місяця

Сообщение #4 Cderki » 06.01.2017, 20:06

Для хробаків не так важлива висота субстрату. Важлива площа. Я засипаю в ящики всього по 10-12 см субстрату. У маточники, де зрілі черв'яки займаються розмноженням, а плодяться вони швидше кроликів, заселяю по 250 черв'яків. В окремих ящиках розводжу дуже жирного черв'яка для риболовлі на сома, наприклад. Рибалки такий народ, що готові платити за 10 великих черв'яків по 3-4 грама до 4 євро. Можна тримати кілька тисяч у такому ящику, але вони просто перестають набирати масу і розмножуватися. Я годую хробака сухим кормом. Поливаю мінеральною водою з додаванням вітамінів. Водою з під крана краще не поливати.

Для кімнатних квітів гумус потрібно підсушити (але не висушити) і просіяти. У нас, як і у вас, напевно, клас А (найдорожчий) - 2-3мм. В ньому не повинні знаходитися кокони черв'яків. Для городу все набагато простіше - можна засипати гумус після грубого просіву (8мм). Якщо навіть в грунт саду потраплять кокони черв'яка і молодь, то це навіть плюс, а не мінус.

Можна зробити і 3-х ярусний компост з черв'яками і згодовувати їм тільки відходи з кухні. Але це зовсім інша технологія. І використовують для цього зазвичай "гнойових" хробаків. Вони дрібніше, але виробляють більше гумусу. Коротше, для різних цілей потрібен свій черв'як. Я б порадив прикупити 2-3 ящика і розводити хробака в ящиках. Так у вас буде завжди досталь гумусу для городу + у чоловіка цілий рік будуть черв'яки на риболовлю. З 2-3 ящиками навіть зможе ще трохи заробляти на продажу хробака знайомим рибалкам.

Скажу відразу, що це не легке заняття, але досить прибуткове. Особливо для тих, кого все дістало і хочеться тупо в своє задоволення возитися в землі, сидіти під деревом у солом'яному капелюсі і насолоджуватися сонцем, забити на суєту, на шалені ритми мегаполісів, але при цьому ще непогано заробляти... Доведеться регулярно годувати хробака, поливати (черв'як дуже любить вологість), кожні 3-6 тижнів розсаджувати хробака, збирати кокони, контролювати кислотність субстрату...

Якщо у вас є кури або кролики, наприклад, то можна їх послід використовувати в якості субстрату, тобто послід переробляти в корисний гумус. Тут все індивідуально і залежить від поставлених цілей. Якщо суто для риболовлі і городика, то як вже написав вище, доцільно розводити в ящиках.

До речі, якщо чоловік займеться хробаками, то його потім палицею не відженеш від цього заняття. Готуйтеся до розширення площі! Я починав з 6 літрового відра та 1000 коконів. Сьогодні засаджую коконами по 5-6 ящиків на тиждень.


Вернуться в «Бізнес в сільському господарстві»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость