Ягоди – вигідний бізнес на присадибній ділянці

Описание: Все про заробіток на землі. Вирощування с/г продукції на продаж

admin M
Администратор
Аватара
admin M
Администратор
Возраст: 43
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 162
З нами: 1 год 9 місяців

Сообщение #1 admin » 04.11.2016, 20:39

У моєї бабусі на городі кожен клаптик землі був при ділі: тут селера і петрушка, там огірки і помідори, а далі ягідні кущі та виноградник діда. І сьогодні у людей старшого віку земельні ділянки радують око. Але нерідко можна бачити таку картину: велика присадибна ділянка, заросла травою. Доглянутими стоять дві-три сотки навколо будинку, решта – в запустінні. Таке враження, що власники цих ділянок зовсім розчарувалися в доцільності і ефективності присадибного садівництва, і махнули на все рукою. Однак не варто недооцінювати свою землю і той заробіток, який вона може дати.

Навіть на невеликій ділянці можна організувати прибуткове сучасне господарство, а власникам 20-30 соток можна тільки позаздрити. Вирощуючи капусту, томати, огірки або картоплю за традиційною технологією, і здаючи її за мінімальною ціною перекупникам, багато не заробиш. А саме так багато хто і робить. Нескінченна прополка, полив і розпушування – це літнє дозвілля більшості наших дачників і сільських жителів. Важка щоденна праця, малоефективна і малоприбуткова, позбавляє оптимізму навіть найстійкіших. Але ж все може бути по-іншому.

Подивіться на світовий досвід Польщі, Голландії – невеликі європейські країни, які з успіхом постачають всю Європу (а до недавнього часу і нашу країну) фруктами і ягодами. Персики, черешня, суниця, малина, червона смородина, чорниці, ожина – ось ті культури, які приносять високий стабільний дохід. Але для фруктового саду потрібен великий земельний наділ, і врожаю доведеться чекати кілька років. Найшвидший прибуток принесуть ягідні культури, причому всі без винятку. Тому що навіть в червні-липні немає ягідного достатку, а ранні та осінні ягоди – це самий справжній дефіцит на нашому продуктовому ринку. А там, де дефіцит, там завжди високі ціни і високий прибуток. Ціни на будь-які ягоди, навіть у сільській місцевості, вже скільки років тримаються вище 80-100 грн. за 1 кг. На Чорноморському узбережжі цього літа перші ягоди ожини коштували 2500-300 грн. за 1 кг! Тому всім, для кого присадибна або дачна ділянка є серйозною підмогою, раджу задуматися про посадку ягідника.

Які ж ягоди найвигідніше сьогодні садити і вирощувати? Ті, які мають високу вартість і більш низькі трудовитрати. Наприклад, суниця має високий попит і улюблена багатьма, але збирати її – це пекельна праця. І людям старшого віку потрібно дуже добре подумати, перш ніж посадити суницю для комерційних цілей. У той же час малина – не менш кохана, доглядати за нею простіше і легше збирати урожай, а ожина – зовсім проста у вирощуванні та догляді культура, з високою прибутковістю і низькими трудовитратами. Дуже висока ціна сьогодні на ягоди лохини (200-230 грн. за 1 кг), але росте вона тільки на кислих ґрунтах, і закладка комерційних насаджень лохини в тих регіонах України, де немає торфовищ – справа складна і дорога. Тому мені здається, що найбільший прибуток з найменшими витратами дадуть саме посадки малини і ожини.

Масштаби цих посадок кожен визначить для себе сам, але садити потрібно сорти різного строку достигання: ранні, середні, пізні і ремонтантні. І тоді ви зможете вирощувати і пропонувати покупцям ягоди безперервно, протягом декількох місяців. А це, в свою чергу, гарантує вам постійних покупців, які і є запорукою процвітання в торгівлі.

Ці культури легко і швидко розмножуються, і за пару сезонів з двох-трьох саджанців малини кожного сорту ви зможете самостійно виростити необхідну вам кількість посадкового матеріалу. А ожину для розведення взагалі можна купувати по одному кущу потрібних сортів.

Щоб скоротити кількість важкої праці, використовуйте сучасні технології: крапельний полив, мульчування. Все це нескладно і під силу кожному садівникові.

Вернуться в «Бізнес в сільському господарстві»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость