Керамічні панелі Dimol: досвід використання та відгуки

Описание: Все про облаштування будинків та будівель і споруд сільськогосподарського призначення

eddbit
Аватара
eddbit
Репутація: 11 (+11/−0)
Повідомлення: 212
З нами: 1 год 3 місяця

Сообщение #1 eddbit » 07.10.2016, 10:08

Хочу почванитись своєю новою іграшкою, поки так називаю щойно придбану керамічну панель від компанії Dimol, яка звабила мене своїм зовнішнім виглядом та обіцянками виробника на офіційному сайті щодо інтелектуальної роботи цієї самої панелі. Читаючи відгуки про керамічні панелі складається враження, що є 2 лагеря, або абсолютні прихильники, або ті хто кажуть що це даремна трата грошей, я ж розповім просто про свої враження від їх роботи.

Хочу сказати, дійсно інтелектуальний блок керування не викликає ніяких нарікань, дуже зручно можна запрограмувати обігрів в задані часи, в мене це нічний час, коли тариф на електроенергію вдвічі нижчий, та в залежності від температури в приміщенні. До речі інші виробники не ставлять датчик температури в свої керамічні панелі, через те що вони нібито вимірюють температуру біля самої панелі, де відносно тепло, а в самій кімнаті в той самий час холодно. Так ось у панелей Dimol це вирішили доволі просто і, на мою думку, геніально – датчик температури винесений на короткому дротику см 10-15 в нижній частині панелі, і вимірює температуру внизу і трохи збоку від панелі, що є актуальним показником температури повітря в приміщенні. Щодо економії на обігріві та його ефективності тут поки не можу нічого сказати, бо чесно кажучи, не знаю як перевірити ту саму економію. Щодо відчуття тепла – так панель гріє, але через те що я поки взяв на пробу одну панельку та встановив її в кімнаті вдвічі більшій від площи яку вона може обігріти, то явного відчуття тепла немає, та й поки використовував функцію обмеження нагріву поверхні керамічної панелі в 70 градусів, хоча можна виставити в межах від 45 до 90 °С. Якщо хтось порадить як перевірити і порівняти роботу, а точніше економічну вигоду від використання керамічної панелі у порівняні з роботою газового котла – порівняю та відпишусь.

Добавлено спустя 11 минут 30 секунд:
Доповню свій пост. Здається придумав методику, як порівняти економічну ефективність використання керамічних панелей Dimol в порівнянні з роботою газового котла. Суть методики – одну ніч опалюю кімнату до заданої температури виключно панелькою та заміряю скільки затрачено за ніч з 23 до 7 ранку кіло ватт, а другу ніч так само ставлю терморегулятор від газового котлу (Auraton 2025) в кімнаті на ту саму задану температуру, і підраховую скільки піде кубів газу за той же період з 23 до 7 години (всі батареї в будинку виключу, залишивши лише в експериментальній кімнаті). А потім – розповідаю вам результати.
Живу как умею и другим не мешаю

Felic
Felic
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 10
З нами: 11 місяців 10 днів

Сообщение #2 Felic » 08.10.2016, 10:39

Цікава панель, ще й розумна, задумався я міцно, і здається собі таку саму захотів, хібо що інших розмірів. А скажіть будь-ласка eddbit інструкція до блоку керування керамічною панеллю Dimol є у вас? Бо знайшов сайт виробника, але інструкцій там немає, а хотілось би почитати які там налаштування. Бо як я зрозумів з фото на оф. сайті там всього дві кнопки керування, і якось трохи незрозуміло як там можна погодинно налаштувати. Буду вдячне за інструкцію, або може хто тицьне носом в мережі де вона є. До речі є інші виробники керамічних панелей для обігріву, які також пропонують таку саму можливість погодинного налаштування на різні температурні режими?

Eddbit буду слідкувати за вашими результатами порівнянь ефективності роботи панелей…

Ivan
Ivan
Повідомлення: 16
З нами: 1 год 1 місяць

Сообщение #3 Ivan » 08.10.2016, 10:51

Eddbit а можете хоча б заміряти реальні витрати електроенергії, чи відповідають вони заявленим виробником характеристикам? Як я зрозумів, панелі Dimol з інтелектуальним керуванням почали випускати лише цього року, тому знайти реальні відгуки в мережі ще неможливо, тому буду вдячний за ваші враження від роботи цих панелей.

Bogdan
Аватара
Bogdan
Репутація: 3 (+3/−0)
Повідомлення: 25
З нами: 1 год 2 місяця

Сообщение #4 Bogdan » 08.10.2016, 11:34

Хтось може допомогти порадою. Я будинок побудував. Газове опалення не хочу використовувати. Хочу щоб усе опалення було від керамічних панелей.

Будинок в 2 поверхи, другий поверх буде поки не опалювальний. Опалюватися буде 1 поверх 75 кв.м. Пол буде утеплений 100 мм вати, міжповерхове перекриття буде утеплено 200 мм вати, стіни будинку 100 мм пінопласту. В майбутньому і дах в 200 мм вати, але поки без даху.

Так ось чи зможу я опалити перший поверх цими панелями? Комфортна для мене температура це 19-21 градус.

При цьому я хочу збільшити договірну потужність в ОблЕнерго, встановити лічильник день-ніч, а так само зробити тариф електроопалення в ОблЕнерго. В майбутньому пільговими будуть 3000 кВт в місяць при ціні 90 коп, якщо пам'ять не зраджує.

Чи зможу я жити комфортно в будинку з цими панелями? Найголовніше питання чи буде обігрів керамічними панелями обходитись дешевше газу? Якщо ні то і сенсу немає ставити ці панелі. Є у кого-то розрахунки, скільки грошей витрачаєте на місяць на опалення цими панелями і яка температура і будинку?

admin M
Администратор
Аватара
admin M
Администратор
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 162

Сообщение #5 admin » 08.10.2016, 17:42

Все доволі просто порахувати заглянувши в порівняльну таблицю теплотворення деяких видів палива. І там знайдемо, що тепло яке виділяється при використанні 1 кВт/год електроенергії практично будь-яких сучасних системах обігріву еквівалентне теплу яке виділяється при згоранні 0,108 куб метрів газу. Тобто при ціні на газ на сьогодні 6,88 еквівалент теплотворення при використанні електричної енергії буде цифра 0,74. Тобто якщо для вас електроенергія сьогодні обходиться дешевше значить відповідно для вас вигідно опалювати будинок нею, в іншому випадку газове опалення буде дешевшим.

І конкретні цифри на сьогодні:

При використанні до 100 кВт в місяць - 71,4; нічний тариф відповідно - 37 коп.
При використанні більше 100 до 600 кВт – 129; нічний тариф відповідно - 64,5 коп.
При використанні більше 600 кВт – 163,8; нічний тариф відповідно - 81,9 коп.

Як бачимо на сьогодні використання електричних приладів (керамічних панелей, масляних обігрівачів, конвекторів та інших) економічно вигідно якщо ви використовуєте в місяць не більше 600 кВт і у вас встановлено двозонний лічильник на електроенергію.

Стосовно керамічних панелей 2 слова – на мою думку всі електричні прилади опалення мають приблизно однаковий коефіцієнт корисної дії, а завіряння виробників стосовно економії завдяки використанню саме їхньої продукції, є лише маркетинговим ходом. Теж саме відноситься і до керамічних панелей стосовно ефективності їх використання. Цю ефективність можна досягти хіба що завдяки використанню інтелектуальному керуванні, тобто панель виключається коли вас немає вдома, і гріє в ті часи коли ви запрограмували. Ще до плюсів можна віднести дизайн. А так великої різниці саме в економічній доцільності та питанні економії практично немає.

RULY
RULY
Повідомлення: 12
З нами: 11 місяців 6 днів

Сообщение #6 RULY » 08.10.2016, 18:02

Наскільки мені відомо, погоджусь з адміном, що ефективність приладів для обігріву приміщення практично у всіх однакова, адже електроенергія перетворюється в теплову практично повністю і однаково в будь-яких пристроях прямого нагріву. Але не погоджусь з адміном в його розрахунках стосовно того, що він не врахував КПД котла на газу і електронних пристроїв для обігріву. Електричні мають КПД близький до 100, а на газу близько 90, тобто ще більш привабливо використання електричних приладів опалення, і керамічних панелей включно. Хоча, благо на сьогодні є з чого вибирати, але до вибору треба підходити з розумом.

Galina
Galina
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 14

Сообщение #7 Galina » 09.10.2016, 20:31

В нас минулий сезон відпрацювали керамічні панелі в будинку як додаткове опалення. Враження позитивне – гарний дизайн, безпечні, не воняють и їхньої роботи не чути. Собі тихенько гріють і не дуже багато електроенергії мотають. Не пам’ятаю точно, але до 600 кВт точно вкладались в місяць. Не те щоб в захваті, але свою роботу керамічні панелі роблять, що і вимагалось від них.

Ostap
Ostap
Повідомлення: 27
З нами: 11 місяців 6 днів

Сообщение #8 Ostap » 10.10.2016, 08:18

Цікава тема для більшості українців у світлі постійного зростання цін на енергоносії. А ще мене особисто зацікавило інтелектуальне управління в самих панелях від Dimol. Інші ж виробники пропонують придбати окремо таймер чи тепло регулятор. Чи я помиляюсь і є інші виробники які пропонують подібну систему керування керамічними панелями, або будь-яким іншим нагрівальним пристроєм, наприклад, конвектор. Чи Dimol монополіст на такий вид продукції?

Bogdan
Аватара
Bogdan
Репутація: 3 (+3/−0)
Повідомлення: 25

Сообщение #9 Bogdan » 10.10.2016, 08:27

Ось прочитав про панелі ДІМОЛ на їх офіційному сайті, що ці панелі також як «ІЧ-обігрівач використовують теплові хвилі для обігріву навколишнього простору» тобто скажіть чи відчутно тепло руці на відстані наприклад 0,5 м чи 1-2 метри від такої панелі. Тобто дійсно вона обігріває предмети на відстані за допомогою інфрачервоного випромінювання і чи це тепло відчутно для тіла. Булу вдячний за відповідь від того хто має досвід використання цих панелей для обігріву власного помешкання.

admin M
Администратор
Аватара
admin M
Администратор

Сообщение #10 admin » 10.10.2016, 10:37

До речі, по темі нашого форуму, адже такі панелі просто знахідка для обігріву курника. Пожежобезпечний – а це одна з головних вимог до таких пристроїв. Ну на гарний вигляд кури не дуже звертають увагу, а ось ціна трохи завелика, як на мене для курника, але безпека того вартує, може хтось і порадує своїх курочок такою красотою?

eddbit
Аватара
eddbit

Сообщение #11 eddbit » 10.10.2016, 10:47

Споживає панель досить мало – за ніч, з 23 до 7 години ранку, при виставленій температурі 20 °С, коли зовні близько 0, панель спожила всього трохи більше 2 кВт. А ось тепла від інфрачервоного випромінювання поверхні керамічної панелі не відчув, ні на відстані 0,5 метра ні ближче, ні далі.

Veprik
Veprik
Повідомлення: 9
З нами: 10 місяців 29 днів

Сообщение #12 Veprik » 10.10.2016, 10:53

Зараз мене закидають помідорами гнилими, але керамічним панелям, будь-якого виробника, до ефективності інфрачервоного нагрівача ще дуже далеко, та й взагалі в порівнянні з відомими нагрівачами будь-якого типу – керамічна панель - дорогий, слабкий і великий за розмірами пристрій для своєї відносно маленької потужності та ефективності. Але хтось може купитися на "інновації" та дизайн. Як кажуть хазяїн – барин і сам розпоряджається своїми коштами, особливо якщо вони є лишні.

Egorka
Egorka
Повідомлення: 14
З нами: 10 місяців 23 дня

Сообщение #13 Egorka » 10.10.2016, 11:10

Спеціально подивився свій конвектор – модель Saturn ST-HT0475 – також електронне керування, відключення при перекиданні, захист від перегріву, транспортувальні колеса і при цьому потужність в два рази більше, а вартість на сьогодні у два рази менша ніж модель компанії Dimol - Standart Plus. Eddbit – в чому підвох? Не знаю, але працює в мене такий конвектор вже другий сезон і не викликає ніяких нарікань.

Zelens
Zelens
Повідомлення: 17

Сообщение #14 Zelens » 11.10.2016, 13:30

Суммируя прочитанное и написанное - хочу высказать свое мнение. Любое электрическое отопление, включая и керамические панели выгодны в сравнении с газовым, при потреблении не более 600 Кват в месяц. И это при нынешних ценах на электроэнергию и на газ и при том, что у вас установлен двутарифный счетчик, и вы включаете обогрев исключительно ночью. В остальное время более выгодно использовать газ. Опять же отмечу что это ситуация на сегодня. Цены у нас меняются довольно часто, а посему керамические панели выгодно лишь как дополнительное отопление, а основное - казовый котел. А панельки от Dimol действительно симпатичные, и тем более, как я понял, можно нанести свое изображение – вообще классная штука – фоторамка вс фоткой дорогой для вас, которая еще и греет.

eddbit
Аватара
eddbit

Сообщение #15 eddbit » 12.10.2016, 10:41

При пошуку що в Гуглі, що в Яндексі по запиту «Интеллектуальные отопительные электропанели» або «Інтелектуальні опалювальні електропанелі» на першому місці виводиться виробник Дімол. Та й здається ніхто інший, принаймні в Україні, не випускає дійсно інтелектуальні, тобто з можливістю програмування по годинам та дням тижня нагрівальні прилади і не лише керамічні, а будь-які, наголошу. І користуючись фактично монополією на виробництво і продаж керамічних панелей в Україні, треба визнати, представники Дімол не задрали ціну, а пропонують доволі конкурентноспроможні цінники на свої панелі, за що їм респект і уважуха. І варто б усім виробникам на них рівнятись та шукати шляхи вдосконалення свого виробництва для випуску товарів, які б могли конкурувати за якістю.

Eko
Eko
Повідомлення: 20

Сообщение #16 Eko » 12.10.2016, 11:06

Не спешите хвалить свои электропанели. Есть много подобных решений, и возможно лучше. К примеру алюминиевые электрорадиаторы. И могу сразу привести конкретный пример – OPTIMAX, они уже с 2013 года выпускают, как вы называете интеллектуальные отопительные приборы. Правда стоят они раза в 3 дороже упоминаемых выше керамических панелей. Но они обещают, как мне кажется, более правдивые гарантии. Срок службы ТЭНов 8-10 лет и процесс нагрева более понятен простому человеку – увеличена площадь теплоотдачи, а в панелях наоборот площадь минимальна, из-за ее маленьких размеров. Я бы честно себе выбрал, если бы стал вопрос от отоплении с помощью электричества, электрорадиаторы.

admin M
Администратор
Аватара
admin M
Администратор

Сообщение #17 admin » 12.10.2016, 11:09

На мій погляд, тема опалення, та пошук більш ефективних та економних шляхів вирішення питання тепла в будинку чи квартирі взимку, стає все більш гострим. І тему пора вже перейменувати з відгук про керамічні панелі, а в вибір оптимального способу опалення будинку чи квартири.

Вернуться в «Будинок та господарчі будівлі»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость