Зелений тариф для приватних господарств (власний досвід)

Описание: Все про облаштування будинків та будівель і споруд сільськогосподарського призначення

eddbit
Аватара
eddbit
Репутація: 11 (+11/−0)
Повідомлення: 213
З нами: 1 год 6 місяців

Сообщение #1 eddbit » 18.01.2017, 12:41

Вирішив винести в окрему тему питання як встановити на власному подвір’ї чи точніше кажучи на даху будинку сонячну електростанцію та підключати так званий «Зелений тариф», це коли ви виробляєте електроенергію за допомогою сонячних панелей, а якщо є залишки держава зобов’язала енергопостачальника викупати їх у населння за ціною значно вищою від тієї за якою держава продає електроенергію населенню (на сьогодні близько 5 грн. за кВт). Тобто вклавши гроші можна отримувати гарантований державою прибуток.

Почав я сам з ознайомлення з пропозиціями постачальників обладнання для сонячних електростанцій. Тут треба оговоритись, що максимально дозволена потужність – 30 кВт. І з огляду на можливість повернення вкладених коштів і заробітку саме встановлення максимально допустимої потужності – є найбільш вигідним вкладенням, але тут є декілька певних моментів, зокрема досить висока ціна, і досить велика площа для сонячних батарей – близько 180 метрів квадратних даху з південної сторони. В мене й близько стільки немає, тому я поки розглядаю варіанти СЕС потужністю 5-10 кВт.

Другим етапом вивчення питання встановлення СЕС стало відвідування місцевого СЕС з питанням щодо можливості підключення «Зеленого тарифу». Там мені люб’язно відмовили і сказали що вони не годні нічого зробити і порадили звертатись в Обленерго, нібито це вони займаються цим питанням. Сьогодні вже телефонував в Обленерго, але там зараз обідня перерва.

Далі буде…
Живу как умею и другим не мешаю

sidr
Аватара
sidr
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 28
З нами: 1 год 1 місяць

Сообщение #2 sidr » 19.01.2017, 08:17

Грати з державою в азартні ігри трохи ризиковано. Вона може змінити правила під час самої гри, і потрачені гроші будуть надто довго себе окуповувати.

eddbit
Аватара
eddbit
Репутація: 11 (+11/−0)
Повідомлення: 213
З нами: 1 год 6 місяців

Сообщение #3 eddbit » 19.01.2017, 09:52

Якщо не помиляюсь «Зелений» тариф існував ще при Януковичі, хіба що трохи більш складно було його оформити, здається необхідно було купувати обладнання українського виробника. Далі, Зелений тариф – це не лише ноу-хау українське, він є в багатьох країнах Європи. Далі, навіть якщо держава перестане купувати електроенергію за завищеними тарифами, то вони постійно ростуть і як мені здається вже через пару років буде вигідно ставити сонячні панелі не лише щоб продавати державі, я й для себе.
І, останнє, ви наприклад кладете гроші на депозит в Банк, ви також граєте в азартні ігри з банком. Ось і для тих хто має зайві гроші і не хоче їх всі нести в банк, дуже цікавий варіант гадаю – встановити сонячну станцію і продавати зайві кіловати за Зеленим тарифом.
Щодо мого просування у питання встановлення – додзвонився в Обленерго, там мене відговорили ставити 5 кВт станцію, і сказали що в області лише одна СЕС однофазна, і там інвертор працює не дуже вдало. Тобто порадили ставити як мінімум 3-фазну лінію, і не менше 10 кВт СЕС. Але в мене питання з площею на даху, гадаю на 10 кВт, а це потрібно 70 кв.м. в мене не вистачить.
Живу как умею и другим не мешаю

Tosik
Tosik
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 30

Сообщение #4 Tosik » 19.01.2017, 21:14

Поки, перспектива міні СЕС в наших реаліях така, що окупність межує з одного боку, з гарантованим терміном роботи обладнання та комплектуючих, з іншого - з тарифною доцільністю, а ризиків вистачає – від простої поломки обладнання, до камінчика кинутого в вашу панельку на даху доброзичливим сусідом, який не може собі дозволити встановити таку красу на своєму даху і в такий спосіб спробує урівняти ваші можливості.

Peter
Аватара
Peter
Повідомлення: 1
З нами: 3 місяця 23 дня

Сообщение #5 Peter » 21.08.2017, 16:33

Доброго дня!
Хотів би отримати від вас пораду
Підкажіть, будь ласка,з якою максимально ефективністю можна встановити сонячну електростанцію, якщо в будинку наявна лише одна фаза. Чи підійде така станція prel.prom.ua/p276878868-gbridna-ses-kvtgod.html для "зеленого тарифу"?
Хто взагалі вставновляв сонячні батареї? На що потрібно звернути увагу? Дякую! :)

Олег 1975 M
Олег 1975 M
Повідомлення: 3
З нами: 1 місяць 15 днів

Сообщение #6 Олег 1975 » 29.10.2017, 23:11

Всім привіт . Встановив у брата на даху сонячні батареї потужністю 3 квт - інвектор розрахований на 15 квт . Пізніше ще хочемо доставити . Будуть питання як , що робити можу розказати .

Tosik
Tosik
Повідомлення: 30

Сообщение #7 Tosik » 31.10.2017, 10:37

Яка ціна інвертора та панелей, де купували, скільки коштує підключення та як відбувається сама процедура. Куди направлений схил криши, де встановлені панелі?

Олег 1975 M
Олег 1975 M
Повідомлення: 3
З нами: 1 місяць 15 днів

Сообщение #8 Олег 1975 » 31.10.2017, 22:42

Добрий вечір . Якщо коротко то по цінах приблизно так : 10 квт - 10 тис $- окупність 7 років , максимально 30 квт -30 тис $ - окупність 5 років.
сонячні батареї нові -140 $ -250 вт , інвектор б/у 15 квт (950$) , сама більша проблема з РЕМом , деякі умови повині бути :
до трансформатора до 300 метрів відстань , ставити лічильник новий під зелений тариф , довго все тягнеться десь пів року з документами .

Вернуться в «Будинок та господарчі будівлі»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость