Заманиха може замінити женьшень

Описание: Агротехніка, підбір чагарників для оформлення саду, посадка, догляд

Lutik
Lutik
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 14
З нами: 1 год 6 місяців

Сообщение #1 Lutik » 19.09.2016, 06:48

З рослиною під назвою заманиха мені довелося зустрітися наприкінці вісімдесятих. Передчуваючи розпад СРСР, я та мої сини збирали рідкісні рослини від Криму (Нікітський ботанічний сад), Київський ботанічний сад і аж до Владивостоку. Велику розмаїтість рослин дав Інститут ім. Лисавенка з Барнаула. З Далекосхідного інституту мені дісталися рослини ряду женьшеневих - женьшень, елеутерокок, заманиха, лимонник і різноманітні сорти актинідій.

Ви бачили коли-небудь корінь женьшеню масою 150 грамів? Цей корінь допоміг мені особисто, моїй мамі, що прожила більше 90 років, і моєму шефові. Всі ці рослини вдавалися мені легко, за винятком заманихи. Мій друг; кандидат наук Горовой, попередив що ця рослина росте тільки в одному районі Примор'я. Імовірно, в цих краях позначається падіння Тунгуського метеориту. Ґрунт у місці виростання заманихи особливий. Одержавши три саджанці, я створив їм райські умови. Але, на жаль, рослини повільно гинули. В радянські часи у будь-якій аптеці ви могли знайти настоянку заманихи. Але в роки перебудови вона зникла, тому що майже всю сировину вивозять у Китай. У її кореневищах близько 7% сапонінів - ехіноксозидів, які стимулюють центральну нервову систему при астенічному й депресивному станах, при гіпотонії та гіпертонії. Це напрочуд корисна культура для людини!

Заманиха - невисокий чагарник зі стеблами, що вилягають, вони перетворюються в кореневища Надземні стебла висотою до 1,5 м, річний приріст - не більше 15см. Кора ясно-коричнева, глянсова, стебло усаджене тонкими шипами. Листки п'ятилопатеві з подвійнозубчастими по краю листками. Пластинка листка зморшкувата, покрита колючими шипами. Суцвіття поникле, висотою до 15 см. Воно представляє собою складну кисть. Квітки обаполі, запилюються комахами, зав'язь двогнізда. Плід - кістянка з двома плоскими кісточками. Зовнішня оболонка плода яскраво-червона. Плід соковитий. Цвіте в середині літа, плоди дозрівають приблизно через місяць.

Заманиха поширена в Лазовському, Шкотовському, Партизанському районах Приморського краю. Росте на крутих північних схилах високогір'я. Полюбляє ґрунти, багаті перегноєм. Ця культура потребує особливої уваги, але віддача в десятки разів перевершує затрати праці За один місяць прийому настоянки із заманихи ви станете реально здоровими.

Вернуться в «Плодово-ягідні чагарники»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость