Раннє одержання врожаю ягід

Описание: Агротехніка, підбір чагарників для оформлення саду, посадка, догляд

Motyr
Motyr
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 9
З нами: 1 год

Сообщение #1 Motyr » 12.03.2017, 18:49

В цій темі хотілося б обговорити питання про деяких агротехнічні прийоми, які я застосовую для прискорення початку вегетації рослин на своїй ділянці. Для цього слід приступити до весняних робіт і раніше починаючи з тих місць, де планується отримувати ранній урожай. Особливо ефективні такі прийоми в тих регіонах, де снігу багато і він довго не сходить – в таких місцях можна виграти кілька тижнів. А це вже немало. Цей прийом цікавий і для городників, які бажають виростити ранню «зеленку» (салат, редиска, кріп і т. д.), але насамперед я пропоную його для любителів ремонтантної малини, так як надійний успіх отримання врожаю цієї культури в наших умовах залежить від строків вегетації і для прискорення початку пробудження слід вжити заходів для найбільш швидкого прогрівання грунту.
Якщо снігу на гряді дуже багато, то краще лопатою змістити його в міжряддя. Добре, коли вже буде проглядатися темна поверхня і це прискорить процес танення в сонячну погоду. В іншому випадку краще «зачернити» будь-яким підходящим матеріалом. Можна використовувати золу, торф або навіть просто на землю – головне тонким шаром припорошити поверхню. Звичайно, можливі ще снігопади, але якщо грунт вже відкритий сонцю, то такі опади довго не затримуються і прогрівання триває. Для прискорення на особливо потрібних місцях можна поставити дуги і накрити плівкою. Після того, як сніг зник і поверхневий шар відтанув, слід відгребти мульчу з гряди в міжряддя і відкрити саму землю для прогріву. Повертати назад мульчу слід тільки після гарного прогрівання грунту і появи «кропивки». .
Слід врахувати, що в нашому регіоні така рання поява пагонів заміщення малини небезпечна тим, що можливі поворотні заморозки можуть обпалити молоді ніжні паростки і звести нанівець наші труди. Тому слід передбачити можливість додаткового укриття пагонів соломою або яким-небудь укривним матеріалом типу плівки чи спанбонду. .
Я навмисно не прив'язую роботи до конкретних термінів, оскільки вони залежать від місцевих умов і можливостей садівника. Та найбільше ці поради застосовні для невеликих ділянок в кроковій доступності, щоб оперативно реагувати на зміни погоди. Але тих з вас, хто має бажання, можливість і хоче отримати надійний урожай, не злякають такі складності. Якщо я упустив якісь моменти, то прошу висловитися і ми можемо продовжити діалог на цю тему...

Вернуться в «Плодово-ягідні чагарники»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость