Чим обприскувати помідори від фітофтори

Описание: Все про агротехніку вирощування помідорів у відкритому грунті

Silver
Silver
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 6
З нами: 3 місяця 14 днів

Сообщение #103 Silver » 08.07.2017, 20:31

Олег писал(а):То Ви ще й державі виставляєте претензії?
У країні йде війна, майже щодня гинуть, калічаться бійці, наші захисники. А Вам треба, щоб замість дбати про наш захист, держава тільки те й робила, що шукала для ясновельможного пана ліки від фітофтори?
Щось я не розумію чим викликав вашу агресію. Нібито заради досліджень засобів боротьби з фітофторою на рівні інститутів, які є в Україні, та готують фахівців з сільського господарства, потрібно всіх бійців з фронту відкликати. Чи поки йде війна можемо про все забути та й трохи побути голодними, недосвідченими та неосвіченими та покладатись у виробництві лише на досвід людей на форумах або свій власний. Навпаки, якщо люди заможні, багата держава, це і є тими факторами які змусять подумати агресора чи варто сюди лізти. І вже не ми будемо у Євросоюз проситись, а він до нас.

Олег
Олег
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 100
З нами: 3 місяця 21 день

Сообщение #104 Олег » 09.07.2017, 05:49

не розумію чим викликав вашу агресію.
Спробу пояснити висновки із Вашої позиції - Ви називаєте агресією? І що ж вашого я захопив? Що відібрав?
Нібито заради досліджень засобів боротьби з фітофторою на рівні інститутів, які є в Україні, та готують фахівців з сільського господарства, потрібно всіх бійців з фронту відкликати.
Поясню востаннє - засоби боротьби з фітофторою шукають не бідні
фірми по всьому світу. Складність цього завдання полягає навіть не в коштах, а у високій мінливості збудника. Це подібно до вірусу сніду, тільки винайдуть хімікат проти існуючих штамів - одразу виявляются нові, на які хімікат не діє. Тому, доводиться щороку шукати і випробовувати нові. Усі сучасні засоби - не наші, а виробництва "Байєра", "Сингенти" і т.д.
В Україні жоден з них не виробляється. Для цього потрібні науково-дослідні інститути, сучасне хімічне виробництво і купа грошей, цього усього у нас просто нема, крім боргів. А для того, щоб Україна і далі відставала - Росія і веде з нами війну. Пригадайте листи Катерини другої до пруського короля з приводу Польщі. Чи Ви знаєте актуальний стан справ в Україні, чи найновіші дані з фітопатології? Стан справ з хім. виробництва і т. д.? Зате претензії до всіх і вся
це так, хто Вам винен? Я маю вирішувати ваші проблеми? Я вам щось винен? Тому, відповідати вам, тратити свій час не збираюсь. Шкода слів.

Svetlanka
Svetlanka
Повідомлення: 1
З нами: 3 місяця 7 днів

Сообщение #105 Svetlanka » 13.07.2017, 21:59

Можна запитати що думають шановні оратори про засоби боротьби з фітофторою саме у період коли наливаються плоди. Що саме порадите використовувати? Цілий тиждень затяжні дощі та зливи, хоча не холодно, але дуже волого. Тож варто застосовувати фунгіциди чи збільшити кратність обробок народними засобами (сироваткою з йодом)?

Joana
Joana
Повідомлення: 1
З нами: 3 місяця 4 дня

Сообщение #106 Joana » 16.07.2017, 22:28

Svetlanka, перечитайте тему вже писали що коли вже є плоди то обробляти лише біологічними препаратами чи народними засобами.
А в мене питання чи не буде гірше якщо сироватку не розводити водою, і чи обов’язково додавати йод?

Олег
Олег

Сообщение #107 Олег » 30.08.2017, 16:37

Сообщение #106 Joana ,
Краще не розводити водою і додавати йод. Причина: дія цього складника зумовлена антагонізмом між збудником фітофтори і молочнокислими бактеріями. Якщо розвести, то дія молочнокислих бактерій значно послаблюсться. Йод має антисептичні властивості, саме тому його застосовують у медицині, напр. при обробці ран. тому його і використовують проти фітофтори.
Перше оприскування дозволило значно затримати розвиток фітофтори. В результаті зібрано непоганий врожай картоплі у липні і одразу ж посадити на те ж місце знову картоплю. Перша партія зараз уже цвіте. Це Тайфун. Наступна партія картоплі - це Онор Гард та Маріс Піер. І от на цих насадженнях останніх 2 дні знову після дощів та похолодання з"явились ознаки фітофтори. Спробую знову оприскати.
Помідори поки що здорові, уражень фітофторою нема.

eddbit
Аватара
eddbit
Репутація: 11 (+11/−0)
Повідомлення: 213
З нами: 1 год 5 місяців

Сообщение #108 eddbit » 31.08.2017, 12:52

В мене дуже помітна різниця у стійкості проти фітофтори саме у різних сортів. Деякі сорти взагалі вже повиривав з корінням, бо сильно уражені були, а деякі навпаки певно мають стійкість до цієї болячки, тим більше ростуть поруч. Ось така собі природна селекція, наступного року вже знаю які буду садити сорти.
Живу как умею и другим не мешаю

Олег
Олег

Сообщение #109 Олег » 02.09.2017, 22:51

"Стійкість проти фітофтори" - чого? помідорів чи картоплі?
От помідори цього року не хворіють у нас поки що на фітофтору, а картопля і у першій, весняній і у другій літній партії таки захворіла. Можливо - інша раса збудника.

Вернуться в «Помідори: вирощування»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость