Мої секрети збору насіння з достиглих плодів томатів

Описание: Все про агротехніку вирощування помідорів у відкритому грунті

Lariska
Аватара
Lariska
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 224
З нами: 1 год 2 місяця

Сообщение #1 Lariska » 02.10.2016, 18:12

Хочу поділитися з читачами, як можна зібрати насіння з дозрілих томатів.
Магазинне насіння в пакетиках я купую рідко, віддаю перевагу вирощувати все своїми силами і з власних посадкових матеріалів.
Коли помідори вже дозріли, я зазвичай вибираю найурожайніші, здорові кущики. Зриваю кілька самих червоних і стиглих томатів. Далі розрізаю помідори на дольки. По черзі беру кожну часточку і ложкою виймаю все насіння, можна навіть з м'якоттю, і складаю в банку. Додаю води - повну ємність, все добре перемішую. Хороше повноцінне насіння впадуть на дно - їх нам і потрібно буде взяти. Погані насіння спливуть на поверхню, від них ми позбавляємося. Решту насіння ми висипаємо на сито і під струменем води гарненько промиваємо, просушуємо.
Для просушування я зазвичай використовую клейонку, на яку рівномірно викладаю насіння. Чекаю, коли вся волога випарується і насіння підсохнуть. Коли вони добре просохнуть, висипаю їх в паперовий пакетик і прибираю на зберігання в сухе темне місце до лютого.

Олег
Олег
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 95
З нами: 1 місяць 23 дня

Сообщение #2 Олег » 04.07.2017, 18:38

Вірно, пані Лариса. От тільки я роблю трошки більше. Збираю стиглі, кладу у банку і тримаю доти, поки не забродять. Тоді проціджую, промиваю і сушу на поліетиленовій плівці.
Справа у тому, що у процесі бродіння дріжджові грибки знищують спори на поверхні насінин.
Тут нічого нового нема, така технологія була описана в книжці американських авторів: Хоуторн
& Поллард ще десь у 50-60 рр. минулого століття за часів Хрущова.

Вернуться в «Помідори: вирощування»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 2 гостя