Чим обприскувати помідори від фітофтори

Описание: Все про агротехніку вирощування помідорів у відкритому грунті

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271
З нами: 1 год 9 місяців

Сообщение #69 errror » 07.06.2017, 13:10

Триходермін, як ви кажете, дієвий препарат для боротьби з фітофторою, але важливо пам'ятати, що застосування триходерміну, як і інших препаратів біологічного походження, буде набагато більш ефективним при профілактичній обробці.
Також слід пам'ятати, що для досягнення високих результатів застосовувати препарат потрібно при температурі не нижче + 15°С. До переваг відноситься також його рідка форма, завдяки чому триходермин не залежить від вологості.
Тріходермін сумісний з іншими біопрепаратами, причому комплексне застосування декількох препаратів в бакових сумішах підсилює ефективність дії. Але, як і будь-який препарат біологічного походження його не можна змішувати з фунгіцидами та інсектицидами.

Михайло
Михайло
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 11
З нами: 9 місяців 4 дня

Сообщение #70 Михайло » 08.06.2017, 19:52

Все таки, самий надійний спосіб вберегти помідори від фітофторозу - це теплиця, навіть найпростіший плівковий парник вже досить надійно захистить ваші рослини до кінця серпня (в нашому сирому кліматі) від фітофтори.

Tukiner
Аватара
Tukiner
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 25
З нами: 1 год

Сообщение #71 Tukiner » 13.06.2017, 16:50

Якщо комусь цікаво, розповім, як я обробляю помідори проти фітофтори.
Перша обробка через тиждень після висаджування розсади – Ізабіон
Друга ще через тиждень – Акробат
Під час початку цвітіння першої китиці, суцвіття занурюю у Томатон.
Після наливу першої китиці – Ізабіон + Кеміра ( або аналог, але що б обов'язково з мікроелементами)
Далі, в залежності від погоди 1 або 2 обробки Акробатом або Орданом від фітофтори.
При побурінні першого плода всі хімічні обробки припиняю. Можу фітоспоріном побалуватися (працює тільки чорний у вигляді пластиліну).
Після початку достигання першої китиці – щотижневе (якщо не забуду) позакореневе підживлення монофосфатом калію (ст. ложка без верху на 10 л. води) + ізабіон.
Кореневі підгодівлі не роблю. Навесні вношу нітроамофоску по інструкції і перегній (якщо є)
Якщо стоїть спека, міжряддя не полю. Бур'ян стоїть у людський зріст, зате і в 40 градусну спеку нічого не горить. Сусідка каже – Город мовляв, зовсім запустили, трава вище голови. А у неї все чистенько, зате всі овочі, як з духовки.
Ще я восени ніякі рослинні залишки з городу не прибираю. Вони у мене взимку служать для затримання снігу та захистом від вітру. Город починаємо вилизувати по весні.
Всі помідори веду в 4 стебла. 2 своїх + 2 прикопаних пасинка. Ось якось так, сподіваюсь на конструктивну критику, адже лише вчуся.

Oleno
Oleno
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 3
З нами: 8 місяців 7 днів

Сообщение #72 Oleno » 14.06.2017, 19:46

Хочу наголосити щоб менше читали поради на кшталт народних засобів проти фітофтори: ні йод, ні молоко, ні сироватка, ні дріжджі, ні секретне дозування (все це фантазії та забобони) навіть на тиждень не зможуть затримати появу фітофтори на помідорах. Тільки використання сучасних фунгіцидів згідно інструкції зможуть не допустити появу фітофтори на вашій ділянці. Тому не шукайте народних засобів та порад на форумах, а вчасно обробляйте сучасними фунгіцидами і будете з врожаєм.

eddbit
Аватара
eddbit
Репутація: 11 (+11/−0)
Повідомлення: 214
З нами: 1 год 9 місяців

Сообщение #73 eddbit » 15.06.2017, 07:25

Не погоджуся з вами пані Олено, в якості профілактики і поки стоїть сприятлива для помідорів погода, на мою думку, немає потреби використовувати будь-які фунгіциди. І с профілактичною метою цілком доцільно використовувати саме народні засоби. Ось при перших ознаках появи фітофтори чи зміні погоди на несприятливу варто почати застосування хімічних препаратів, зокрема фунгіцидів.
Живу как умею и другим не мешаю

45Vasiliy
45Vasiliy
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 9
З нами: 9 місяців 26 днів

Сообщение #74 45Vasiliy » 16.06.2017, 06:48

Якщо кропив бордоською вже 3 тижня назад, але дощу великого не було за цей час, а помідори стоять з голубим листям від бордоської, лише нове, що виросло зелене, то варто кропити знову чи немає такої необхідності? Ночі досить прохолодні і майже кожен ранок роса на помідорах.

Alona
Аватара
Alona
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 81
З нами: 1 год 5 місяців

Сообщение #75 Alona » 16.06.2017, 16:27

Если ночи прохладные и роса каждое утро, то лучше, по моему мнению, лишний раз обработать, ведь главное нужно помнить что профилактические обработки гораздо более результативны, чем лечение явных признаков появления фитофторы.

Veterok
Аватара
Veterok
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 28
З нами: 1 год 2 місяця

Сообщение #76 Veterok » 19.06.2017, 18:43

errror писал(а):Триходермін, як ви кажете, дієвий препарат для боротьби з фітофторою, але важливо пам'ятати, що застосування триходерміну, як і інших препаратів біологічного походження, буде набагато більш ефективним при профілактичній обробці.
В теорії прочитав про цей препарат, так все гарно, що фітофтора повинна тікати від наших городів куди лише очі дивляться, а чи так буде насправді, хтось має практичний досвід використання саме на помідорах препарату Триходермін?

Solana
Solana
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 40
З нами: 1 год 3 місяця

Сообщение #77 Solana » 19.06.2017, 18:49

Хімією не користуюся і фітофтори практично не буває, але використовую комплекс заходів - мульчування, відриваю нижнє листя, не допускаєте загущення, обприскую пару раз на місяць настоєм трави з дріжджами і сироваткою. Що конкретно допомагає не знаю, може весь набір в комплексі, може щось окреме.

Aleksandra
Aleksandra
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 8
З нами: 7 місяців 27 днів

Сообщение #78 Aleksandra » 25.06.2017, 05:30

Чи можна кропити помідори препаратом Ридоміл Голд якщо вже є зав’язі розміром з монетку в 25 копійок. В інструкції до препарату вичитав, що термін очікування на помідорах 14 днів, тобто можна обробляти по плодам, але збирати плоди та вживати в їжу не раніше ніж через 14 днів. Чи краще коли вже є зав’язі взагалі не використовувати хімічні препарати?

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271
З нами: 1 год 9 місяців

Сообщение #79 errror » 25.06.2017, 06:36

Взагалі про препарат Ридоміл Голд можна говорити багато і інформація про період очікування після обробки на різних культурах навіть на сайті виробника досить суперечлива і незрозуміла.
Також варто зважати, що Ридоміл Голд буває різним. З позначкою MZ - найнебезпечніший (манкоцеб присутній). Термін очікування 66 днів. Є Ридоміл Голд з позначкою ЄС, Copper, GR, і т.д. Термін до збору - 42 дня. А ви вже самі вираховуйте коли ви плануєте збирати свої помідори і чи варто взагалі використовувати цей препарат для обробок помідорів, які самі потім плануєте вживати в їжу.

Aleksandra
Aleksandra
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 8
З нами: 7 місяців 27 днів

Сообщение #80 Aleksandra » 25.06.2017, 07:42

Чогось я собі таке вбила в голову що Ридоміл гарний препарат проти фітофтори, але після ваших зауважень щодо нього задумалась взагалі про доречність його використання, дякую за швидку відповідь

Олег
Олег
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 100
З нами: 7 місяців 22 дня

Сообщение #81 Олег » 30.06.2017, 01:03

Боротьба з фітофторою _ справа нелегка. На жаль, досі нема хім. препаратів, які б знищували цей гриб стопроцентово і щороку. Наприклад, років десять тому я використовував бордоську рідину на помідорах із задовільними результатами. Проте, в останній час вона не забезпечує захист рослин. Причини цього можуть бути різні. Наприклад: механізм дії іонів міді у бордо полягає в тому, що спори активно їх поглинають аж до самоотруєння. Проте, будь-яка жива істота пристосовується до зміни в навколишньому середовищі, тому досить щоб бодай одна спора вижила від обробки препаратами міді - виникне новий штам фітофтори, стійкий до обробки мідними пестицидами. Сучасні хім. препарати - не вийняток. Наприклад, танос. Спочатку він давав прекрасну лікувальну дію, проте швидко діяти перестав. Те саме - інфініто.
Можна допустити і іншу причину, для приготування бордоски треба вливати розчин мідного купороса у суспензію свіжо гашеного вапна. Проте, якість сучасного негашеного вапна - це просто жах! Воно не якісне, просто якесь каміння, вапняк не випалений. А треба пам"ятати,
що мідний купорос мусить бути погашений вапном, бо інакше по-перше, чистий мідний купорос фітотоксичний (спалить рослину або пошкодить), по-друге - швидко буде змитий.
З органічними хім.препаратами - подібна історія, що й з ліками в аптеках: вони підміняються. Це проблема нечесних бізнесменів - нажива!
Нема сенсу і у тій писанині, ніби-то фітофтора з"являється лише у серпні - минулого року її у нас не було взагалі, а цього, 2017 вона почалась десь 20 червня, на листі картоплі після
бурі з"явились характерні плями. І це не альтернаріоз, як професійний біолог можу гарантувати. Залишається єдиний вихід : випробовувати, який препарат у цьому році буде ефективним. Якщо такий знайду - повідомлю.
Те, що стійких сортів помідорів немає - не зовсім вірно. Наприклад, у мене був Нью Йоркер, хоча його листя і вражалось фітофторою не щороку, проте плоди - ні. Є зараз у США сорти, стійкі до фітофтори (принаймні така інфориація).

Sidor
Sidor
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 10
З нами: 9 місяців 3 дня

Сообщение #82 Sidor » 30.06.2017, 08:08

Олег писал(а):Залишається єдиний вихід : випробовувати, який препарат у цьому році буде ефективним. Якщо такий знайду - повідомлю.
Було б добре щоб кожен відписувався який препарат використовував і які результати, так би було простіше і точніше виявити більш дієві препарати у боротьбі з фітофторою. Сам цього року обробляв препаратом Ридоміл Голд – помідори поки без видимих ознак захворювання, а ось на картоплі місцями на нижньому листі вже видні характерні признаки фітофтори.

Liza
Liza
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 9
З нами: 9 місяців 7 днів

Сообщение #83 Liza » 30.06.2017, 09:53

Я зовсім недавно відкрила для себе один лікарський препарат для людей, який легко справляється і з фітофторозом. Це звичайний Трихопол (діюча речовина - метронідазол).
Обробивши Трихополом посадки помідорів кілька разів за сезон, ви повністю позбудетеся від фітофторозу. До того ж ви звільняєтесь від обприскувань своїх посадок отрутохімікатами.
Отже, рецепт. 20 таблеток Трихополу (дешевший варіант - таблетки метронідазолу) розчиняємо в 10 л води і раз в 10 днів обприскуємо помідори.
Трихопол - це настільки гіркі ліки, що володіють такими сильними антибактеріальними і антигрибковими властивості, що жодна болячка і жоден шкідник навіть близько не посміють наблизитися до помідор. Допомагає він безвідмовно.

Filonka
Filonka
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 17
З нами: 9 місяців 28 днів

Сообщение #84 Filonka » 30.06.2017, 14:45

Liza писал(а):Обробивши Трихополом посадки помідорів кілька разів за сезон, ви повністю позбудетеся від фітофторозу. До того ж ви звільняєтесь від обприскувань своїх посадок отрутохімікатами.
Якби то було все так просто, найбільші корпорації світу б’ються над проблемою як подолати фітофтору, створюючи щороку нові препарати, а ви тут відкрили світу очі. І по вашому Трихопол то не хімія?

Олег
Олег
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 100
З нами: 7 місяців 22 дня

Сообщение #85 Олег » 02.07.2017, 13:22

Повідомляю, що на картоплі використав новий препарат - фітофторин. Оприскав ним картоплю, через приблизно три-3,5 години пройшов рясний дощ, але цей хімікат - системний. Він швидко проникає у рослину. Поки що нових ознак хвороби не бачу. Звісно, треба ще спостерігати, але надія Є!
Фітофторин - це комбінація двох сучасних фунгіцидів : металаксилу та цимоксанілу, причому помітив, що вони у значно підвищених дозах.
Проте, "Курчат по осені рахують", тому продовжу спостерігати і повідомлю роезультати.
Пробуйте, успіху усім!


Вернуться в «Помідори: вирощування»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость