Чим обприскувати помідори від фітофтори

Описание: Все про агротехніку вирощування помідорів у відкритому грунті

eddbit
Аватара
eddbit
Репутація: 11 (+11/−0)
Повідомлення: 214
З нами: 1 год 9 місяців

Сообщение #86 eddbit » 02.07.2017, 18:29

Я для себе виробив приблизну схему обробки помідор від фітофтори, полягає вона у використання кожні 2 тижня обробок різними фунгіцидами, які містять 2 різні компоненти які діють зсередини і ззовні. У такий спосіб думаю можна гарантовано отримувати урожай навіть за несприятливих умов.
Ридоміл Голд, діючі речовини: мефеноксам + манкоцеб
Танос, діючі речовини: фамоксадон + цимоксаніл
Акробат, діючі речовини: діметоморф + манкоцеб
Але зараз, коли вже є плоди можна обходитись і без хімічних препаратів, а застосовувати біологічні, для прикладу фітоспорин та подібні.
Олег, а чому пишете що обробляли картоплю, а помідори ні? Я зазвичай проводжу обробку разом і картоплі і помідор. Ви ні?
Живу как умею и другим не мешаю

Олег
Олег
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 100
З нами: 7 місяців 18 днів

Сообщение #87 Олег » 02.07.2017, 18:59

Обробляв профілактично також і помідори. Чому не відмітив? Бо помідори здорові - жодноі плямки на листі нема. Тому результативність може бути відома лише пізніше. Та й з досвіду знаю, що фітофтора спочатку з"являється на картоплі, помідори у нас починають хворіти пізніше.
Я не використовую отрутохіиікати типу Акробат чи Ридоміл Голд з причини наявності у їх складі манкоцебу(зверніть увагу на вміст: сполуки цинку та марганцю,2-й клас токсичності). Танос у мене не діє, та й він також не безпечний.
Крім того, у мене змінював смак помідорів в гіршу сторону.

petlya2
petlya2
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 7
З нами: 7 місяців 17 днів

Сообщение #88 petlya2 » 02.07.2017, 20:45

Думаю що є багато досліджень щодо впливу фунгіцидів на фітофтору, для прикладу легко знайшла порівняльну табличку-рейтинг ефективності фунгіцидів проти фітофторозу, складену незалежними експертами Євросоюзу
У вас нет необходимых прав для просмотра вложений в этом сообщении.

Marusya
Marusya
Повідомлення: 22
З нами: 9 місяців 28 днів

Сообщение #89 Marusya » 02.07.2017, 22:06

Скажіть де саме можна купити фунгіциди в Інтернет-магазині. Зайшла у Флоріум там з фунгіцидів лише 4 препарати (Скор, Фундазол, Топаз, Фундазим). Але не впевнена що вони взагалі проти фітофтори.

Олег
Олег

Сообщение #90 Олег » 02.07.2017, 22:28

petya2 писал(а):Думаю що є багато досліджень щодо впливу фунгіцидів на фітофтору, для прикладу легко знайшла порівняльну табличку-рейтинг ефективності фунгіцидів проти фітофторозу, складену незалежними експертами Євросоюзу
Було б чудово, якби не швидке виникнення резистентності і поява все нових і нових штамів фітофтори, стійких до дії пестицидів. Тому доводиться майже щороку випробовувати препарати, або купувати найновіші - і теж перевіряти їх дію.

Ksinon
Ksinon
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 12
З нами: 10 місяців 4 дня

Сообщение #91 Ksinon » 03.07.2017, 06:24

Ну виходить рішення то є. Але хто підкаже як визначити новий то препарат чи старий, сучасний та ефективний чи такий що до нього фітофтора вже пристосувалась. Адже є їх стільки, що більшість звичайних городників подібних мені не знають навіть пари назв. Тож як визначити препарат новий чи старий? Ось ви Олег звідки знаєте що запропонований вами препарат проти фітофтори – «це комбінація двох сучасних фунгіцидів: металаксилу та цимоксанілу»?

Сашка
Сашка
Повідомлення: 4
З нами: 7 місяців 15 днів

Сообщение #92 Сашка » 03.07.2017, 08:03

Так думаю для этого и созданы этот и подобные форумы чтобы понять какой из препаратов на сегодня эффективен. Хотя следует понимать что препарат, который работает в одних условиях, в других может быть не столь эффективен.

Олег
Олег

Сообщение #93 Олег » 03.07.2017, 09:51

Ну виходить рішення то є. Але хто підкаже як визначити новий то препарат чи старий, сучасний та ефективний чи такий що до нього фітофтора вже пристосувалась. Адже є їх стільки, що більшість звичайних городників подібних мені не знають навіть пари назв. Тож як визначити препарат новий чи старий? Ось ви Олег звідки знаєте що запропонований вами препарат проти фітофтори – «це комбінація двох сучасних фунгіцидів: металаксилу та цимоксанілу»?
Ніхто не підкаже. В наших умовах єдине рішення - придбати там, де у Вас є довіра. Я нічого не пропоную, я просто випробовую і ділюсь досвідом "бєзвозмездно", тобто задарма. Що це "комбінація" і т.д.: я просто змушений довіряти написаному, бо у мене нема хіміко-аналітичної лабораторії. Препарат повинен працювати. Якщо результат негативний - то те й повідомляю.

admin M
Администратор
Аватара
admin M
Администратор
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 162
З нами: 1 год 9 місяців

Сообщение #94 admin » 03.07.2017, 16:01

Олег писал(а):Я нічого не пропоную, я просто випробовую і ділюсь досвідом "бєзвозмездно", тобто задарма.
За що Вам вельми вдячний, саме завдяки таким як Ви ми наблизимось до мети створити спільноту людей яких об’єднує любов до праці на землі, полегшити їхню важку працю завдяки впровадженню нових технологій та поширенню знань щодо вирощування та догляду за рослинами.

petlya2
petlya2
Повідомлення: 7
З нами: 7 місяців 17 днів

Сообщение #95 petlya2 » 04.07.2017, 12:49

Скажіть шановні гуру Ви що зараз коли вже є плоди на помідорах також обробляєте фунгіцидами, не боїтесь потім їх їсти? Як я рахую обробки фунгіцидами до того часу поки немає плодів, а якщо вже є то лише біологічні чи народні засоби (сироватка і т.д.). Чи я неправильно міркую?

Олег
Олег

Сообщение #96 Олег » 04.07.2017, 13:44

На упаковці зазвичай пишуть час очікування - тобто, за скільки днів можна вже споживати у їжу. Це у випадку, якщо використовується системник - органічна речовина. Використання речовин, які містять іони металів (цинк, молібден, та ін.) звісно небезпечне, бо метали не розкладуться. Бордоска, хоча і містить сполуки міді, проте їх мало, через шкірку не проникає, тому досить плоди помити. Зрештою, у Франції її застосовують більше ста років, без шкоди
для здоров"я.

First
First
Повідомлення: 9
З нами: 9 місяців 10 днів

Сообщение #97 First » 04.07.2017, 17:18

Можливо ви трохи драматизуєте ситуацію щодо вміння пристосовуватись грибка фітофтори до хімічних препаратів. Я кожен рік купую щось проти фітофтори, навіть назви не запам’ятовую. Обробляю приблизно раз на 2 тижня, в залежності від погоди. Часто дощі – частіше обробляю, рідко – рідше. І майже завжди з помідорами, ну буває що в дуже доїдливе і прохолодне літо рано помідори захворіють, але досить рідко.

Олег
Олег

Сообщение #98 Олег » 04.07.2017, 18:07

ну буває що в дуже доїдливе і прохолодне літо рано помідори захворіють, але досить рідко
.
Де Ви живете? Питаю, бо у нашій місцевості картопляний регіон, в зв"язку з чим фітофтора буває практично щороку (вийняток - минулий засушливий рік). Тому, без хім. захисту помідори просто згнивають "на корню".

Silver
Silver
Повідомлення: 6
З нами: 7 місяців 11 днів

Сообщение #99 Silver » 06.07.2017, 21:44

Багато читати сторінок, а суть – кожен розповідає як він особисто бореться з фітофторою. А є якісь поради, чи точніше сказати схеми обробок від фітофтори від якихось інститутів, а то кожен розповідає про свій власний досвід, але ж може є якісь узагальнені схеми обробок, так би мовити класичні?

Олег
Олег

Сообщение #100 Олег » 06.07.2017, 22:17

О-о-о, "многа букафф!!!"
Та, є, є, двадцяти і більше річної давності, які уже давно застаріли і не працюють.
Чи Ви забули, що наукові установи з садівництва/городництва або давно уже ліквідовані, або ледь-ледь животіють? Аматори уже давно покладаються лише на свої мізки та руки. Читайте попередні сторінки вдумливо, може щось для себе знайдете. Ми усі тут на форумі радимось, обмінюємся досвідом, експериментуємо. Добре, що є такий форум, бо інакше:"бабця бабці сказала"...попіл, йод, марганцівка, сирватка, себто кухонні рецепти: трохи посоли, трохи поперчи, розмішай і вживай "через час по чайной ложке и будет тебе счастье". )))

Добавлено спустя 23 часа 48 минут:
Усього-навсього 6 сторінок, а на іншому сайті,присвяченому вингораду - понад 600! І читають же, ніхто не скаржиться, що багато

Silver
Silver
Повідомлення: 6
З нами: 7 місяців 11 днів

Сообщение #101 Silver » 08.07.2017, 06:22

Та якщо необхідно то мусимо читати та шукати свої шляхи, але ж хочеться як то кажуть, не на власних помилках вчитися. Держава багато говорить про підтримку сільхозвиробника і не має рекомендацій як боротися з фітофторою, кожен має самостійно проводити дослідження на власній ділянці? Я вважаю що м’яко кажучи – неправильно.
Добре, а в сусідніх державах, в тій самій Польщі, так само кожен фермер експериментує та випробовує на рослинах кожен рік нові фунгіциди, чи якимось чином все ж державні структури допомагають рекомендаціями стосовно застосувань хімічних препаратів.

Олег
Олег

Сообщение #102 Олег » 08.07.2017, 16:39

Держава багато говорить про підтримку сільхозвиробника і не має рекомендацій як боротися з фітофторою, кожен має самостійно проводити дослідження на власній ділянці? Я вважаю що м’яко кажучи – неправильно.
То Ви ще й державі виставляєте претензії?
У країні йде війна, майже щодня гинуть, калічаться бійці, наші захисники. А Вам треба, щоб замість дбати про наш захист, держава тільки те й робила, що шукала для ясновельможного пана ліки від фітофтори? Україна, на щастя, не Ірландія, де у 19 столітті через епідемію фітофтори стався голод. Бо там пшениця не росте, основна культура харчування була картопля. Мільйони ірландців змушені були емігрувати, щоб не померти з голоду. А у нас?
Як не вродить картопля - то вродить пшениця і голоду нема. Якщо не зроблять штучний наші
"брати" з північного сходу. Спасіння потопаючих - справа рук самих потопаючих, а тому, можемо допомогти лише ми самі собі.
Не порівнюйте Україну і Польщу, Польща давно є членом Євросоюзу, там і заробітки не наші, і гроші сільгоспвиробники отримують - допомогу з Євросоюзу. Бо сільське виробництво продукції харчування нерентабельне. Тому і доплачують, бо їсти ж кожен хоче. У кожному воєводстві є станції захисту рослин, от вони і займаються розробкою і видають рекомендації - що, як і коли робити. І у нас так буде, але спершу треба закінчити війну, вступити повноправним членом у Євросоюз. А Вам треба - геть уряд, хай прийде рашка, наведе свої порядки, колгоспи знов закабалять селян, гулаги та вивезення людей у Сибір? "Єто ми уже прахаділі", більше - не треба!

Вернуться в «Помідори: вирощування»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость