Чим обприскувати помідори від фітофтори

Описание: Все про агротехніку вирощування помідорів у відкритому грунті

Bogdan
Аватара
Bogdan
Репутація: 3 (+3/−0)
Повідомлення: 25
З нами: 1 год

Сообщение #18 Bogdan » 04.06.2016, 18:19

Головне вміти відрізняти фітофтору від вершинної гнилі. Фітофтора виникає тільки в серпні, і починається з листя. Завжди. Якщо землю замульчувати шаром 10-15 см, пролити інсектицидом, можна вважати що рослини захищені. Або ж серед кущиків можна залишити рости кілька стеблин гірчиці і фацелії - вони теж захищають від фітофтори.

Yuliana
Аватара
Yuliana
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 26
З нами: 1 год 1 місяць

Сообщение #19 Yuliana » 09.06.2016, 14:28

Якщо землю замульчувати шаром 10-15 см, пролити інсектицидом, можна вважати що рослини захищені.
А яким чином мульча захищає рослини помідор від фітофтори?

Smila
Smila
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 19

Сообщение #20 Smila » 12.06.2016, 16:32

Мульча робить грунт та рослини більш здоровими, і тим самим рослини більше здатні протистояти будь-якій хворобі, включаючи фітофтору.

Yuliana
Аватара
Yuliana
Повідомлення: 26

Сообщение #21 Yuliana » 18.06.2016, 22:44

А щодо фітофтори, в якомусь журналі для городників якось давно писали про гриб чагу, що плоди без явних ознак фітофтори, але з хворих кущів треба обкласти стружкою з губки і частину врожаю таким чином можна врятувати. Так в той рік якраз у мене така біда і трапилася з томатами. Помітила я фітофтору рано, вона ще не встигла поширитися по всьому парнику. Що робити? Обробляти Бордоською сумішшю не стала. Як цей гриб в природі виглядає знала лише з картинки, довелося в аптеку бігти, а там тільки Бефунгін (витяжка з чаги) продавалася. Купила цю витяжку, розвела по інструкції і обприскала всі рослини і плоди, попередньо вирізала явно хворі. І далі хвороба не пішла, і урожай весь визрів. Потім сусідка таким же чином справлялася з цією напастю. Головне не запускати, а на початкових стадіях боротися.

Smila
Smila
Повідомлення: 19

Сообщение #22 Smila » 29.06.2016, 06:59

Початок цього сезону було щедрим на дощі. Причому дощі йшли кожен день і стало зрозуміло, що слідом за ними прийде і найнебезпечніша хвороба помідорів - фітофтороз. Я дуже багато читала про те, як можна боротися з цією заразою. І ось моя знахідка. Томати треба обприскувати чотири-п'ять разів через кожні 10 днів таким розчином: на 10 л води треба розмішати 5 столових ложок цукру, 5 столових ложок харчової соди, 2 столові ложки мідного купоросу, 10 крапель йоду, 1-2 столових ложок рідкого мила - для прилипання.

Розсаду відразу після висадки слід полити цим розчином в концентрації 1 л готового розчину на 10 л води. Такі поливи потрібно проводити кожні десять днів. Можна чергувати з обприскуванням, знизивши концентрацію до 0,5 л на 10 л води. Пасинки і нижнє листя треба обрізати, щоб кущі томатів добре провітрювались. Після такої обробки фітофтороз обійде ваші посадки стороною.

Ricardo
Ricardo
Повідомлення: 13

Сообщение #23 Ricardo » 03.07.2016, 12:16

Розведеним кефіром (можна будь-який несолодкий кисломолочний продукт, наприклад, сироватку) (1:10) бризкав помідори раз в два-три тижні (в залежності від погоди), починаючи з висадки розсади у відкритий грунт. Можна додати в розчин кілька крапель йоду. Фітоспорін 2-4 рази за сезон (теж в залежності від погоди). Фітоспорін беру в пасті, розводжу по інструкції. До сих пір, тьху-тьху, фітофтора жодного разу урожай не губила, хоча у сусідів бувало, що пропадав весь.
Хворі листя, бувало, з'являлися, тут же обривала їх і ще кілька біля хворого. Нижнє листя намагаюся взагалі видаляти, так що помідори у мене були "оголені". Але якщо урожай і знижувався, то незначно.
Отрутохімікатами намагаюся користуватися мінімально. Але все ж 2 рази за 4 роки городництва бризкав помідори бордоською сумішшю.

Ivan
Ivan
Повідомлення: 16
З нами: 11 місяців 21 день

Сообщение #24 Ivan » 07.07.2016, 19:40

Однією з важливих умов захисту помідорів від фітофтори в нашій місцевості вважається укриття. Тобто вирощування помідорів або в теплиці, або під дугами, на які кріпиться нетканий матеріал. Високорослі помідори, більш схильні до фітофтори я вирощую в теплицях. А низькорослі - у відкритому грунті, але під дугами. Чому саме нетканий матеріал? Тому що вирощуючи помідори під плівкою з невеликою площею укриття, ви легко їх можете «зварити». Тобто вранці зійде сонце, а ви цей момент благополучно проспите, і ваші помідори під плівкою просто погорять. Відповідно про врожай можна забути. Нетканий матеріал створює легку тінь, дозволяє проникати сонцю, «гуляти» вітру і захищає посадки від ранкової роси, які і є передвісником фітофтори.
Ще один спосіб втекти від фітофтори і прискорити дозрівання врожаю - це видалення листя з сонячної сторони. Таким чином я відкриваю помідори сонцю і вони швидше наливаються соком і кольором.
Зрозуміло, це все профілактичні засоби, але свої помідори ніякої хімією я не обробляю і фітофторою вони у мене майже не хворіють. А зі спробами фітофтори пробратися до моїх посадок помідорів я проводжу обприскування розчином молочної сироватки та йоду (1,5 л сироватки + 10 крапель йоду на 10 л води). Двох-трьох обприскувань буває досить, щоб фітофтора обійшла мій город стороною.

Miho
Miho
Репутація: 2 (+2/−0)
Повідомлення: 29

Сообщение #25 Miho » 07.07.2016, 20:33

Коли помідори вже дозрівають та мають плоди обприскувати можна тільки біологічними препаратами, для прикладу такий як Фітоспорін або інші та народні засоби – сироватка, настої трав, йод та інше.

Lariska
Аватара
Lariska
Репутація: 4 (+4/−0)
Повідомлення: 216

Сообщение #26 Lariska » 11.07.2016, 17:29

Зараз, як я зрозуміла, можна кропити помідори лише сироваткою та іншими народними засобами, тобто настоями часнику та йому подібними. Мені легше сироваткою. Кроплю після дощів, та хочу запитати чи варто кропити після роси. Тобто зранку приходжу на город, всі рослини в росі. Стоять мої помідори всі в росі, мокрі як після сильного дощу, то вже значить захисту від сироватки немає і потрібно знову кропити?

Alona
Аватара
Alona
Повідомлення: 72
З нами: 9 місяців 22 дня

Сообщение #27 Alona » 08.09.2016, 18:28

Интересный метод против фитофторы рассказал знакомый – 200 гр. дрожжей и ложка сахара на ведро воды. Я так поняла, что секрет в том, что бактерии дрожжей "пожирают" слабые бактерии фитофторы. На следующий год надо попробовать. Может дрожжи должны быть из тех "агрессивных", что сейчас хлеб пекут. Хлеб не портится неделями, потому что эти бактерии не дают размножаться другим. Может кто более подробно об этом слышал?
Хотя у меня и не только в этом году слава Богу уродили помидорки на славу, и, практически, вовсе без химии. Погода в этом году для помидор была отличной и на базаре стоят они копейки, и на огороде полно своих, уже и не знаю зачем столько садила.

Lutik
Lutik
Повідомлення: 14

Сообщение #28 Lutik » 08.09.2016, 18:48

Интересный метод против фитофторы рассказал знакомый – 200 гр. дрожжей и ложка сахара на ведро воды.
Я в этом году так обрабатывал клубнику, смородину, йошту и крыжовник и результат оправдал себя. Помидоры чистые, крыжовник тоже чистый и дал неплохой урожай. Клубника, не знаю сорт, но родила аж до начала сентября большая была и обильно. Лил под каждый кустик по пол литра этого раствора и так повторил 3 раза. То клубника кустики стали темно-зеленые что я сначала думал что им хана, но они стали пышные здоровые. Короче можно поливать эффект на лицо, правда играться приходится с каждым кустиком. Но раствор я делал такой 1 кг дрожжи разводил на 1 литр воды и стакан сахара ставил на сутки потом через сутки стаканчик этого раствора на ведро (10л) воды разводил а потом поливал - это мне так сказали делать те, кто клубникой постоянно занимаются, можно сказать профессионально.

admin M
Администратор
Аватара
admin M
Администратор
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 158
Сайт

Сообщение #29 admin » 08.09.2016, 18:58

Фітофтора - це грибок, який за сприятливих умов викликає грибкове захворювання рослин. Дріжджі - це ті ж одноклітинні гриби, але мають позитивний ефект. Цукор доданий в дріжджовий розчин, є кормом для дріжджового грибка, а також і прилипачем. Що виходить коли використовується дріжджовий розчин по рослинах? - Листя рослин складаються з клітин, ці клітини систематично поглинають з повітря все що в ньому знаходиться, в даному випадку йдеться про фітофтору, просто клітини рослин Ви зайняли дріжджовим грибком, місце вже зайнято, грибок фітофтори відпочиває до наступного слушного моменту, тому кропити потрібно постійно, щоб не дати шансу фітофторі.
Можна обробляти кисломолочним розчином, там теж кисломолочний грибок, але він більш ніжний в порівнянні з дріжджовим, та й з молоком в селах сутужно, а дріжджі самі розумієте. Так що дріжджі цілком можуть бути підмогою в боротьбі з фітофторою.

errror
errror
Повідомлення: 268

Сообщение #30 errror » 22.11.2016, 07:11

Ця грибна хвороба нині стала найнебезпечнішою для помідорів. Багато городників щороку в розпачі, бо вони залишаються практично без врожаю. Пізня затяжна весна, низькі середньодобові температури, надмірна кількість опадів - фактори, що сприяють поширенню фітофторозу.
Чи можна якось уникнути захворювання або хоча б зменшити його шкодочинність? Над цим, напевно, розмірковують чимало городників, підбиваючи щороку підсумки "помідорного” сезону. Що можна зробити з настанням весни, аби в цьому році бути з урожаєм?
Сподіваємося, що поради допоможуть багатьом городникам уникнути прикрих помилок у цьому сезоні.

Мабуть, кожному городникові знайомі симптоми цієї хвороби: рослини чорніють, в'януть, гинуть. На стеблі та плодах утворюються коричневі плями. Марно сподіватися, ніби можна обрізати помідори, коли вони червоніють, адже згодом гнилими стають усі плоди. І хоча про способи боротьби писали не раз, не всі їх легко виконати. Як, наприклад, скористатися з рекомендації повертати пасльонові на попереднє місце не раніше, ніж через 4-5 років на шести сотках? Особливо, якщо у вас дерева і ягідники розміщені не в окремому місці, а по всій ділянці. Під ними мало що зможе задовільно рости. Якась частина території затінена або на ній плануєте щось будувати. А на тій землі, що залишилася, хочеться розмістити більше картоплі, капусти, помідорів. Тому вже на третій рік стає гострою проблема вибору попередників і неможливість виконати зазначену рекомендацію. Отож, хочу поділитися з читачами деякими перевіреними способами захисту від цієї хвороби.

Навесні розведіть вогнище на місці майбутньої плантації помідорів. Матеріал для нього знайдеться завжди: обрізані гілки, рослинні рештки тощо. Чим більше вогнище, тим на більшу глибину стерилізується ґрунт під ним, вбиваючи патогенів, а особливо насіння та вегетативні органи бур’янів. Не лякайтеся можливих заперечень прихильників екології, мовляв, так загине і корисна мікрофлора. Це не зовсім так. Частина її мігрує вглиб або в боки. А ще ви можете захотіти приготувати шашлик! Важливо відійти від шаблону: головне - врожай. До того ж попіл - прекрасне добриво, особливо для картоплі. Лише не використовуйте для спалювання макулатуру и сучасні рекламні етикетки. Річ у тім, що до складу картриджів входять сполуки свинцю, яким можна забруднити землю. Тут мимоволі з сумом згадаємо часи, коли чорнило, знайоме старшому поколінню, робили на основі соку бузини...

Джерелом інфекції є рослинні рештки пасльонових і непродезінфікований садивний матеріал. Перші можна знищити не лише перекопуванням діляйки з осені. Якщо з різних причин зробити цього не вдалося. вогонь прийде на допомогу, він ретельно знищить рештки бульб. Садивний матеріал картоплі теж не поспішайте висаджувати, діставши з погреба. Розкладіть бульби на сонці, висушіть і лише тоді висаджуйте.

Деякі сорти і гібриди помідорів частково стійкі до фітофтори: Олінда F1, Шарм F1 та вітчизняні сорти, зокрема гібриди Лагідний, Де Барао.

Якщо вирощувати рослини безрозсадним способом, з насіння, це подовжує вегетаційний період, а відповідно збільшується і ризик фітофтори, не кажучи вже про пізнє плодоношення.

Усі грибні інфекції полюбляють вологе повітря, тому поливайте рослини лише під коріння, щоб листя лишалося сухим. Важливо уникати шаблону. Традиційно вважається, ніби краще поливати під вечір: так не утворюється ґрунтова кірка. Проте поливання вдень забезпечує висихання политого ґрунту, отож, повітря стає сухішим. Вибрати, що важливіше, і є вашим завданням. Звичайно, систематично видаляйте бур’яни, навіть найдрібніші. Якщо це здається дрібницею, пройдіть по грядках вранці по росі - скільки на них вологи, яка зволожує повітря! Важливо і підв'язувати рослини, щоб уникнути застою повітря у прикореневій зоні. З цією ж метою можна обривати нижнє листя (знову ж таки відходьте від шаблону). Підвищують стійкість рослин калійні добрива, на які бідні піщані ґрунти.

У разі холодних ночей і тривалої хмарної дощової погоди в пригоді стане покриття грядки агроволокном. Народний засіб від фітофтори - настоянка часнику (50 грамів подрібнених головок на 10 л води). Звичайно, рослинний екстракт не має системної дії, тому ретельно обприскуйте ним листя з обох боків. За перших ознак хвороби доведеться застосовувати бордоську рідину, видаляти хворі плоди. Більш сильнодіючі препарати - Танос, Квадрис 250, Акробат МЦ.

Pomidor M
Аватара
Pomidor M
Повідомлення: 17
З нами: 7 місяців 7 днів

Сообщение #31 Pomidor » 22.11.2016, 12:53

Садіть скоростиглі сорти вони просто не встигнуть захворіти, і ще я саджу високорослі томати вони набагато менше уражаються фітофторозом. Ну а пізні сорти завжди саджу в теплиці. Під час збору помідори обробляю свіжоприготовленим часниковим настоєм він володіє фунгіцидною дією. Готовлю його наступним чином: 1, 5 склянки натертого часнику (настояного в 1л.води протягом доби в закритому посуді), 1,5 г марганцівки і 2ст.л. господарського мила розводжу в 10 л води проціджую і обприскую кущі помідорів до повного змочування листя. За сезон можна обприскати кілька раз (3-5) з проміжком у два тижні.

Tosik
Tosik
Повідомлення: 27
З нами: 7 місяців 22 дня

Сообщение #32 Tosik » 25.11.2016, 12:38

Шановні любителі вирощування помідорів пропоную обговорити наступну інформацію.
Мені порекомендували обробляти помідори від фітофтори розчином до складу якого входять таблетки тріхополу. Добрі знайомі таким способом боротьби з фітофторою користуються не один сезон. Плоди абсолютно чисті і не уражені. Мені зібраний урожай демонстрували – ще досі повно рожевих та зелених помідорів і практично немає уражених.

errror
errror
Повідомлення: 268

Сообщение #33 errror » 09.01.2017, 20:11

Цей гриб знищує помідори в усіх регіонах України. Про це захворювання на помідорах багато пишуть і говорять. І кожен питає, якими отрутами, коли і як обробляю свої насадження.
Фітофтора проникає всередину рослини через природні отвори - дихальця. Але ж дихальця розміщені на певній відстані одне від одного, отож, щоб потрапити на нього, збудникові хвороби треба помандрувати. Тому у спор фітофтори для руху є хвостик-джгутик, за допомогою якого вона може плавати у воді. Зрозуміло, що їй потрібна хоча б крапелька води, де вона плаває, поки не примоститься над дихальцем і проросте всередину організму. Тоді рослина приречена.
Перезимовує фітофтора у бульбах картоплі, проявляючи себе темними кільцями. Коли садимо бульби, разом з ними росте й грибниця (міцелій) гриба. А коли картопля зацвіте, то міцелій вже доріс до листочків, і починається літнє, конідіальне розмноження паразита, яке припадає на липень. Ось тут і потрібні для фітофтори низькі температури й опади. Якщо обробляти помідори отрутами, треба починати з системних. Ці отрути потрапляють всередину рослини і там знищують паразита. Обробляють системними отрутами раз-двічі до появи плодів.
Коли ж плоди вже з'явилися, системні отрути застосовувати не можна, бо будете труїти й себе. Треба застосовувати контактні отрути, наприклад бордоську рідину. Вони не проникають всередину рослини, а вбивають паразита - лише під час контакту. Ось тут важливо ретельно обробляти листки знизу, де розміщені основні дихальця. Чим ретельніше ви це зробите, тим надійнішим буде захист. Щоправда, оброблені плоди вже не будуть екологічно чисті.
Деякі городники вирощують лише суперранні сорти, щоб зібрати основний урожай до масового поширення фітофтори. Проте восени плодів не буде. Інші ж городники "купають" в отрутах помідори (на продаж), і плоди у них чисті, красиві. А ось, що люди хворіють, це їм байдуже.
І ще. Всім відомо, що на голодному раціоні організм може легко захворіти. У мене помідори "ситі", ростуть на вузьких грядках і щотижня я підживлюю їх, а тому вони не хворіють ніякими хворобами.

Kapelka
Kapelka
Повідомлення: 42
З нами: 8 місяців 9 днів

Сообщение #34 Kapelka » 21.01.2017, 17:19

В нашій місцевості питання з фітофторою гостро не стоїть (останні роки в основному посушливі).
Але читаючи інші форуми, де пишуть про фітофтори на помідорах, зрозуміла, що найголовніше - почати посадку раніше, щоб до моменту поширення хвороби рослини сформували повноцінний урожай.
Обов'язково садити якісний матеріал, підібрати сорти раннього терміну дозрівання.
І ще (сама до цього тільки йду). Потрібно дбати про оздоровлення землі, тоді й хвороби не будуть лютувати.

Вернуться в «Помідори: вирощування»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость