Чим обприскувати помідори від фітофтори

Описание: Все про агротехніку вирощування помідорів у відкритому грунті

Novachok
Novachok
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 34
З нами: 11 місяців 6 днів

Сообщение #35 Novachok » 22.01.2017, 10:43

Какие сорта помидор лучше противостоят фитофторозу, я имею ввиду, гибриды или именно сортовые помидоры более устойчивы против фитофторы

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271
З нами: 1 год 3 місяця

Сообщение #36 errror » 24.02.2017, 04:01

До найпопулярніших сортів, стійких до фітофторозу, в Україні можна виділити: придністровський сорт Матрьошка, ультраранній для відкритого грунту Єсенія, Богун Новий (ранній, високопродуктивний, з середніми плодами). Відмінні сорти-новинки Алла, Сузір'я, Пуща-водиця з успіхом вирощується на українських грядках відкритого грунту. Для теплиць виведені нещодавно сорту Марія, Українець, Чарівний, Антошка.

Tukiner
Аватара
Tukiner
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 25
З нами: 6 місяців 4 дня

Сообщение #37 Tukiner » 24.02.2017, 07:31

Я профілактичні обприскування помідорів та картоплі починаю з червня. Перший раз завжди системний фунгіцид Стробі. Потім комбінований фунгіцид Ридоміл голд і потім Ордан. Мінімум 3 обробки, а там по погоді. У кожне обприскування додаю біологічне добриво Ізабіон.

Georg
Georg
Повідомлення: 35
З нами: 9 місяців 25 днів

Сообщение #38 Georg » 24.02.2017, 13:27

Щоб уберегти грядки від фітофторозу проводьте своєчасно профілактичні обробки рослин, підбирайте для посадки стійкі сорти, а так само дотримуйтесь агротехнічних норм вирощування помідорів.
Не загущуйте посадки рослин
Поливайте під корінь не часто, але рясно
Грядки помідорів і картоплі не розміщуйте поруч
Підгодовуйте фосфорно-калійними добривами
Уражені рослини своєчасно вибраковуйте і видаляйте
Після збирання врожаю ретельно збирайте та спалюйте рослинні залишки
Хворі фітофторою рослини не компостувати а спалювати
Дотримуйтесь сівозмін

Natalka
Natalka
Повідомлення: 20
З нами: 9 місяців 17 днів

Сообщение #39 Natalka » 24.02.2017, 14:13

Зазвичай ми рятуємося розчином молока і йоду. На відро води літр молока (можна кислого) і пару крапель йоду. Бризкати хоча б два рази з інтервалом тиждень.

Ruslan
Ruslan
Репутація: 2 (+2/−0)
Повідомлення: 39
З нами: 5 місяців 16 днів

Сообщение #40 Ruslan » 12.03.2017, 14:05

Скажіть будь-ласка хочу зараз розсаду вирощувати в теплих грядках, під плівкою, з нахилом в сторону півдня, щоб вода стікала. А потім надумав щоб вберегти помідори від фітофтори, і менше бризкати на них всякої хімії, підняти кришу на цих грядках. Тобто помідори будуть рости під дахом з плівки, який піднята над землею на довільну висоту. З таким планом щоб на помідори не попадала дощова вода, а з боків вони будуть відкриті всім вітрам. Таким спосіб вбереже помідори від фітофтори?

errror
errror

Сообщение #41 errror » 13.03.2017, 07:45

Як на мене то краще було б в назву теми винести не питання «Чим обприскувати помідори від фітофтори», а як доглядати за помідорами щоб зменшити кількість обробок. Або як замінити обприскування хімією, обробками народними засобами, щоб отримувати помідори максимально екологічно чистими з найменшою кількістю обробок.

Angelisa
Аватара
Angelisa
Повідомлення: 24
З нами: 5 місяців 26 днів

Сообщение #42 Angelisa » 13.03.2017, 18:38

- Є два шляхи, які дійсно допоможуть уникнути ураження фітофторою помідорів в неопалюваних теплицях. Перший - системні препарати щось на кшталт Ридомілу. Їх починають застосовувати з вирощування розсади. Рослини, накачані всередину цією хімією, можуть протистояти фітофтори. Ну і то 100% гарантії немає. Другий - боротьба з вологістю в теплиці. Не створити умови для розвитку фітофтори. ВСЕ. Інші народні та не народні методи, препарати контактної дії - фітофторі до одного місця, не вірите – експериментуйте.

errror
errror

Сообщение #43 errror » 13.03.2017, 18:41

Людство досі не придумало стовідсотково ефективних і безпечних препаратів від фітофтори. Це гірка правда, і справжньому фермеру з нею нелегко. Тому багато хто застосовує народні способи, наприклад, вставляють в помідорне стебло мідний дротик, обприскують розчином солі, настоєм часнику, перебродившим кефіром, відваром хвоща. Ефективність цих способів не доведена, але вони, як мінімум, не зашкодять.

Cderki
Cderki
Повідомлення: 25
З нами: 9 місяців 6 днів

Сообщение #44 Cderki » 03.05.2017, 14:37

Головне вміти відрізняти фітофтору від гнилі. Фітофтора з’являється лише в серпні, і починається з листя. Завжди. Якщо земля покрита шаром мульчі 10-15 см, пролита Сяйвом або чимось подібним, то ваші помідори захищені. Або ж серед кущиків помідор можна посадити рости кілька стеблинок гірчиці та фацелії - вони теж захищають від фітофтори.

Petrovna
Petrovna
Повідомлення: 14
З нами: 3 місяця 27 днів

Сообщение #45 Petrovna » 03.05.2017, 21:18

А ми в боротьбі з фітофторою використовуємо таку штуку - припиняємо полив помідорів в теплиці в серпні. Рослини відчувають себе нормально, перепад денних і нічних температур плюс ранкові тумани дають якусь кількість вологи. Помідорам мабуть вистачає, але немає підвищеної вологості в парнику.
Не знаю, чи повірите чи ні, більше ніж за 10 років жодного разу не обробляла помідори від фітофтори нічим. Випадки захворювань, звичайно, бувають, але дуже і дуже незначні. Обрізка хворого і нижнього листя цілком достатньо, плоди майже не страждають.

Ksinon
Ksinon
Повідомлення: 12
З нами: 4 місяця 6 днів

Сообщение #46 Ksinon » 04.05.2017, 09:48

Cderki писал(а):Фітофтора з’являється лише в серпні, і починається з листя.
Невже це правда і зараз помідори які в мене ростуть в теплиці при досить високій вологості не можуть захворіти на фітофтору? Казки, фітофтора з’являється не лише в серпні, а тоді коли настануть для неї сприятливі умови, а вони можуть скластися вже в червні, і навіть в травні.

RULY
RULY
Повідомлення: 12
З нами: 11 місяців 8 днів

Сообщение #47 RULY » 12.05.2017, 11:54

При висаджуванні у відкритий необхідно обробляти помідори від фітофтори чи ні. Пишуть по різному. Хто каже лише через 2 тижня як прийметься розсада тоді починати проводити обробки, а хтось навпаки відразу після висаджування розсади обробити саму розсаду і грунт. То як то правильно зробити і хто як робить?

Galinka F
Аватара
Galinka F
Повідомлення: 51
З нами: 11 місяців 8 днів

Сообщение #48 Galinka » 12.05.2017, 14:28

Добрий день. Хотіла нагадати з приводу сироватки для боротьби з фітофторою. Це, загалом, не новий метод захисту і ним я користуюся не один рік. На 10 літрів води один літр сироватки і 20 крапель йоду розвести і починати обприскувати з початку цвітіння і до збору врожаю. Обприскувати один раз на 10 – 12 днів повністю весь кущ. Фітофтора боїться кисло-молочних продуктів. Сироватку можна замінити знежиреним молоком. Результат відмінний! У всякому разі в нашій місцевості. Я з Львівщини. Якщо комусь це допоможе – буду рада адже вже скоро починається новий сезон городників. Так і продукт в загальному-то натуральний.

Eko
Eko
Повідомлення: 20
З нами: 10 місяців 25 днів

Сообщение #49 Eko » 17.05.2017, 09:48

Вчора ввечері нарешті моя розсада переїхала успішно з вікон квартири на землю на ділянці. Наскільки успішно ще рано казати, але вже задумався чим обробляти від фітофтори, адже це вже не дома, де поливав під корінь, а на вулиці і дощик і роса зранку. Тож постало питання навіть не чим обробляти – прийдіть в магазин там вам стільки порад дадуть щодо того чим краще обробляти від фітофтори помідори, що не переслухаєте, а питанню коли починати обробляти здається мало хто приділяє увагу, а гадаю, варто б згадати і підняти це питання на форумі. Буду вдячен за думки форум чан.

Sonka
Sonka
Повідомлення: 17
З нами: 3 місяця 7 днів

Сообщение #50 Sonka » 17.05.2017, 14:58

Хочу розповісти свій секрет невеличкий у боротьбі з фітофторою. Його перевага у доступності та безпеці. Минулого року залишались після паски дріжджі, тож кидала кожен день по невеличкому шматку у лійку і виставляла її зранку на сонечко, а ввечері поливала різні рослини. Поливала й помідори і не лише під корінь, а саме по листям, думала так краще буде ефект від підгодівлі. Потім було різке похолодання і дощі. Почалась фітофтора на картоплі та томатах. А саме ті ділянки де поливала настояними дріжджами практично без ушкоджень перенесли холодний дощовий період. Не думаю що це спів падіння, і цього року вже поливаю всю свою розсаду помідорів розчином дріжджів. Спробуйте і переконайтесь, але це працює гарно проти фітофтори.

eddbit
Аватара
eddbit
Репутація: 11 (+11/−0)
Повідомлення: 212

Сообщение #51 eddbit » 19.05.2017, 13:09

Останні роки переді мною не стоїть питання «чим обробляти помідори від фітофтори». Тут як і людина якщо вона здорова, то її організм впорається практично з будь-якою хворобою. Так і помідори вчасно посадіть розсаду, поливайте, підживлюйте, пасинкуйте, замульчуйте і ваші помідори мають величезні шанси без будь-яких обробок хімічними препаратами дати урожай на заздрість сусідам. І навпаки, якщо ви плануєте як тут у сусідній темі про огірки писала пані Filonka, посадила і забула, то гадаю не дивлячись на всі ваші обробки сучасними та ефективними препаратами проти фітофтори на помідорах малоймовірно що ви отримаєте бодай який урожай помідорів.
Живу как умею и другим не мешаю

Вернуться в «Помідори: вирощування»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 2 гостя