Як та для чого пасинкувати помідори

Описание: Все про агротехніку вирощування помідорів у відкритому грунті

admin M
Администратор
Аватара
admin M
Администратор
Возраст: 43
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 162
З нами: 1 год 9 місяців

Сообщение #1 admin » 17.05.2016, 08:46

Багато дачників для того, щоб отримати максимум врожаю зі своїх томатів, використовують такий поширений прийом, як пасинкування. Але перш ніж почати процедуру пасинкування, давайте розберемося, що ж це таке - пасинкування.

Сама біологія рослини має на увазі, що в кожної пазусі листа томата з'являється пасинок. Пасинок - це додатковий пагін «на всякий випадок». Якщо пасинки не видаляти, то вийде величезна волохата рослина з купою зелених «кучерів», а кистей і плодів або не буде зовсім, або буде дуже мало.

Здавалося б, ворог знайдений і можна приступати до пасинкування. Але виявляється, що і в цій справі є маленькі нюанси - кожен томатний кущ треба пасинкувати по-своєму. Наприклад, ви купили пакетик насіння, на якому написано «індетермінатний» або «детермінантний» сорт. Другий вид ще називають низькорослий. У чому ж різниця цих двох видів? Індетермінантні сорти - це рослини з необмеженим ростом. Вони здатні вирости до 2 м у висоту і навіть вище. Детермінантні ростуть до певної висоти і на цьому їх ріст закінчується.

Ось у цих видів томатів по-різному видаляються пасинки. Індетермінантні сорти необхідно формувати в одне стебло. Тому всі пасинки необхідно видаляти.

Як видаляються пасинки?

Як тільки пасинок досягне в довжину 5-8 см, його потрібно виламати. Не вирізати, а саме виламати руками. Причому виламати, залишивши «пеньок» заввишки близько 1-2 см. Якщо пеньок не залишати, а повністю видерти пасинок, то на тому ж місці знову буде формуватися новий пасинок.

Пасинкування детермінантних сортів томатів має свою особливість. У цих сортів теж потрібно видаляти пасинки, але не всі. Детермінантні сорти томатів формують в три стебла. Які ж пасинки потрібно залишити, щоб отримати три стебла? Щоб отримати кущ з трьома стеблами, ми залишаємо основне стебло і дві нижні бічні пасинка. Решту пасинків ми видаляємо.

Отже, підводимо підсумок: у високорослих (індетермінантних) помідорів ми виламуємо всі пасинки, формуючи рослини в одне стебло. У низькорослих (детермінантних) сортів залишаємо два нижніх пасинка, формуючи рослину в три стебла.

Yuliana
Аватара
Yuliana
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 26
З нами: 1 год 9 місяців

Сообщение #2 Yuliana » 23.05.2016, 06:27

Пасинкувати або не пасинкувати? Все залежить від сорту. Якщо помідори ранні або невисокі детермінантні, то пасинкувати їх не треба. Якщо крупноплідні - то формувати потрібно в 3-4 стебла. Якщо помідорні ліани - то в два стебла. В іншому випадку ви не зможете нормально зібрати урожай.

Smila
Smila
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 19
З нами: 1 год 8 місяців

Сообщение #3 Smila » 12.06.2016, 16:20

Протягом усього літа тим, хто вирощує помідори, доводиться пасинкувати їх. Дуже багато хто вважає це дуже складною процедурою. Спробую розповісти вам, як зробити все набагато простіше.
Є високорослі томати, середньорослі і низькорослі. Всі високорослі томати, які вирощуються в теплицях або у відкритому грунті, доводиться вести в одне стебло, тобто видаляти всі пасинки. Що таке пасинок? На перетині стовбура і листа є невеликий «хвостик», це і є пасинок. Для видалення пасинка не потрібні ні ножиці, ні секатор. Наприклад, вранці, або протягом дня, йдете повз томата, і побачили пасинок. Взяли його на палець, залишили маленьку стеблинку і акуратно обломили нігтиком. Обов'язково залишаємо пеньок. Може скластися враження, що краще прямо всередину, але, по-перше, ви можете поранити стовбур або лист, а по-друге, якщо ми видалимо до кінця, то з'явиться новий пасинок. А якщо залишите пеньок, то є велика ймовірність того, що пасинок в цьому вузлі більше не з'явиться. Якщо ви раптом пропустили момент і дали вирости пасинків великими, то для обрізки можна взяти і ножиці. Дуже часто люди сумніваються, де пасинок, а де квіточка. Пасинок знаходиться в середині і в нього є листочки. Квіточка завжди йде далі, і у неї листочків на початку стовбура немає. У нього йде квіточка, а потім вже з'являються листочки. Ось що ми робимо з високорослими і, часто, з середньорослими томатами. Якщо розглядати низькорослий сорт помідора (його ще називають балконним), то у таких томатів не потрібно прибирати ніякі пасинки. Єдиний нюанс: якщо вони там виростуть, це буде незручно. Тому у самих нижніх листків, які перебувають у землі, я видаляю пасинки. Тому що, якщо ми там їх залишимо, то вони будуть практично в землі, і це створить незручності для поливів. А нагорі пасинки під першими кистями я залишаю. Він піде в зріст вгору, і вийде компактний і акуратний кущик на ніжці. Середньорослі кущі - це найскладніше формування, тому що тут треба вирішувати, які пасинки видаляти, а які ні. Але є певне правило - ми видаляємо пасинок знизу, потім чекаємо першу кисть - перше суцвіття. Під першим суцвіттям ми залишаємо пасинок. Він буде рости, і для нього треба буде поставити шпалерку. Пасинкування помідорів - це зовсім нескладно. Просто потрібно робити це постійно, так як пасинки ростуть весь час. Найкраще, звичайно, вранці, щоб до вечора ранки зарубцювалися, і обов'язково в суху погоду.

Lariska
Аватара
Lariska
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 224
З нами: 1 год 8 місяців

Сообщение #4 Lariska » 21.07.2016, 16:41

Я пасинкую якщо стає погода стає несприятливою для помідорів, тобто ближче до серпня. І не лише пасинкую, а й обриваю листя, що дає змогу краще провітрюватись рослинам і менше заражуватись хворобами.

Олег
Олег
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 100
З нами: 7 місяців 23 дня

Сообщение #5 Олег » 04.07.2017, 17:26

Дещо додам: ті сорти, що називають "середньорослими" насправді це гібриди між обома попередніми. Дійсно, детермінантні призначені для отримання раннього урожаю, тому звичайно усі пасинки видаляють. Бо ж зверніть увагу, що додатковий урожай з пасинків:
а) дозріває значно пізніше
б) призводить до загущення куща і зв"язаних з цим проблем.
Як визначити, який кущ - детерм. чи індетермінантний ? Порахуйте, скільки листків між суцвіттями - якщо їх три, то індетермінантний, якщо ж після кожного листка йде суцвіття - то детермінантний. Відповідно і пасинкування. Детермінантні ранні сорти, як правило, нестійкі до фітофтори. Вони призначені для отримання раннього (а не максимального) урожаю. Для максимального є індетермінанти.
Ну а у нас є специ, що хочуть і рибку з"їсти і так далі. Не будьмо жадібні - на краще вийде.


Вернуться в «Помідори: вирощування»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость