Сорти помідорів що плодоносять в спеку

Описание: Все про агротехніку вирощування помідорів у відкритому грунті

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271
З нами: 1 год 8 місяців

Сообщение #1 errror » 19.11.2016, 09:56

У минулому році літо було надзвичайно спекотним. Та й не тільки літо. У травні температура повітря сягала 34-36°С, спека протрималася два тижні. Така погода мала бути лише в липні. Земля з кожним днем засихала дедалі більше, унеможливлюючи нормальне висаджування городніх культур. У кожну лунку доводилося лити воду, аби висіяти кукурудзу, соняшник, моркву, цибулю і все інше. Розсада помідорів на той час уже була вирощена, тож довелося поміркувати, як її правильно висадити, щоб вона не згоріла за два дні. Вирішили висаджувати рослини увечері, коли спадає спека. І це було правильне рішення.

Зі свого досвіду знаю, що деякі сорти помідорів погано запилюються у спеку. З-поміж них рожевоплідний Чудо землі, але відмовитися від нього неможливо, бо він має красиві конусоподібні плоди з прекрасним смаком. Цей сорт сильнорослий. Торік я вирішив вирощувати його без опори, в кущовій формі. Ширина міжрядь становила 70 см, а відстань між рослинами у рядку 50-60 см. Листя у цього сорту невелике, тому загущення не спостерігалося.

Незважаючи на відсутність шпалер, кущі добре провітрювалися й освітлювалися. Без підв’язування помідори добре запилилися, тому що під час цвітіння був створений сприятливий для запилення мікроклімат: листя затінювало внутрішню частину куща, підвищуючи вологість повітря. Це було дуже важливо за неймовірної спеки під час цвітіння. Через 10 днів від початку цвітіння я підживив рослини збродженим курячим послідом.

Плодоношення у сорту Чудо землі розтягнуте. Перші плоди достигають першими з-поміж інших сортів, а останні можна збирати перед приморозками - у листопаді. Фотографію зроблено у жовтні, тому плоди менші (200 г) від перших (400-600 г), але товарний вигляд і смакові якості збереглися до кінця вегетації.

Завдяки кущовому формуванню, урожай Чуда землі видався на славу, і це за несприятливих погодних умов та вирощування його без пасинкування й підв’язування. 3-поміж рожевих, як завжди, найкраще зарекомендував себе сорт Денис - один з лідерів щодо врожайності та продажу на ринку. У нього красиві округлі плоди, великі, без зеленої плями біля плодоніжки, стійкі до розтріскування. Високий урожай забезпечив і ранній сорт Санька з червоними плодами. У посушливому минулорічному сезоні фітофтори практично не було, отож помідори всіх сортів від неї не постраждали. У дощове літо Санька віддає стиглі плоди до початку масового захворювання помідорів на фітофтору.

Знову порадував своєю красою сорт Амулет. Іноді на базарі люди купували його заради насіння, хоча в них було висаджено не одну сотню власних помідорів. Плоди цього сорту - велика, тупоконічна сливка червоного кольору. Вона туга, м'ясиста і водночас смачна.

Дуже рано достиг сорт Кібіц, навіть раніше від Саньки. У нього вишукані, красиві плоди-сливки з невеликим червоним носиком. Не підвели й інші сорти.

3 перцем торік були проблеми. Доводилося часто його поливати, рятуючи від спеки. І лише завдяки тому, що вздовж рядків з перцем була висіяна цукрова кукурудза, вдавалося уникати сонячних опіків плодів. Перець я висадив за схемою: 2 рядки перцю і 1 рядок кукурудзи з південного боку. Напрямок рядків - зі сходу на захід. Відстань між рядками перцю і кукурудзи -70 см, а між рослинами кукурудзи в рядку - 40 см.

Раніше на базарі користувався попитом сорт перцю Ратунда, але він мав гіркуватий присмак, і це, звичайно, не всім подобалося. Сорт Садове кільце такий самий на вигляд, але кращий на смак - без гіркоти. Його плоди багаті на глюкозу, фруктозу, завдяки чому перець незамінний у дієтичному харчуванні. Як завжди, порадували розмірами і красою м’ясистих плодів сорти Анастасія і Красний гігант.

Спекотне літо погано позначилося на врожаях цибулі і моркви, але такі сорти цибулі, як Амфора і Любчик, витримали випробування і дали непоганий урожай, особливо Амфора. Висіяна насінням, за доброго догоду на час збирання врожаю вона мала цибулини масою до 400 г. Деякі покупці на рику помилково приймають за плоди гранату. Амфора має не тільки гарний вигляд і смак, але й добре зберігається у підвалі.

На мою думку, спека негативно вплинула на величину і вигляд плодів та на загальну врожайність. Але всі описані мною сорти виявилися набагато кращими за інші. Я вважаю, що на фоні негативних глобальних змін погоди треба обирати сорти, стійкі до всіляких негараздів. І ще потрібно любити справу, якою займаєшся, любити землю. Земля, як добрий кінь: напої, нагодуй, доглядай, і він тягтиме не один рік. Сподіваюсь, мої спостереження допоможуть читачам зорієнтуватися у виборі сорту та агротехніці догляду за рослинами.

Lariska
Аватара
Lariska
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 224
З нами: 1 год 7 місяців

Сообщение #2 Lariska » 04.01.2017, 08:12

Овочівників степової зони України, де часто трапляються посухи, особливо хвилює проблема вологозабезпечення овочевих рослин. Зокрема, на дачних і городних ділянках бувають перепади з поливом і не завжди вдається дотриматися оптимального водного режиму на помідорних грядках.

По-перше, слід нагадати вислів: "помідор любить суху голову і мокрі ноги", тобто, поливати необхідно під корінь і стежити, щоб на ніч у рослин листки залишалися сухими. До того ж, завдяки глибоко розміщеній і потужній кореневій системі поливати помідори бажано рідко, але великими нормами води, щоб промочити кореневмісний шар. Найоптимальніший спосіб поливу - звичайно ж, крапельний, проте не всі можуть дозволити собі таку "розкіш".

По-друге, різні сорти неоднаково реагують на нестачу вологи, її ознака - скручування листя під час посухи, обпадання бутонів і квіток, ураження верхівковою гниллю. Все це позначається на кінцевому результаті: різко знижується врожайність. Отже, потрібні посухостійкі сорти помідорів. Спеціалісти, даючи рекомендації щодо впровадження того чи іншого сорту на любительські грядки, намагаються всебічно перевірити сортову агротехніку за такими параметрами: посухостійкість, тіневитривалість або стійкість до загущення, адаптивність до місцевих умов, холодостійкість, реакція на стреси, а також стійкість до хвороб.

Щоб перевірити посухостійкість популярних любительських сортів помідорів - Чудо землі і Ведмежа лапа, провели спеціальний експеримент. Двомісячну горщечкову розсаду висадили під плівкове накриття у другій половині квітня. Під час висаджування рослини полили під корінь, замульчували. Потім їх підв'язували, формували й підкручували, один раз здійснили позакореневе підживлення та обробили імуноцитофітом.

Надалі поливів і міжрядних розпушувань не проводили. Атмосферні опади під плівку не потрапляли. Порівняно з іншими поливними сортами рослини згаданих вище сортів розвивалися швидше, до того ж у них сформувалися солодші плоди з підвищеним вмістом сухої речовини. Та головний підсумок досліду (урожайність) перевершив усі сподівання! Завдяки добре розвинутій кореневій системі, яка інтенсивно проникала у глибинні шари ґрунту, рослини не відчували дефіциту вологи і сформували відмінний урожай. Звичайно ж, позначилася і посухостійкість використаних в експерименті сортів Чудо землі та Ведмежа лапа. Результати експерименту підтвердили їхню надійність і стабільність, а також високу адаптивність до примх погоди і нестачі вологи у ґрунті.

Нагадаємо городникам-початківцям коротку характеристику вивчених у неполивних умовах сортів.

Чудо землі - ранньостиглий сорт, від сходів до плодоношення - близько 90 днів. Висота рослин сягає одного метра, але велика кількість плодів потребує надійної опори (фото). Плід видовжений, серцеподібний, інтенсивно-рожевий, маса перших плодів - 500 г. наступних 200-300 г. Дрібних помідорів на рослині немає. Завдяки густо розміщеним китицям і своєчасному підв’язуванню та формуванню на шпалері навіть без поливу утворилася суцільна стіна - каскад привабливих плодів. Сорт можна вважати ринковим, оскільки його плоди мають дуже високу смакову оцінку, відмінну товарність та привабливість, вони транспортабельні, не мають зеленої плями біля плодоніжки і стійкі до розтріскування. Цей сорт - справжнє диво селекції.

Ведмежа лапа - середньоранній сорт Він давно відомий овочівникам-аматорам. Висота куща також не більше одного метра, тобто він середньорослий і потребує підв'язування та формування у два стебла. Плід великий. масою 1 кг і більше, округло-плаский, ніжно-рожевий. Зазвичай, великоплідні сорти потребують інтенсивного фону - регулярних поливів і підживлень. Співробітники СП "Союз" були здивовані тим, що абсолютно без поливів і підживлень рослини сформували по 3-5 китиць на кожному стеблі з двома-трьома найбільшими плодами у кожній. Цінність сорту не лише у високих смакових якостях, а й у транспортабельності, лежкості та привабливості продукції.

Отож, плануючи наступний помідорний сезон, заклопотані городники можуть розмістити на неполивних землях посухостійкі сорти - Чудо землі та Ведмежа лапа і таким чином розширити свою колекцію за рахунок рожевоплідних сортів, які полонили серця багатьох українських городників.

Kapelka
Kapelka
Репутація: 2 (+2/−0)
Повідомлення: 43
З нами: 1 год 2 місяця

Сообщение #3 Kapelka » 04.01.2017, 14:35

Порадьте сорти помідор, які сьогодні продаються в магазинах, можна і гібриди, бажано нові та сучасні. Хочеться випробувати щось новенького, бо прості помідори вже не вражають


Вернуться в «Помідори: вирощування»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость