Мій найкращий сорт помідорів

Описание: Все про агротехніку вирощування помідорів у відкритому грунті

Galinka F
Аватара
Galinka F
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 51
З нами: 11 місяців 11 днів

Сообщение #1 Galinka » 19.11.2016, 15:11

Без сумніву, більшість читачів погодиться з тим, що помідори на наших городах займають належне почесне місце. І це не дивно, адже вони не лише дуже смачні й поживні, а й придатні для всілякої консервації, що тільки додає їм користі. Тому в якому б вигляді не були ці смаковиті овочі - свіжі, мариновані чи засолені - вони завжди бажані гості на нашому столі.
Моє захоплення помідорами триває вже не один рік. Завдяки доречним порадам бувалих городників та спеціалізованих Інтернет-видань, я доволі успішно опанувала всі помідорні "секрети". Тому мені практично щороку вдається одержати рясний урожай червонобоких соковитих плодів і повністю забезпечити ними свою сім’ю.
Звичайно, клопоту біля помідорів теж вистачає. Та що там говорити - кожен городник про це знає. Але й серед буденних клопотів інколи трапляються випадки, коли матінка-природа дивує нас своїми несподіваними витівками, і на душі від цього стає тепло та радісно. Розповіддю про один такий курйозний випадок, пов'язаний з моїми улюбленцями-помідорами, я і хочу поділитися з читачами.
Трапилась ця історія декілька років тому. Якось під час випадкової зустрічі одна моя хороша знайома, знаючи про мою любов до помідорів, вийняла зі своєї сумки декілька гарних, як намальованих, червонощоких плодів і, загадково посміхаючись, промовила: "Спробуй вирощувати цей сорт. Його мені чоловік із Чехії, як був на заробітках, привіз. Будеш приємно здивована". Принесла я ці помідори додому і поклала у веранді, щоб потім вибрати насіння. Та коли через кілька днів подивилася - а їх вже немає і ніхто з домашніх нічого не знає. Ну що ж, нема то й нема, пожалкувала трохи та й забула...
Непомітно промайнула зима, і настав новий городній сезон із своїми одвічними клопотами. Одного разу у своєму квітнику я помітила, як мені здалося, декілька красивих кущів картоплі. І щиро здивувалася: ніхто ж серед квітів картоплі не садив, звідки вона там взялася? Але ще більший подив з'явився після того, як ця "картопля" несподівано зацвіла жовтим помідорним цвітом! І тоді мене осяйнула здогадка. Набираю номер мобільного своєї знайомої і цікавлюся про особливості того сорту помідорів, які вона мені колись вручила. "Ти, напевно, вже помі-тила, що його листя дуже схоже на картопляне. А називається цей чеський сорт Ступіке. Я ж казала, що ти будеш приємно здивована", - промовила у відповідь знайома. Тепер мені стало все зрозуміло: це ж, мабуть, ті залишені у веранді помідори зникли не без допомоги моєї маленької доньки, яка, бавлячись, закинула їх у квітник, де вони пролежали до весни, а потім і проросли, задавши таку дотепну загадку.
Цікаво те, що ці декілька кущів "картопляних" помідорів, так і продовжуючи рости серед квітів без будь-якого догляду, невдовзі таки вродили зо два десятки гарних і напрочуд солодких плодів. Наступного року я вже засадила цим незвичайним сортом цілу грядку. Отриманий врожай перевершив усі мої сподівання: стебла рослин висотою до метра просто вгиналися під вагою вродливих і добірних плодів (середня маса одного - близько 100 грамів). Як виявилося, маючи чудовий неперевершений смак, разом з тим вони придатні і для різноманітної консервації. Слід додати, що Ступіке ще й доволі ранній сорт - достигає за 80 днів. Тепер щороку він найперший серед своїх помідорних побратимів радує мене щедрим довгоочікуваним урожаєм. Та й догляду потребує мінімального: його під силу виростити кожному городнику. Крім того, Ступіке, порівняно з іншими сортами, має ще й підвищену стійкість до захворювань та посухи, які щоразу завдають дошкульного удару.
Ось такий незвичайний випадок трапився у моєму помідорному "товаристві". Варто сказати, що й минулорічний урожай Ступіке, незважаючи на всілякі примхи погоди, видався на славу.

Ступіке (Моравське диво) - сорт ранньостиглий, індетермінантний. Від сходів до достигання плодів 83-90 днів. Рослина штамбова, середньоросла, заввишки 140-180 см. Листя картопляного типу. Суцвіття складне. Перше суцвіття закладається над 6-7 листком, подальші через 3 листки. Плоди 2-3-камерні, округлі, яскраво-червоного кольору. Маса плоду 30-45 г. Толерантний до фітофторозу і до вершинної гнилизни плодів. Врожайність 6-7 кг/м2.

Hada
Hada
Повідомлення: 25
З нами: 7 місяців 13 днів

Сообщение #2 Hada » 08.02.2017, 08:13

Я вже два роки вирощую Андромеда F1 і цей гібрид мені дуже подобається, теж для себе вирішила, що на консервацію тільки гібрид і саме цей. Плодоношення дружне, раннє, рясне, плоди круглі, шкірка щільна так що в банці не розлазяться і в свіжому вигляді не особливо поступаються за смаком салатним, нормальний помідорний смак. Ніяких болячок, ніколи не боліють і з розсадою проблем ніяких, насіння сходить дружно, стебло міцне, кущ розкидистий, але мене влаштовує.

Fainka
Аватара
Fainka
Повідомлення: 20
З нами: 6 місяців 8 днів

Сообщение #3 Fainka » 21.04.2017, 18:59

В этом году посеяла довольно много разных сортов томатов, купленных в Интернете. Всхожесть большинства отменная, даже не ожидала. Сейчас растут коренастые и зелененькие. Все красавцы как на подбор. Но один сорт какой то интересный, дословно название «Украинка Аленка». В самом магазине, где покупала семена, описание крайне скудное – ранний, высокорослый. Почему пишу именно про него – листья его похожи на листья баклажана, это так нужно, такая особенность сорта или и правда баклажаны мне подсунули?

Олег
Олег
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 95
З нами: 1 місяць 23 дня

Сообщение #4 Олег » 06.07.2017, 05:24

Із ранніх детермінантних - Беталюкс.
Із парникових, тепличних - Ревермун.
Із "сливок" - Ред Хантер (на консервацію).
Щодо величини плодів - Мікадо, Сибірський Велетень, проте обидва вже не вирощую - не стійкі до фітофтори.
Смачні - Малинівка (рожевий), Хурма (жовтий), Чорний Принц (темно-червоний,дууже смачний). Не вирощую, бо малоурожайні.

Вернуться в «Помідори: вирощування»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость