Помідори з рожевими плодами найсмачніші

Описание: Все про агротехніку вирощування помідорів у відкритому грунті

Galinka F
Аватара
Galinka F
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 51
З нами: 1 год 5 місяців

Сообщение #1 Galinka » 19.11.2016, 16:57

Допитливий городник у постійному пошуку і впроваджує усе нове. Це вже як хобі, невгамовне бажання одержати у себе на грядці плоди ще більші, смачніші й красивіші. Здивувати сусідів і порадувати рідних.
Вивчаючи попит городників-аматорів, співробітники СП "Союз" визначили, що найбільш популярні помідори рожевоплідних сортів. Крім того, всі хочуть, щоб ці сорти були ранніми і бажано - низькорослими. Йдучи назустріч побажанням постійних замовників насіння, ми значно розширили "рожеву" колекцію як у відкритому ґрунті, так і під плівковим укриттям.
Колекції деяких досвідчених "томатознавців" налічують сотні і навіть тисячі сортів як селекційних, так і аматорських установ. Але іноді корисно звернутися до місцевої селекції, завдяки якій на основі багаторічного досвіду городники-аматори вибирають усе найкраще.
Одним з таких шедеврів можна вважати місцевий рожевоплідний сорт Зінуля. Його давно вирощують місцеві городники у нашій зоні для одержання надранньої продукції. Ні для кого не секрет, що на рожеві помідори ринкова ціна завжди у два-три рази вища, ніж на червоні завдяки високим товарним і смаковим якостям.
У наших дослідах 60-денну горщечкову розсаду було висаджено в неопалювану плівкову теплицю в останній декаді квітня. Проведено обов'язкові агротехнічні заходи: своєчасне інтенсивне мульчування, краплинне зрошення, кореневе і позакореневе підживлення, запилювання квіток, обробка імуноцитофітом, розчином сироватки, настоєм попелу, застосування мікроелементів. Перші збори врожаю почалися у третій декаді травня. У період після висаджування розсади і до перших зборів варто провітрювати теплицю, щоб запобігти утворенню конденсату. Деякі городники підставляють під плівку лутрасил. Подвійний шар дає потрійну користь: навесні тепліше, тому що вночі в теплиці повільніше охолоджується повітря; немає конденсату (лутрасил поглинає вологу); влітку -плівка притінює насадження.
Рядки рослин у теплицях розташовуємо зі сходу на захід, що поліпшує їхню освітленість. Схема садіння двострічкова, відстань між рослинами в рядку ЗО см, між рядками - 50 см, ширина доріжки - 50 см. Рослини висаджуємо у шаховому порядку. Велика перевага високого плівкового укриття порівняно з низьким у тому, що завдяки постійній вентиляції в ньому зменшується ймовірність перегрівання рослин. Це особливо важливо, якщо городник приїжджає на ділянку лише на вихідні дні.
У нашій теплиці для випробування було висаджено трохи ранньостиглих рожевоплідних сортів, зокрема й унікальні високорослі. Сорт Зінуля вирізнявся інтенсивним формуванням зав'язі і дружним достиганням плодів. Перші збори почалися в останній декаді травня, тобто вегетаційний період становив 80-85 днів. Висота куща - 30-40 см. Сорт стійкий до загущення* похолодання, стресів. Ураження хворобами не відзначено. Основна цінність сорту - висока товарність продукції: плід ніжно-рожевий, перламутровий, злегка ребристий, з ледь помітним "носиком", стійкий до розтріскування і перестоювання на кущах, без зеленої плями, масою 200-250 г, у нього висока транспортабельність. Усі плоди одномірні, врожай з куща становить 2-4 кг. Смакові якості чудові. Зінуля прийдеться до смаку як городникам-аматорам, так і професіоналам. З огляду на те, що віддача продукції сорту відбувається за півтора-два місяці, у серпні-вересні збирають другий урожай ранніх сортів з цієї ж площі.
Наше підприємство забезпечує городників такими рожевими шедеврами помідорів, як Рожеві щічки, Барани, Рожева бурулька, Рожевий фламінго, Корніївський кардинал.

Вернуться в «Помідори: вирощування»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость