Посів помідорів під зиму

Описание: Все про агротехніку вирощування помідорів у відкритому грунті

Vanik
Аватара
Vanik
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 17
З нами: 11 місяців 24 дня

Сообщение #1 Vanik » 30.12.2016, 20:05

Рідше всього висівають під зиму помідори. І абсолютно марно. Досить згадати, як шикарно зростає падалиця помідорів: вона в розвитку обганяє навіть висаджену, випещену розсаду і дає відмінний урожай. Точно так само будуть рости і помідори, посіяні взимку відразу в грунт.
Як відбувається в природних умовах? Насіння ніхто не висаджує, воно просто падає на землю. Але «домашні» помідори, звичайно, краще все-таки присипати перегноєм або компостом шаром 3-4 см. Для початку необхідно прибрати сніг з уподобаної грядки. Вона повинна знаходитися на узвишші, де не застоюється ґрунтова волога.
Корисно насипати поверх грядки опале листя. Тоді посіви не так сильно будуть залежати від примх погоди. До речі, один американський фермер висаджує помідори не насінням, а прямо помідорами. За зиму помідор перегниває і насіння дають численні сходи. Навесні він лише розсаджує розсаду на постійне місце. Але це, звичайно, екстремальна посадка, краще вручну насінням посіяти рослини на відстані 8-12 см один від одного.
Для посадки під зиму краще відбирати сортові насіння, тому що гібриди занадто дорогі і їх краще вирощувати через розсаду.
Незаперечний факт – підзимові помідори виходять більш стійкими до похолодань, майже не хворіють і їх рідше вражають шкідники.
Посів під зиму прискорює цвітіння на один-три тижня. Плодоносять ж вони до перших заморозків.
Багато хто скептично ставляться до підзимніх помідорів − і абсолютно марно. Вони дозволяють значно розвантажити підвіконня, залишивши їх для більш теплолюбних культур – перцю, баклажанів, огірків і базиліка.
Vita est bella

eddbit
Аватара
eddbit
Репутація: 11 (+11/−0)
Повідомлення: 213
З нами: 1 год 5 місяців

Сообщение #2 eddbit » 01.01.2017, 10:16

В мене цього року росли і плодоносили помідори з насіння що пролежало всю зиму в землі. Спочатку відставали від тих що були висаджені розсадою, а потім наздогнали і зрівнялись. Я взагалі викидаю всю зиму побутові відходи на город біля будинку, то потім навесні сходить стільки всього різного того що і не планував сіяти. Цього року росли по всьому городі самосівом гарбузи та кабачки і помідори.
Живу как умею и другим не мешаю

Програміст
Програміст
Репутація: 2 (+2/−0)
Повідомлення: 25
З нами: 9 місяців 26 днів

Сообщение #3 Програміст » 01.01.2017, 10:35

Я хочу добавити,що найкраще сходять і ростуть томати-чері. Вивести не можу,в різних кутках городу сходять,видно під час оранки розносить,а дорогі гібриди висівати під зиму недоцільно:можливо загубити і насіння,і гроші.

Tetyana
Tetyana
Повідомлення: 32
З нами: 11 місяців 18 днів

Сообщение #4 Tetyana » 01.01.2017, 19:16

Та дурниці все це. У мене теж по всій ділянці ці помідори сходять. Але ж вони сходять набагато пізніше тих що посаджені розсадою - сходять тільки з настанням тепла. Урожаю від них не отримаєш. В спортивних інтересах підсаджувала у теплицю між основними кущами - ніякого ефекту.

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271
З нами: 1 год 5 місяців

Сообщение #5 errror » 01.01.2017, 22:14

От і зустріли Новий Рік. За вікном мороз, і на початку січня, здавалося б, ще не час займатися посівом томатів... Або навпаки - саме час. Очевидно, що ґрунт повинен бути заготовлений з осені.
Висіваємо як зазвичай - в пластикові миски з-під продуктів. Насіння попередньо не потрібно замочувати або обробляти стимуляторами - сіємо сухими у вологий субстрат. Через пару днів виносимо в льох чи підвал (там в цей час температура в межах 5-7 градусів). Насіння при такій температурі не проклюнуться, але набухнуть - імітуємо глибоку осінь.
Приблизно через місяць миски заносимо в холодний коридор чи неопалювану веранду (температура мінусова, трохи вище, ніж на вулиці) - нехай грунт промерзне. Тут насіння і зберігаються до весни.
У березні миски можна занести в тепле приміщення і дочекатися появи проростків, і як тільки почнуть з'являтися перші, знову виносимо в коридор (зараз температура вище нуля). В цей час найважливіше - не допустити значного пониження температури - насіння в ґрунті не загинуть навіть при зниженні до -5 С, але на поверхні сходи можуть загинути.
З настанням тепла миски починаємо виносить на вулицю, і якщо не передбачається заморозків, то можна залишати їх там на ніч.
Не варто поспішати з вигонки "зимових посівів" - нехай сходять природним шляхом. При знижених температурах у паростках виробляються антоціани, тому ніжка забарвлюється в синій колір.
Пікірують розсаду як зазвичай, а якщо рослини одна одній не заважають, то краще не пікірувати. Якщо пікіровки не проводимо, то перед висадкою просто розрізаємо грунт і висаджуємо рослини з грудкою землі. Коренева система у таких рослин виходить сильно розвиненою, тому легко переносить травмування при пересадці з грудкою.
Такі рослини швидко обганяють розсаду, виховану традиційним способом, витримують значне зниження температури (при загрозі поворотних заморозків краще перестрахуватися - накрити посадки спанбондом або плівкою), і не так страждають від нестачі вологи.
Так я вирощую в основному індетермінантні сорти томатів. Що цікаво - вони вступають у плодоношення раніше, ніж "ранні", придбані на ринку.

Lariska
Аватара
Lariska
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 224
З нами: 1 год 4 місяця

Сообщение #6 Lariska » 01.01.2017, 22:20

А краще ранньою весною землю пролити крутим кип’ятком, посадити насіння і вкрити товстою плівкою. Пізніше плівку поміняти на укривний матеріал, таким чином, не треба готувати розсаду, а рослини будуть адаптовані до заморозків і дадуть гарний урожай.

sidr
Аватара
sidr
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 28
З нами: 11 місяців 20 днів

Сообщение #7 sidr » 02.01.2017, 09:33

Ну це напевно не посадка під зиму, а загартовування насіння помідорів. А помідори під зиму можна садити тільки в теплиці що обігрівається або вдома в горщику. Якщо освітлення буде достатньо (при необхідності потрібно підсвітити лампами), то до весни помідори виростуть, наберуть силу і у них з'являться пасинки. Пасинки можна зрізати, поставити на кілька днів в банку з водою і коли з'являться корені їх можна висадити в окремі горщики або відразу в грунт, якщо погода дозволяє. До речі, томати вирощені з пасинків починають цвісти майже на два тижні раніше від своїх побратимів, вирощених з насіння. Таким чином ви з однієї посадженої під зиму насінини отримаєте декілька десятків повноцінних кущів помідорів. Я так роблю щороку - менше розсади і раніше урожай достигає.

Natalka
Natalka
Повідомлення: 20
З нами: 11 місяців 21 день

Сообщение #8 Natalka » 02.01.2017, 09:47

щороку проростає така розсада,спеціально не закопую ні насіння ні помідори,самі виростають

Олег
Олег
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 100
З нами: 3 місяця 24 дня

Сообщение #9 Олег » 04.07.2017, 22:19

Цей спосіб відомий давно. Проте, прошу, задумайтесь - для чого помідори вирощують розсадою? Хіба клімат України дозволяє виростити з забігом в 40-60 днів помідори, що висаджують розсадою? Коли я саджаю розсаду у 2й половині травня уже з квітучою першою-другою кистю, то перезимувалі у грунті лише сходять! Поки вони зацвітуть та дадуть плоди - починається спалах фітофтори.
Моя знайома, що активно агітувала за цей спосіб культури, коли я гостював у неї на дачі - поскаржилась, що знову доведеться зривати ще зелені, бо починається епідемія фіто-, отже, що робити? Я їй підсказав, звернувши увагу на нелогічність агітації за зимовий посів.
Врятувавши свої "зеленці", вона дякувала мені за підсказку, сказавши при всіх що я врятував її урожай але продовжувала настоювати на своєму. Та Б-г з нею, мало які надцінні ідеї можуть обертатись посеред профанів. Головне - результати. Але як довго ці міфи можуть поширюватись? Разом з "висновками" про "пристосування" рослин, підвищення "іммунітету" і т.д. і т.п. " Чушь собачья", так сказав би північний сусід.

Вернуться в «Помідори: вирощування»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость
Боты: Bing [Bot]