Коли висаджувати розсаду помідорів у відкритий грунт

Описание: Все про агротехніку вирощування помідорів у відкритому грунті

Kiril Petrov
Kiril Petrov
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 24
З нами: 8 місяців 20 днів

Сообщение #1 Kiril Petrov » 25.04.2017, 21:19

Зараз з приходом тепла хочеться швидшу звільнити підвіконня і повиносити на сонечко розсаду, якій так стало тісно на тому самому підвіконні. Але грунт ще не встиг прогрітися і помідори будуть вразливі. Хоча за прогнозом нічних заморозків вже не передбачається, але, повторюсь, грунт ще прохолодний (сьогодні сади картоплю). То хто що порадить, хто коли висаджує розсаду помідорів у відкритий грунт, на які прикмети звертає увагу. І може ще є якісь хитрощі, які покращують приживлюваність розсади.

Alona
Аватара
Alona
Повідомлення: 81
З нами: 1 год 3 місяця

Сообщение #2 Alona » 27.04.2017, 07:09

Если есть парник, то думаю уже вполне можно высаживать рассаду туда. Вопрос в т Ом где вашей рассаде будет лучше и где вы сможете более оптимально создать подходящие условия для развития ваших растений. Если ваши томаты стоят по 10 штук в горшке и рассадить их нет возможности, то лучше конечно им будет в парнике или тепличке. Также можно и рискнуть высадить в открытый грунт, но если вернутся утренние заморозки, то необходимо будет укрывать рассаду, а сделать это порой сложно, особенно если рассады много.

Tukiner
Аватара
Tukiner
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 25
З нами: 9 місяців 26 днів

Сообщение #3 Tukiner » 27.04.2017, 21:36

Головний критерій вибору термінів посадки розсади помідорів у відкритий грунт – погода за віконцем. А також варто зважати на прогноз. Якщо стоїть прохолодна погода та дощить – краще зачекати, а якщо навпаки тепло і за прогнозом і надалі тепло, то варто поспішати. В мене цього року посіяно на розсаду 6 сортів. З них лише 2 ранній, а інші середні. Тож ранні вже вчора розсаду посадив у грунт, нічим не накриваючи. А чого чекати, якщо будуть заморозки в середині травня то буду змушений накривати всю розсаду, а поки за прогнозом тепло та сухо.

Ksinon
Ksinon
Повідомлення: 12
З нами: 7 місяців 29 днів

Сообщение #4 Ksinon » 11.05.2017, 06:38

Може хто відповісти при якій температурі висаджувати розсаду помідорів у відкритий грунт. На сьогодні всі розсада росте у парнику, люди чомусь його називають теплою грядкою, на мою думку більш вдала назва – парник. Але вже вперлась листям в плівку, тож необхідно або піднімати якось конструктивно кришку парника, або висаджувати розсаду у відкритий грунт. Є багато рекомендацій стосовно середньодобової температури, яка маю бути вище 12 градусів, а як її визначити, додати найбільшу і найнижчу за добу та поділити на 2?

1979
1979
Повідомлення: 29
З нами: 1 год

Сообщение #5 1979 » 11.05.2017, 19:48

Так конкретної інформації я й не знайшов ні на цьому ні на інших форумах щодо того коли ж висаджувати розсаду у відкритий грунт. Як на мене то головне щоб не було нічних заморозків. А то що зараз погода не дуже тепла, на мій погляд, навіть краще для того щоб розсада перенесла пересадку. Адже коли палить спекотне сонечко то приживлення буде набагато складнішим для розсади. Чи є якісь ризики при висаджуванні розсади в грунт при температурі в середньому в день 15, а вночі 5-10?

Filonka
Filonka
Повідомлення: 17
З нами: 7 місяців 19 днів

Сообщение #6 Filonka » 11.05.2017, 21:33

Моя мама ніколи не висаджувала в грунт помідори пізніше, ніж на початку червня, а для того, щоб уберегти їх від несподіваних пізніх заморозків вона користувалася нетканим укривним матеріалом, з допомогою якого їй завжди вдавалося успішно зберегти всі рослини.

Sonka
Sonka
Повідомлення: 17
З нами: 7 місяців 1 день

Сообщение #7 Sonka » 12.05.2017, 13:27

Краще при висадці розсади орієнтуватися на температуру. Так, при +10 помідори не ростуть, значить, розсада буде приживатись при висадці в грунт з такою або нижчою температурою довго і не факт що взагалі приживеться.

Galinka F
Аватара
Galinka F
Повідомлення: 51
З нами: 1 год 3 місяця

Сообщение #8 Galinka » 12.05.2017, 13:58

Розповім я вирощую помідори з року в рік, не переживаючи за заморозки навесні. Насіння помідор саджу після 15 березня у посуд кладу землю покупну для помідор десь 2 см не наповнюючи ящик до країв, як тільки зійде насіння роблю підсипку землі в ящиках протягом місяця, а щоб не витягувалися - підсвічую і прибираю розсаду в прохолодну кімнату 15-18 градусів, а 1 травня з ящиками виношу в теплицю для загартовування на ніч прикриваю додатково, а 10 травня висаджую у відкритий грунт таким чином. Роблю траншеї глибиною 50 см В них кладу удобрену землю - 1ст ложка сечовини 1 ст ложка суперфосфату розводжу фітоспорин. В яму кладу відро землі з перегноєм перемішую. В яму саджу розсаду, вона як би під землею. А зверху ями кладу плівку з невеликим отвором і 2 тижні не відкриваю і не дивлюся. Через 2 тижні в теплі дні відкриваю плівку, а коли заморозки я їх на ніч прикрию на початку липня їмо свої помідори.

Kiril Petrov
Kiril Petrov
Повідомлення: 24
З нами: 8 місяців 20 днів

Сообщение #9 Kiril Petrov » 12.05.2017, 19:19

Вирішив трохи може зарано висадити для проби пару кущиків помідорів у відкритий грунт. Але зараз два дні холодно та йдуть дощі, тож вирішив накрити чимось. А чим накривати особливо немає й вибрати. Тож накрив 3-літровики скляними банками. А зараз задумався, а чи вистачить кисню рослинам під банками, чи не задихнуться? І як краще помідорам буде під банками чи не накритими нічим?

Marina
Marina
Повідомлення: 20
З нами: 1 год 5 місяців

Сообщение #10 Marina » 13.05.2017, 12:48

Саджу насіння відразу в теплу грядку. Приблизно на початку квітня. Розсада що виросла на теплій грядці (тепла вона умовно, вночі температура майже однакова) більш стійка як до заморозків так і до хвороб. А пересаджую у відкритий грунт вже в кінці травня, на початку червня. Розсада викопується з комом землі, тому при пересаджуванні коріння не травмується і не витрачається зайвий час поки зазвичай розсада прийметься на новому місці. В такий спосіб ніколи не переживаю за можливі заморозки та й маю практично завжди повно своїх власних помідорів.

Eko
Eko
Повідомлення: 20
З нами: 1 год 2 місяця

Сообщение #11 Eko » 17.05.2017, 09:50

Я вчора висадив, а орієнтувався на прогнози та погоду вночі. Головне щоб не було ранкових приморозків, які можуть взагалі згубити саджанці, або дуже послабити. Отож коли минула загроза заморозків, можна сміливо садити, але не забудьте пару днів загартовувати розсаду, а то сонечко може її спалити.

Олег
Олег
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 100
З нами: 5 місяців 13 днів

Сообщение #12 Олег » 06.07.2017, 03:26

У наших умовах раніше 15 травня у відкр. грунт розсаду не садимо, бо захолодно. якщо треба отримати ранній урожай - саджу низькі ранні детермінантні в теплицю або парник. Щоб отримати ранній урожай, розсада має бути з розцвілою першою кистю та гарним корінням. Поки не приживеться, натягаю зверху розсади прозору плівку з титановим покриттям. Вона відбиває інфрачервоні промені, розсада не перегрівається, навіть не в"яне. Десь через тиждень плівку знімаю. Можна без складнощів вирахувати, скільки треба часу: 60 днів від посіву до розсади, 50 днів від цвітіння до початку дозрівання. Якщо погода гарна, тепла і сонячна - вистачить 40 днів.

Вернуться в «Помідори: вирощування»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость