Схеми підживлення помідор мінеральними та органічними добривами

Описание: Все про агротехніку вирощування помідорів у відкритому грунті

Mikola
Mikola
Репутація: 2 (+2/−0)
Повідомлення: 27
З нами: 4 місяця 12 днів

Сообщение #1 Mikola » 21.05.2017, 07:08

Гадаю варто створити таку схему, адже зараз більшість городників перенесли свою розсаду у відкритий грунт і задумуються як за нею доглядати, щоб отримати ранні та здорові помідорчики. У догляді за помідорами у відкритому грунті одним з найважливіших заходів є підживлення рослин помідорів. І головне, як мені здається, у вирощуванні помідор на власних присадибних ділянках, так це як кажуть лікарі – не нашкодь, так само і з помідорами, адже більшість вирощують їх саме заради отримання екологічно чистої продукції. Тому до підживлення помідор варто підходити виважено та без зайвого ентузіазму в намаганні нагодувати для отримання рекордних врожаїв не зважаючи на екологічність та безпеку.

І так з свого досвіду підживлення помідор можу сказати, що підгодовувати помідори слід починати через 10-12 днів після висадки в грунт.
В якості підгодівлі використовують коров'як, гнойову рідину, сечу, курячий послід. Це за умови, що під час підготовки ґрунту органіка не була внесена.
Коров'як розводять 1 до 8 настоювати добу
Гнойову рідоту 1 до 4 настоювати добу
Сечу 1 до 8
Курячий послід 1 до 12 настоювати добу
При підгодівлі 10 літрів цього розчину припадає на 15-20 рослин. Поєднувати з поливом.
Рекомендують такий розчин вносить 40 г суперфосфату і 100 гр золи. Але я суперфосфат не використовую.

Lutar
Lutar
Репутація: 2 (+2/−0)
Повідомлення: 10
З нами: 1 місяць 11 днів

Сообщение #2 Lutar » 21.05.2017, 10:42

Я готую безкоштовне, але дієве добриво для помідорів і не лише. Набиваю бочку кропивою, чистотілом, кульбабою, цибулевим лушпинням, яке збираю всю зиму. Додаю бананову шкірку, яку ріжу і сушу на батареї всю зиму. Загальний обсяг становить дві третини бочки, все заливаю гарячою водою. Додаю золу, яка виходить від спалення гілок і листя з ділянки. Замість дріжджів додаю сухарі, які залишаються від їжі, гній, якщо поруч є домашні тварини чи кури. Тому моє добриво мені нічого не коштує! Добриво настоюю 10 днів, розбавляю 1 до 10 і поливаю огірки і помідори.

Nasredin
Nasredin
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 56
З нами: 5 місяців 23 дня

Сообщение #3 Nasredin » 21.05.2017, 11:16

Навіщо все ускладнювати? Помідори і так чудово ростуть, якщо правильно про них піклуються, досить просто поливати, не густо садити (не затемнюючи), а удобрювати — 100 варіантів, пробуйте і експериментуйте. Але головне — готуйтеся до дощових періодів і туманів, фітофтора чекає свого часу, і ніякі підгодівлі та підживлення не спасуть вас від найстрашнішого ворогу помідорів у відкритому грунті – фітофтори.
А пропустиш — пиши пропало. Всі наші підживлення, пасинкування і зелена, пахуча вода накриються мідним тазом, а разом з ними і помідори...

Rusya
Rusya
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 20
З нами: 2 місяця 10 днів

Сообщение #4 Rusya » 21.05.2017, 11:22

Я завжди застосовую позакореневе підживлення помідорів, помітила вони дають прибавку врожаю на 20-30%.
Наприклад, розчин аміачної селітри для позакореневих підживлень після висадки розсади помідорів у грунт 0,4% (40 г на 10 л води), у фазу цвітіння — 0,6—0,7% (60-70 г на 10 л води), плодоношення — 0,8—0,9%) (80-90 г на 10 л води). Проводжу підживлення ввечері, оскільки в цей час нанесений на листя поживний розчин висихає повільно, а ранкова роса, крім того, сприяє поглинанню поживного розчину, що залишився на верхній поверхні листя. Роблю це по два рази в кожен з періодів.
А суперфосфат сиплю в лунки при посадці розсади (10-12 г) прискорює плодоношення і підвищує врожай на 10%. Між добривами і корінням рослин має бути прошарок грунту в 2—З см.

Ruslan
Ruslan
Повідомлення: 35
З нами: 3 місяця 25 днів

Сообщение #5 Ruslan » 31.05.2017, 12:15

На 10 літрове відро беремо 2 кг золи, заливаємо 5 літрами окропу, перемішуємо, даємо охолонути, доливаємо холодної води до країв, виливаємо пляшку йоду і висипаємо 1 пакет, 10 гр. борної кислоти, перемішуємо і настоюємо добу, 1 літр настою розбавляємо в відрі води і виливаємо під корінь помідорів по 1 літру робочого розчину на кожен кущ. Підживлення багато мікроелементами, помідори швидше ростуть і краще плодоносять, значно знижується ризик захворювання фітофторою. Маточного відра вистачає зазвичай на 50 кущів помідор.

First
First
Повідомлення: 5
З нами: 1 місяць 21 день

Сообщение #6 First » 31.05.2017, 15:09

Я роблю так (і, на мій погляд, це і є найпростіше і найефективніше):
- восени, відразу після звільнення гряди від культур, ретельно розпушую гряди плоскорізом, вношу на поверхню грунту ЕМ-компост (одне відро на один кв. метр площі гряди) і проливаю його розчином ЕМ-препарату.
- навесні, за півтора-два тижні до висадки розсади, рихлю поверхню гряди плоскорізом, вношу Ем-компост і проливаю його розчином ЕМ-препарату.
- в день висадки розсади роблю в гряді лунки, проливаю їх простою не хлорованою водою і висаджую в них розсаду помідорів, присипаючи лунки ґрунтом з гряди.
- через два тижні після висадки розсади прливаю гряду розчином ЕМ-препарату (п'ять літрів на один кв. метр площі.
- далі, в міру потреби поливаю гряди простою підігрітою на сонці водою.
- при появі перших ознак цвітіння знову вношу ЕМ-компост, злегка зашпаровую його в грунт, намагаючись зробити так, щоб компост не торкався стебел розсади, і знову поливаю розчином ЕМ-препарату.
- при появі перших зав'язей плодів вношу на поверхню гряди стакан солі на один кв. метр площі.
- далі поливаю простою водою в міру потреби і один раз на місяць поливаю розчином ЕМ-препарату.
Ні гною, ні мінеральних добрив вже багато років не застосовую. Замість поливу розчином ЕМ-препарату можна поливати настоєм (дві-три години) літра ЕМ-компосту на відро води.

Solana
Solana
Повідомлення: 40
З нами: 7 місяців 12 днів

Сообщение #7 Solana » 31.05.2017, 16:14

Я буваю на дачі в основному по вихідним, тому всі обробки і підгодівлі в основному по суботах. Якщо погода дозволяє звичайно. Мене цікавить чи можна поєднувати підживлення із обробкою проти фітофтори? У минулому році робила приблизно так по вихідним: слабкий розчин марганцівки, розчин сироватки з йодом, слабкий розчин борної кислоти, Фітоспорін, епін, молоко з йодом, марганцівка.
Ось приблизно в такій послідовності до серпня. Помідори на вулиці дуже пристойно плодоносили і фітофтори до середини серпня не було. А ось високі в теплиці захворіли раніше і були не сильно врожайними.

Petrovna
Petrovna
Повідомлення: 14
З нами: 2 місяця 7 днів

Сообщение #8 Petrovna » 18.06.2017, 14:59

Все, я зовсім заплуталася з підгодівлею помідорів.
Ось зараз вони у мене цвітуть і зав'язуються. Я коли висаджувала додавала сечовину, через два тижні полила бражкою з трави (1 до 10).
Мені зараз, в період активного цвітіння і зав'язування плодів потрібно помідори підгодувати? Якщо так, то чим? Є у мене монофосфат калію і суперфосфат, аміачна селітра, сульфат калію, це не те що потрібно або взагалі не потрібно нічим підгодовувати?

errror
errror
Репутація: 4 (+4/−0)
Повідомлення: 268
З нами: 1 год 1 місяць

Сообщение #9 errror » 27.06.2017, 22:08

Ні для кого не секрет, що дріжджі - це унікальний засіб не тільки на кухні, але і в косметології, також з них роблять дуже хороші БАДи. Але у городників спектр застосування дріжджів ще більше. Ми їх використовуємо і для підживлення рослин, і для профілактики хвороб в саду і городі. Я, наприклад, підгодовую дріжджами свої помідорчики. Від такої підгодівлі вони мало того, що ростуть, «як на дріжджах», але ще і така страшна помідорна хвороба, як фітофтора обходить їх стороною.
Підживлення з дріжджів для помідорів роблю двома способами. Для цього годяться і хлібопекарські дріжджі, і швидкорозчинні.
З швидкорозчинних дріжджів роблю підгодівлю так: один маленький пакетик дріжджів змішую з 2 столовими ложками цукру і доливаю трохи теплої води, щоб суміш стала рідкою. Добре розмішую і даю хвилин 30 побродити. Потім змішую з 10 л води і поливаю по півлітровій баночці під кожен кущик. Цим же розчином обприскую помідори і в теплиці, і у відкритому грунті раз в сім-десять днів.
І в грунті, і на рослинах дріжджі «працюють» агресорами серед грибів, тобто не дають розвинутися грибкам фітофтори, пригнічуючи їх. Але є одна умова: температура повітря повинна бути не нижче +20 С. Якщо нижче, то дріжджі працювати перестають і до чорної справи приступить фітофтора.
Є у мене ще один спосіб підживлення помідорів. У холодну пору року я збираю залишки хліба, підсушую і зберігаю в полотняному мішечку. А влітку ці сухарики застосовую як підгодівлю. Для цього в 3-літрову банку на третину насипаю сухарики і заливаю теплою водою з розчиненими в ній 100 грамами свіжих дріжджів, не доливаючи до верху десь півлітра. Ставлю банку на три-п'ять днів в тепле місце і час від часу перемішую, не даю рідині «втекти». Як тільки брага відіграє, проціджую. Двох літрів цього настою вистачить на 20 л води. Виливаю під кожен кущ помідорів по 1 л.
Є і ще один дуже простий спосіб приготування добрива зі свіжих дріжджів. Для цього я беру 100 г дріжджів і розчиняю їх в 10 л теплої води. Тут же поливаю помідори по 0,5 л під кожен кущ.

Вернуться в «Помідори: вирощування»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 3 гостя