Ранні помідори (власна технологія)

Описание: Все про агротехніку вирощування помідорів у відкритому грунті

Pomidor M
Аватара
Pomidor M
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 17
З нами: 11 місяців 1 день

Сообщение #1 Pomidor » 24.05.2017, 17:08

Коли мова заходить про ранні помідори, часто чуєш, що вони не смачні та й клопоту багато. Це не зовсім так. Слід розрізняти скоростиглі сорти і ранній урожай. Скоростиглі і ультра скоростиглі сорти помідорів в більшості випадків дійсно не може похвалитися смаком. Але мій досвід показує, що отримати ранній урожай помідорів на початку червня можна і з середньостиглих сортів. В минулому році у мене, наприклад, середньоранній сорт Каротинка достиг одночасно з ранніми сортами Дачник, Сибірський і Моя любов. Тобто - вся справа в агротехніці.
Отримати хорошу сімдесятиденну розсаду для раннього врожаю в загалі то не складно, якщо обмежитися декількома кущами. Нашій сім'ї вистачає чотирьох кущів. Тобто близько 10% від загальної кількості розсади помідорів.
У дволітрові пакети з під соку 15 лютого висаджую по 3 - 4 насінини. Пакети попередньо надрізаю по ребрах на 2 третини висоти і відвертаю стінки вниз, як рукава на сорочці. Після появи першого справжнього листка залишаю одну рослину, інші видаляю. У міру зростання поступово розгортаю стінки пакету вгору і підсипаю грунт.
У першому місяці розвитку рослини підсвічую. Рослини розставляє навколо лампочки, як можна ближче, "хоровод". Періодично їх повертаю навколо осі. Лампочка розташовується не над рослинами, а на рівні самих рослин, як би всередині їх. Тому розсада тягнеться не вгору, а в бік джерела світла, який знаходиться збоку. Лампочка практично холодна, небезпеки опіку немає, а світлова енергія використовується з мінімальними втратами.
Технологія проста, але є деталі, якщо буде кому цікава, буду далі писати.

Светланка
Светланка
Повідомлення: 8
З нами: 5 місяців 5 днів

Сообщение #2 Светланка » 29.05.2017, 15:38

Кілька питань за відповіді на які буду вдячна, взагалі цікава тема, варто її підтримати, і обов’язково буду слідкувати. Ну і самі питання що мене цікавлять:
1. Як складаєте земляну суміш?
2. Які робите підживлення протягом 70-ти днів вирощування?
3. При висадці в теплиці земляний ком не турбувати взагалі чи злегка розворушити?
4. Що додаєте в лунку при висадці?
5. Як далі підгодовуєте?
6. Грунт в теплиці в основі – перепрівша тирса?

Pomidor M
Аватара
Pomidor M
Повідомлення: 17
З нами: 11 місяців 1 день

Сообщение #3 Pomidor » 29.05.2017, 19:57

Про грунт. Грунт для розсади заготовлюю заздалегідь, з літа. Це садова, городня, в загальному, окультурена земля. Оцінюю по зовнішньому вигляду. "Інтуїтивно". Всього потроху. І з компосту, і з перегною біля купи гною. ТАК! ... І з теплої грядки теж. Просіваю і, поки машина порожня, помаленьку перевожу додому. На балконі він мерзне всю зиму. Навесні додаю торф, куплений в універсамі, і добрива.
Це не рекомендація і не порада. Просто ви запитали як я роблю - я відповів. Звичайно простіше купити готову грунтосуміш для помідорів і перцю. Я напевно так і вчинив би, якби не дурна звичка все робити самому.

Олег
Олег
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 100
З нами: 3 місяця 24 дня

Сообщение #4 Олег » 04.07.2017, 18:26

У теплиці можна отримати ранній урожай навіть із індетермінантних пізньостиглих.
Я збирав стиглі помідори з середини червня. Але, оскільки теплиця висока, три метри, то садити раніше кінця березня нема смислу, бо земля ще холодна і висаджена розсада мучиться, не росте, навіть деякі рослини гинуть. Тому, краще використати ранні сорти, оскільки у них коротший період росту і достигання, висадити можна пізніше, коли грунт теплий і освітлення краще.

Вернуться в «Помідори: вирощування»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость