Стимулятори утворення плодів на помідорах. Борна кислота, Зав'язь

Описание: Все про агротехніку вирощування помідорів у відкритому грунті

Teofiopol
Teofiopol
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 25
З нами: 1 год

Сообщение #1 Teofiopol » 18.06.2017, 16:09

При поганій погоді плоди не зав'язуються. Поліпшити ситуацію допоможе борна кислота. Бор використовується як добриво. Підживлення позакореневе по всій рослині або кореневе. Це як вітамін С: вживаємо його - немає цинги, не вживаємо - є цинга.
Зав'язь і аналоги. Містить натрієві солі гіберрелінових кислот. Натуральний продукт.
Обробляється вся рослина. У період цвітіння.
Кажуть, що насіння після цих препаратів не утворюються. Торік не обробляв нічим подібним, щоб зібрати насіння. Але ходив повз деяких томатів з декількома плодами і з великою кількістю засохлих квіток.
Може у Вас є досвід використання подібних засобів, поділіться.

Олег
Олег
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 100
З нами: 7 місяців 20 днів

Сообщение #2 Олег » 04.07.2017, 16:50

Ні борну кислоту, ні гіберелін та сполуки , що містять його зараз не використовую. Для чого?
Здоровий, добре ростучий, сортовий помідор прекрасно зав"язує плоди у відкр. грунті.
Бувають проблеми в теплиці чи парнику, то у цьому випадку треба знати маленький секрет -
квітка помідора збудована таким чином, що він здатен як до перехресного так і до самозапилення. Приймочку обгортає колонка із зрослих пиляків. При розкриванні квітки в нормальних умовах пиляки тріскають всередині колонки і пилок сиплеться в цій трубочці, попадає на приймочку. Таким чином відбувається самозапилення. У відкр.грунті ще простіше:
комахи запилюють, причому може відбутися і перехресне.
Звісно, у теплиці комахи - як правило небажаний гість, від поривів вітру теж є захист. То як же може статись запилення? Тому треба допомагати рослині - потеребіть обережно квітку, потрусіть рослину,пилок висиплеться і плоди зав"яжуться. Часто треба це робити неодноразово, бо у теплиці затепло і висока вологість повітря. В такому випадку пилок склеюється, не сиплеться. Треба провітрити теплицю чи парник і приблизно опівдні потрусити рослини чи потеребити квіти. Тоді урожай буде.

First
First
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 9
З нами: 9 місяців 12 днів

Сообщение #3 First » 04.07.2017, 17:20

Цікаво, а який відсоток перезапилення може бути при вирощування помідорів у відкритому грунті. Взагалі трохи важко уявити що пилок прилетить з сусідньої квітки, чи для отримання насіння при вирощуванні близько різних сортів потрібно чимось вкривати квітки?

Олег
Олег
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 100
З нами: 7 місяців 20 днів

Сообщение #4 Олег » 04.07.2017, 17:58

Пилок сам не прилетить, його приносять комахи на хоботку (бджоли,наприклад, п"ючи нектар із середини квітки. Про відсоток не можу сказати, особисто такі дослідження не проводив.
Зате штучно перезапилював квітки і вирощував гібриди. Вони набували проміжних ознак між батьками. Щоб не було перезапилення, краще ростити у теплиці і проводити самозапилення вищенаведенимним способом. Звісно, можна ізолювати квітку, напр. станіолем, проте у моїх дослідженнях це було зайвим.


Вернуться в «Помідори: вирощування»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость