Як правильно підв’язувати помідори

Описание: Все про агротехніку вирощування помідорів у відкритому грунті

Miho
Miho
Репутація: 2 (+2/−0)
Повідомлення: 29
З нами: 1 год 8 місяців

Сообщение #1 Miho » 06.07.2016, 22:08

Час йде, наші помідорчики потихеньку зростають. У самий раз їх підв'язати, щоб ніжні рослинки не поламалися від вітру, дощу, а, згодом, від тяжкості плодів. Як зробити це правильно?

1. Помідори необхідно підв'язувати всі, без винятку, навіть низькорослі сорти. Справа в тому, що у підв'язаних помідорів починає формуватися досить потужна коренева система, від чого вони стають сильніше, а це в свою чергу означає, що поживних речовин доставляється більше.

2. Кілочки бажано забивати в грунт вже при висаджуванні помідор, дотримуючись відстань 10 см від куща і відразу ж підв'язувати мотузкою.

3. При підв'язування помідор ні в якому разі не можна застосовувати дріт, нитки, волосінь. Для цієї мети цілком підійдуть старі жіночі капронові колготки, які розрізають на необхідну кількість мотузочок. Також не годяться для підв'язки мотузки, що залишилися з минулого сезону, щоб уникнути можливого зараження грибковими захворюваннями.

4. При підв’язуванні помідор обов'язково стежте за тим, щоб плоди не торкалися землі.

Teofiopol
Teofiopol
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 25
З нами: 1 год

Сообщение #2 Teofiopol » 18.04.2017, 16:48

То що помідори необхідно підв’язувати, особливо високорослі, гадаю дискусій не викликає. Та й як це робити також гадаю знає більшість городників, хоча способи у кожного свої. Але для мене особисто кожен рік стоїть питання до чого підв’язувати. Кожен рік возити з лісу ліщину займає багато часу. А більше року вони малопридатні для використання. Ось думаю може купити арматуру та пофарбувати – буде гарно, надійно, довговічно, але трохи ціна кусається. Може ще хтось може порадити варіанти з чого робити стовпчики для підв’язки помідорів.

Natali
Natali
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 26
З нами: 11 місяців 8 днів

Сообщение #3 Natali » 13.05.2017, 13:40

Підв'язую як мабуть більшість на кілочки, але виникає таке питання - підв'язування кущів помідорів застосовується лише на невеликих площах і в теплицях при промисловому вирощуванні (студентська юність - куди на прибирання тільки не їздили) ніякої підв'язки не використовується - помідори лежать у траві і чудово визрівають. Закрадається сумнів, якщо помідорний кущ має м'яке гнучке стебло і сам не може стояти, то може підв'язувати немає необхідності?

Solana
Solana
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 40
З нами: 1 год 3 місяця

Сообщение #4 Solana » 31.05.2017, 16:22

Я тепер як би без підв'язки обходжуся. Просто натягнула мотузки, і кущі між мотузками, встигай тільки пасинки протягувати, ростуть зі страшною швидкістю. Стовпчики вкопані через приблизно 2.5 м. Зручно, швидко, без зайвих турбот. Які кисті опиняються на мотузці, самі висять на ній, а оскільки я до 30 червня не пасинкую, пасинків багато. Але я обрізаю листя, ось стоять всі голоногі, але деякі від плодів в сторону йдуть, тоді я простою канцелярською скріпкою, за обидві мотузки зціпила, щоб не завалювались на товариша.

Евгений Витальевич
Евгений Витальевич
Репутація: 2 (+2/−0)
Повідомлення: 11
З нами: 8 місяців 26 днів

Сообщение #5 Евгений Витальевич » 02.06.2017, 14:45

Хочу використовувати арматуру для підв’язування томатів, тобто просто колишки, але не дерев’яні як я раніше робив, а з арматури. Тож гадаю якої товщини арматури вистачить для колишка для помідорів?

Олег
Олег
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 100
З нами: 7 місяців 22 дня

Сообщение #6 Олег » 06.07.2017, 04:20

Добре ростучий помідор з купою плодів - важить немало. Тому підв"зка - конче необхідна.
Та й міцна, підв"язую дошками типу кілків, а щоб вони не гнили, встромяю кінці у розчин мідного купоросу на кілька днів, можна і обсмолити. Арматура - це добре, якщо нема незваних "гостей", бо всю поцуплять. Не відкрию Америки, коли нагадаю, що підв"язка має бути вісімкою.
Обрізка листя - залежить яке і коли. Напр., нижнє часто саме відпадає - воно свою функцію вже виконало. Якщо пошкоджене фітофторою - треба усунути обов"язково і якнайшвидше.
Здорове листя усувати - це шкодити собі та урожаю, бо ж саме за його рахунок ростуть плоди.
Не раз бачив у серпні, а навіть у липні, це варварство. Та ж навпаки: чим більше здорового листя, тим швидше дозрівання і більший врожай. Над останньою кистю треба залишити 2-3 листки в кінці серпня, а тоді зрізати верхівку, щоб помідор припинив ріст а лише дозрівав.
Часто пишуть, що лишають пасинки. ЦЕ і є жадібність. Звісно, якщо детермінанти у вас здорові, урожай на основному стеблі зібраний - можна лишити один пасинок. Проте, нащо лишати пасинки на індетермінантах? Та ж на них цвітіння буде значно пізніше, кущ загущується, треба їх додатково підв"язувати і т.д., а ще відмітьте, що товстий пасинок призводить до усихання кисті над ним на головному стеблі, бо пасинок відбирає у неї поживу.


Вернуться в «Помідори: вирощування»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость