Сорти картоплі – як розібратись в різноманітті

Описание: Все про агротехніку вирощування картоплі у відкритому грунті

Ruslan
Ruslan
Репутація: 2 (+2/−0)
Повідомлення: 39
З нами: 7 місяців 20 днів

Сообщение #18 Ruslan » 27.03.2017, 10:43

На мій погляд витрачати гроші та час на пошуки нових сортів картоплі марні трати.
А ніхто і не каже їхати на Північний полюс за новими сортами картоплі. Зараз є можливість замовити без всяких особливих зусиль з десяток різних сортів в Інтернеті, і випробувати на своєму городі, для того що визначити який сорт вам більше подобається за смаковими якостями, урожайністю та іншими характеристиками. Я цього року купив 2 нових для мене сорти по кілограму і подивлюсь як вони себе покажуть. Сподобаються - буду розводити, ні - спробую інші.

Teofiopol
Teofiopol
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 25
З нами: 8 місяців 13 днів

Сообщение #19 Teofiopol » 18.04.2017, 16:51

Ніхто не може розказати що то за сорт картоплі Червона калина? Поважна людина рекомендувала, але не сказала де його взяти, а знайти в Інтернеті бодай щось про цей сорт не можу.

Vovik
Vovik
Повідомлення: 26
З нами: 11 місяців 23 дня

Сообщение #20 Vovik » 18.04.2017, 21:23

Нам сподобався сорт "Агрія". У кущі в середньому 14 бульб розміром з гусяче яйце, гладенькі, жовтенькі і смачні. Є один недолік - трудомісткість збору врожаю. Бульби ростуть широко на периферії куща. Доводиться великі ями копати, щоб їх зібрати. Шукали і знаходили сорти з компактним розташуванням бульб і великою врожайністю, але за смаком жоден не зміг зрівнятися з сортом Агрія.

Marusya
Marusya
Повідомлення: 22
З нами: 6 місяців 4 дня

Сообщение #21 Marusya » 19.04.2017, 11:15

О, добре, що натрапила на ваш форум! Хоч і живу далеченько від ваших країв, але розмова про картоплю зацікавила. Я 2 роки тому теж зайнялася посадкою нових для себе сортів, оскільки набридло займати сотки "бабусиної" картоплі, яку 20 років ніхто не міняв, і збирати мізерний урожай. Садила Розару, Невську - урожай дуже хороший, а от смак не особливо сподобався. Люблю Адретту. З цікавістю прочитала вашу переписку про сорти. Я 2 роки тому замовила 3 сорти, прийшов лише 1 - "Пам'яті Рогачова". З 10 картоплин виросло 2 відра, причому дрібна була тільки в 2 кущах, тих, що заразилися фітофторою, а я вчасно нічого не зробила. У минулому році знову ж таки з 3 сортів взагалі нічого не прислали. В цьому році збираюся замовити Адретту або Світанок Київський, Лазар і який-небудь з рекламованих ірландський сорт. Адретта у нас росте добре (це, до речі, самий популярний сорт у нашій місцевості, тільки вже виродилася!), а от чи буде рости Світанок, все таки сорт з південних країв? А Лазаря хтось садив? І про ірландську картоплю цікаво дізнатися. В інтернеті майже ніякої інформації по цим сортам: Галактика, Нектар, Банаба, Буррен.

Gibrid
Gibrid
Повідомлення: 18
З нами: 6 місяців

Сообщение #22 Gibrid » 23.04.2017, 18:35

Поделюсь своими впечатлениями про урожайность, вкусовые качества тех сортов картофеля, которые садил в прошлом году. Было посажено 3 сорта. Гала - 0.6 га, Белла роза - 0.4 га, Аннушка-0.3 га, эти сорта 2-я репродукция, и остатки местной 1.2 га, которую сажали 15 лет. Обработка и условия для всех одинаковые. Посадка сажалкой с добавление 120 кг/га нитроамофосу. Два окучивания, две обработки от фитофторы, препаратом десфилар. Год выдался не очень благоприятный в плане погоды, после посадки дожди способствовали развитию фитофторы, когда ее остановил, град и штормовой ветер сбили всю зеленую массу, только стебли лежали по земле, думал вообще ничего не вырастит, но за 3 недели все начало восстанавливаться
по слегка отросшим, но на урожайность повлияло. Меньше всего выдала местная (в дальнейшем я буду приводить количество товарного картофеля, которая пошла на реализацию, в пересчете в гектарные нормы) 7тон/га. Затем Гала 8.3 т/га, потом Белла роза 16.2 т/га,и Аннушка 22 т/га. У Аннушки 90% товарная, очень устойчивая к фитофторе. Местную больше не сажаю. Гала, по вкусовым качествам лучшая, для себя только ее используем дома, Аннушка не намного хуже, ну и последняя Белла роза, которую мы когда-то очень любили. Еще привезли тонну семенной поздней (сорт скажу в следующем году) у нас почти не сажают поздние сорта, скорее всего через жаркое лето, но я себе решил что в следующем году влаги будет равномерно и достаточно весь сезон
Еще хочу сказать, что если бы не комбайн для выкапывания картофеля, то я бы даже для себя покупал, а не сажал, адский неблагодарный труд.

gerbert
gerbert
Повідомлення: 16
З нами: 8 місяців 25 днів

Сообщение #23 gerbert » 23.04.2017, 18:43

А новий сорт картоплі Панянка хто пробував? Пишуть що дуже смачний! Цього року купив лише 3 кг на розвід, не дочекаюсь погоди коли вже садити, бо картопля вже дала добрі паростки і потрібно вже поспішати її в грунт садити.

Irisha
Irisha
З нами: 8 місяців 24 дня

Сообщение #24 Irisha » 24.04.2017, 10:06

Я для себе серед випробуваних (Гала, Бела-Роза, Світанок) вибрала ранній сорт Аннушка, який буду й надалі розводити, а інші поступово позбуватись. Ганнушка має красиві, дуже вирівняні бульби зручної форми, які легко мити та чистити. Незважаючи на те, що сорт ранній, він отримав високу оцінку смакових якостей (5 балів) і характеризується високим вмістом крохмалю (16-18%), а на його посадках не спостерігається ні вторинного росту, ні парші.

Vatuttin
Vatuttin
Репутація: 3 (+3/−0)
Повідомлення: 20
З нами: 1 год 5 місяців

Сообщение #25 Vatuttin » 30.04.2017, 07:52

А є якийсь рейтинг де вказані найсмачніші сорти картоплі, якщо такого ніде немає то було б непогано зробити табличку з можливістю проголосувати за найсмачніші сорти картоплі, та прокоментувати в гілці теми чому саме.

Hetyf
Hetyf
З нами: 10 місяців 23 дня

Сообщение #26 Hetyf » 01.05.2017, 19:22

Vatuttin писал(а):А є якийсь рейтинг де вказані найсмачніші сорти картоплі
Смак поняття дуже широке, а в сукупності з звичками, традиціями - взагалі не піддається ніякому аналізу. Жовта картопля, безумовно, відрізняється за смаком від білої. Мені здається він у жовтої більш багатий, яскравий. Ну якщо можна так висловитися, звичайно. Біла більш прісна. Кожному - своє.
Але все-таки смак формує не колір, а ті речовини (білки, крохмаль, амінокислоти, каротин і т. д) які містяться в картоплі. А їх зміст залежить від сорту, умов вирощування, умов зберігання і т. д і т. п.
Що стосується солодкого смаку. Кілька років тому, коли я тільки купив гараж з підвалом для зберігання врожаю і припасів - привіз якось із підвалу батькам картоплю перед Новим роком. Сорт жовтої був єдиний. Мати дзвонить і каже - картопля солодка, напевно підвал промерзає. Я кажу, та ні - градусник в підвалі +2 показує. Варимо свою (з тієї ж купи) – нормальна, не солодка, зовні відмінно виглядає. На новорічних святах приїжджаємо в гості до батьків - мати варить цю ж картоплю, що у неї була солодка. Питаю - ну і де? Я нічого такого не відчуваю. Мати каже - та ніби ні, нормальна нічого. Ось як це? Їй здалося? Або як пишуть в інтернеті, що при зберіганні при температурі близькій до 0 (ну і при підмерзанні), крохмаль переходить у цукор в захисних цілях для кращого збереження, а при кімнатній температурі відбувається зворотний процес? Не знаю. На жаль, в біохімічних процесах не сильний.

Vovik
Vovik
З нами: 11 місяців 23 дня

Сообщение #27 Vovik » 01.05.2017, 19:34

Відпишуся і я, може комусь знадобляться мої враження. Я відмовляюся від таких сортів картоплі:

Роко. Досить високоврожайний і смачний, добре зберігається, але надто вже він 'розкидисто' зростає. На викопування одного його куща витрачаєш купу часу і сил.

Велетень. Надзвичайно пізній сорт. Його могутнє 1-1.5 м. бадилля стояло майже до жовтня і плюс до всього накривала як ковдрою сусідні грядки, не даючи їм розвиватися повною мірою.
Урожайний, але і незручний у вирощуванні. У підсумку виявився одним з рекордсменів як за врожайністю, так і за проблемами вирощування.

Ред Скарлет. Просто тому що нічим особливим не здивував. Не рекордсмен за скоростиглістю як та ж Імпала, не рекордсмен по врожайності ранніх як той же Метеор і не чемпіон за смаком з ранніх як та ж Беллароза.

Eko
Eko
З нами: 1 год

Сообщение #28 Eko » 12.05.2017, 11:27

З особистого досвіду може розповісти про наступні сорти картоплі:

Кардинал - дуже пізня, вимагає сухого ґрунту з постійним зволоженням в період зростання і нарощування бульб. У період визрівання грунт повинен бути сухим. Примхливий сорт картоплі. Мало вологи в період вегетації - дрібні бульби, мокро - багато гнилі .
Пікасо - гарний сорт але беріть на посадку кращі бульби, швидко вироджується.
Рокко - якщо любите чіпси і смажену картоплю він для цих випадків.

1979
1979
Повідомлення: 29
З нами: 11 місяців 1 день

Сообщение #29 1979 » 16.06.2017, 21:48

Цього року відстаю від передовиків у вирощуванні картоплі. Моя картопля станом на вчора навіть бутонів не мала, ледь почала змикати рядки.
Розріджено зійшла Джеллі. Гала і Колобок дали дуже дружні сходи. Гусар пізній, тому він спочатку довго розгойдується, зате потім стрімко наздоганяє.
Земля дуже суха, довелося діставати насос і поливати ділянку (вночі пройшов хороший дощик, самий раз сьогодні було підгортати). Зробив друге підгортання, в наступні вихідні роблю останнє підгортання, розкладаю крапельний полив. На цьому основні заходи завершено. Орієнтовно 24-25 зроблю першу обробку від фітофтори. Затримка в розвитку кущів в порівнянні з минулим роком рівно 2 тижні.
У минулому році було багато дрібної картоплі, вибрав не все. Зараз то тут то там сходять. Вчора зробив прочищення кущів, які вибиваються з схеми посадки. А то потім намішано буде при відборі насіннєвих бульб. Особливо багато бульб зійшло на грядці де в минулому році Колобок сидів. Я ще тоді зазначив, що гніздо у сорту розлоге і доводилося по кілька разів перелопачувати землю, щоб вибрати всі бульби. Як життя показало, не вибрав.

Олег
Олег
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 100
З нами: 3 місяця 24 дня

Сообщение #30 Олег » 04.07.2017, 00:07

Випробував ряд сортів картоплі із-за кордону, спробую дати оцінку.
Агрія - середньо-пізня, урожайна, смачна.
Санте - середня, добрий урожай, але бульбини не крупні.
Романо - середньо-рання, червона шкірка, нормальної урожайності, непогана смаком.
Дезіре -середньо-пізня, червона шкірка, урожайна, великі бульбини, смачна.

Це сорти з Голандії, всі з жовтою м"якоттю, тобто містять каротиноїди (провітамін А)

Дюк оф Йорк - рання, бульбини середньорозмірні, от уже споживаємо, нестійка до фітофтори.
Вернісаж - рання, бульбини з червоною шкіркою, більш високоросле бадилля, стійкіша до фіто-, урожайна, смачна.
Маріс Піер - середньостигла, для чіпсів, смаження, бульбини середнього розміру, урожайна.
Маріс Пейпер - середньостигла, бульби крупніші,урожайна,смачна.
Шарп Експрес - середньостигла, високоросла, крупні бульби, смачна і урожайна.
Онор Гард - середньостигла, теж висока але нижча від попередньої, урожайна.

Ці сорти англійської селекції, крім Вернісаж. Бульбини округлясті, гладкі, без виїмок, тому легше чистити.
Ще маю Тайфун - середньо-пізній, найвищий, висока стійкість до фітофтори, дуже урожайний, здається селекції Польщі.

Максим
Максим
Повідомлення: 7

Сообщение #31 Максим » 04.07.2017, 07:06

У меня участок не столь большой чтобы высаживать большое количество сортов. И могу рассказать про распространенную в наших краях Белла Роза и Тайфун.
Белла Роза оправдывает свою популярность стабильно высокими урожаями, для меня это классика жанра, которая при любых погодных условиях гарантирует урожай.
А относительно сорта Тайфун, то в этом году посадил его впервые и могу полностью подтвердить слова Олега про высоту кустов. Это просто лес, а не картофель. Правда про урожай пока ничего не могу сказать, но сами кусты просто поражают толщиной стебля и высотой, как мне кажется под такими кустами картофель должен быть размером как минимум с мою голову.

Gibrid
Gibrid
Повідомлення: 18
З нами: 6 місяців

Сообщение #32 Gibrid » 04.07.2017, 07:23

Скажіть чи хтось купував чи має сорти, які вказані як новинки на сайті інституту картоплярства НААН, смт Немішаєве, СЛАУТА (надранній, столового призначення), ХОРТИЦЯ (середньостиглий, універсального призначення), СОЛОХА (середньостиглий, універсального призначення).

Олег
Олег
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 100

Сообщение #33 Олег » 10.09.2017, 22:50

Підсумки сезону 2017 р.
Найвища стійкість до фітофтори : Тайфун, він майже не вражався, так, подекуди окремі цятки.
Другий за ним : Вернісаж. Бульбини червоні, стебло прямостояче, не такий високорослий як Тайфун, тому не вилягає. Найбільш урожайний теж Тайфун, проте Вернісаж не набагато відстає.
Найраніший у мене Дюк оф Йорк, проте він найшвидше захворів фітофторою. Бульбини не вражались.
Насадження були оприскані 2 рази препаратом фітофторин. Проте, за моїми спостереженнями, цей препарат не ліквідує повністю інфекцію, а лише призупиняє хворобу.

Вернуться в «Картопля: вирощування»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость