Сорти картоплі – як розібратись в різноманітті

Описание: Все про агротехніку вирощування картоплі у відкритому грунті

Ruslan
Ruslan
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 35
З нами: 3 місяця 25 днів

Сообщение #18 Ruslan » 27.03.2017, 10:43

На мій погляд витрачати гроші та час на пошуки нових сортів картоплі марні трати.
А ніхто і не каже їхати на Північний полюс за новими сортами картоплі. Зараз є можливість замовити без всяких особливих зусиль з десяток різних сортів в Інтернеті, і випробувати на своєму городі, для того що визначити який сорт вам більше подобається за смаковими якостями, урожайністю та іншими характеристиками. Я цього року купив 2 нових для мене сорти по кілограму і подивлюсь як вони себе покажуть. Сподобаються - буду розводити, ні - спробую інші.

Teofiopol
Teofiopol
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 25
З нами: 4 місяця 18 днів

Сообщение #19 Teofiopol » 18.04.2017, 16:51

Ніхто не може розказати що то за сорт картоплі Червона калина? Поважна людина рекомендувала, але не сказала де його взяти, а знайти в Інтернеті бодай щось про цей сорт не можу.

Vovik
Vovik
Повідомлення: 26
З нами: 7 місяців 29 днів

Сообщение #20 Vovik » 18.04.2017, 21:23

Нам сподобався сорт "Агрія". У кущі в середньому 14 бульб розміром з гусяче яйце, гладенькі, жовтенькі і смачні. Є один недолік - трудомісткість збору врожаю. Бульби ростуть широко на периферії куща. Доводиться великі ями копати, щоб їх зібрати. Шукали і знаходили сорти з компактним розташуванням бульб і великою врожайністю, але за смаком жоден не зміг зрівнятися з сортом Агрія.

Marusya
Marusya
Повідомлення: 21
З нами: 2 місяця 10 днів

Сообщение #21 Marusya » 19.04.2017, 11:15

О, добре, що натрапила на ваш форум! Хоч і живу далеченько від ваших країв, але розмова про картоплю зацікавила. Я 2 роки тому теж зайнялася посадкою нових для себе сортів, оскільки набридло займати сотки "бабусиної" картоплі, яку 20 років ніхто не міняв, і збирати мізерний урожай. Садила Розару, Невську - урожай дуже хороший, а от смак не особливо сподобався. Люблю Адретту. З цікавістю прочитала вашу переписку про сорти. Я 2 роки тому замовила 3 сорти, прийшов лише 1 - "Пам'яті Рогачова". З 10 картоплин виросло 2 відра, причому дрібна була тільки в 2 кущах, тих, що заразилися фітофторою, а я вчасно нічого не зробила. У минулому році знову ж таки з 3 сортів взагалі нічого не прислали. В цьому році збираюся замовити Адретту або Світанок Київський, Лазар і який-небудь з рекламованих ірландський сорт. Адретта у нас росте добре (це, до речі, самий популярний сорт у нашій місцевості, тільки вже виродилася!), а от чи буде рости Світанок, все таки сорт з південних країв? А Лазаря хтось садив? І про ірландську картоплю цікаво дізнатися. В інтернеті майже ніякої інформації по цим сортам: Галактика, Нектар, Банаба, Буррен.

Gibrid
Gibrid
Репутація: 2 (+2/−0)
Повідомлення: 16
З нами: 2 місяця 5 днів

Сообщение #22 Gibrid » 23.04.2017, 18:35

Поделюсь своими впечатлениями про урожайность, вкусовые качества тех сортов картофеля, которые садил в прошлом году. Было посажено 3 сорта. Гала - 0.6 га, Белла роза - 0.4 га, Аннушка-0.3 га, эти сорта 2-я репродукция, и остатки местной 1.2 га, которую сажали 15 лет. Обработка и условия для всех одинаковые. Посадка сажалкой с добавление 120 кг/га нитроамофосу. Два окучивания, две обработки от фитофторы, препаратом десфилар. Год выдался не очень благоприятный в плане погоды, после посадки дожди способствовали развитию фитофторы, когда ее остановил, град и штормовой ветер сбили всю зеленую массу, только стебли лежали по земле, думал вообще ничего не вырастит, но за 3 недели все начало восстанавливаться
по слегка отросшим, но на урожайность повлияло. Меньше всего выдала местная (в дальнейшем я буду приводить количество товарного картофеля, которая пошла на реализацию, в пересчете в гектарные нормы) 7тон/га. Затем Гала 8.3 т/га, потом Белла роза 16.2 т/га,и Аннушка 22 т/га. У Аннушки 90% товарная, очень устойчивая к фитофторе. Местную больше не сажаю. Гала, по вкусовым качествам лучшая, для себя только ее используем дома, Аннушка не намного хуже, ну и последняя Белла роза, которую мы когда-то очень любили. Еще привезли тонну семенной поздней (сорт скажу в следующем году) у нас почти не сажают поздние сорта, скорее всего через жаркое лето, но я себе решил что в следующем году влаги будет равномерно и достаточно весь сезон
Еще хочу сказать, что если бы не комбайн для выкапывания картофеля, то я бы даже для себя покупал, а не сажал, адский неблагодарный труд.

gerbert
gerbert
Повідомлення: 16
З нами: 5 місяців

Сообщение #23 gerbert » 23.04.2017, 18:43

А новий сорт картоплі Панянка хто пробував? Пишуть що дуже смачний! Цього року купив лише 3 кг на розвід, не дочекаюсь погоди коли вже садити, бо картопля вже дала добрі паростки і потрібно вже поспішати її в грунт садити.

Irisha
Irisha
Повідомлення: 24
З нами: 4 місяця 30 днів

Сообщение #24 Irisha » 24.04.2017, 10:06

Я для себе серед випробуваних (Гала, Бела-Роза, Світанок) вибрала ранній сорт Аннушка, який буду й надалі розводити, а інші поступово позбуватись. Ганнушка має красиві, дуже вирівняні бульби зручної форми, які легко мити та чистити. Незважаючи на те, що сорт ранній, він отримав високу оцінку смакових якостей (5 балів) і характеризується високим вмістом крохмалю (16-18%), а на його посадках не спостерігається ні вторинного росту, ні парші.

Vatuttin
Vatuttin
Репутація: 3 (+3/−0)
Повідомлення: 20
З нами: 1 год 1 місяць

Сообщение #25 Vatuttin » 30.04.2017, 07:52

А є якийсь рейтинг де вказані найсмачніші сорти картоплі, якщо такого ніде немає то було б непогано зробити табличку з можливістю проголосувати за найсмачніші сорти картоплі, та прокоментувати в гілці теми чому саме.

Hetyf
Hetyf
З нами: 6 місяців 28 днів

Сообщение #26 Hetyf » 01.05.2017, 19:22

Vatuttin писал(а):А є якийсь рейтинг де вказані найсмачніші сорти картоплі
Смак поняття дуже широке, а в сукупності з звичками, традиціями - взагалі не піддається ніякому аналізу. Жовта картопля, безумовно, відрізняється за смаком від білої. Мені здається він у жовтої більш багатий, яскравий. Ну якщо можна так висловитися, звичайно. Біла більш прісна. Кожному - своє.
Але все-таки смак формує не колір, а ті речовини (білки, крохмаль, амінокислоти, каротин і т. д) які містяться в картоплі. А їх зміст залежить від сорту, умов вирощування, умов зберігання і т. д і т. п.
Що стосується солодкого смаку. Кілька років тому, коли я тільки купив гараж з підвалом для зберігання врожаю і припасів - привіз якось із підвалу батькам картоплю перед Новим роком. Сорт жовтої був єдиний. Мати дзвонить і каже - картопля солодка, напевно підвал промерзає. Я кажу, та ні - градусник в підвалі +2 показує. Варимо свою (з тієї ж купи) – нормальна, не солодка, зовні відмінно виглядає. На новорічних святах приїжджаємо в гості до батьків - мати варить цю ж картоплю, що у неї була солодка. Питаю - ну і де? Я нічого такого не відчуваю. Мати каже - та ніби ні, нормальна нічого. Ось як це? Їй здалося? Або як пишуть в інтернеті, що при зберіганні при температурі близькій до 0 (ну і при підмерзанні), крохмаль переходить у цукор в захисних цілях для кращого збереження, а при кімнатній температурі відбувається зворотний процес? Не знаю. На жаль, в біохімічних процесах не сильний.

Vovik
Vovik
З нами: 7 місяців 29 днів

Сообщение #27 Vovik » 01.05.2017, 19:34

Відпишуся і я, може комусь знадобляться мої враження. Я відмовляюся від таких сортів картоплі:

Роко. Досить високоврожайний і смачний, добре зберігається, але надто вже він 'розкидисто' зростає. На викопування одного його куща витрачаєш купу часу і сил.

Велетень. Надзвичайно пізній сорт. Його могутнє 1-1.5 м. бадилля стояло майже до жовтня і плюс до всього накривала як ковдрою сусідні грядки, не даючи їм розвиватися повною мірою.
Урожайний, але і незручний у вирощуванні. У підсумку виявився одним з рекордсменів як за врожайністю, так і за проблемами вирощування.

Ред Скарлет. Просто тому що нічим особливим не здивував. Не рекордсмен за скоростиглістю як та ж Імпала, не рекордсмен по врожайності ранніх як той же Метеор і не чемпіон за смаком з ранніх як та ж Беллароза.

Eko
Eko
З нами: 9 місяців 5 днів

Сообщение #28 Eko » 12.05.2017, 11:27

З особистого досвіду може розповісти про наступні сорти картоплі:

Кардинал - дуже пізня, вимагає сухого ґрунту з постійним зволоженням в період зростання і нарощування бульб. У період визрівання грунт повинен бути сухим. Примхливий сорт картоплі. Мало вологи в період вегетації - дрібні бульби, мокро - багато гнилі .
Пікасо - гарний сорт але беріть на посадку кращі бульби, швидко вироджується.
Рокко - якщо любите чіпси і смажену картоплю він для цих випадків.

1979
1979
З нами: 7 місяців 6 днів

Сообщение #29 1979 » 16.06.2017, 21:48

Цього року відстаю від передовиків у вирощуванні картоплі. Моя картопля станом на вчора навіть бутонів не мала, ледь почала змикати рядки.
Розріджено зійшла Джеллі. Гала і Колобок дали дуже дружні сходи. Гусар пізній, тому він спочатку довго розгойдується, зате потім стрімко наздоганяє.
Земля дуже суха, довелося діставати насос і поливати ділянку (вночі пройшов хороший дощик, самий раз сьогодні було підгортати). Зробив друге підгортання, в наступні вихідні роблю останнє підгортання, розкладаю крапельний полив. На цьому основні заходи завершено. Орієнтовно 24-25 зроблю першу обробку від фітофтори. Затримка в розвитку кущів в порівнянні з минулим роком рівно 2 тижні.
У минулому році було багато дрібної картоплі, вибрав не все. Зараз то тут то там сходять. Вчора зробив прочищення кущів, які вибиваються з схеми посадки. А то потім намішано буде при відборі насіннєвих бульб. Особливо багато бульб зійшло на грядці де в минулому році Колобок сидів. Я ще тоді зазначив, що гніздо у сорту розлоге і доводилося по кілька разів перелопачувати землю, щоб вибрати всі бульби. Як життя показало, не вибрав.

Вернуться в «Картопля: вирощування»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость