Бадилля більше метра - якщо картопля жирує

Описание: Все про агротехніку вирощування картоплі у відкритому грунті

admin M
Администратор
Аватара
admin M
Администратор
Возраст: 43
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 162
З нами: 1 год 7 місяців

Сообщение #1 admin » 19.05.2016, 17:55

У більшості садівників картопля тільки сходить. Але у самих пронирливих, які посадили картоплю мало не в лютому, картопля викинула такий фокус - йде в бадилля, бадилля вже виросло більше 1 м. Але при цьому немає і натяку на те, що рослини будуть формувати бульби.

Зазвичай картопля жирує, якщо були від душі внесені гній або перегній. Ці добрива багаті на азот, і від цього бадилля може рости до даху, зате замість бульб зберете тільки «горох».

Зайві поливи або затяжні дощі теж можуть викликати жирування картоплі. Та й якщо вродить нормальна картопля - вона буде погано зберігатися взимку.

У цих випадках борються з жирування рослини, обмежуючи поливи і вносячи фосфорні добрива. Так, внесення 100 г суперфосфату на 10 л води зупиняє ріст бадилля і змушує кущі формувати бульби.

Можна піти іншим шляхом - пригнути і прим'яти бадилля. В результаті рослини також на два тижні зупиняються в рості, і буде шанс нормального росту бульб. Спосіб хороший тим, що безкоштовний, не треба ні стимуляторів, ні добрив.

Взагалі добрива під картоплю вносити треба. Перший раз одразу після появи сходів удобрити сечовиною або аміачною селітрою: 10-15 г на 10 л води. Правда, якщо зробили навесні або восени заправку грунту добривами або гноєм, то першу підгодівлю краще пропустити, інакше картопля може йти в бадилля.

Другу підгодівлю проводять, коли рослини підгортають. До речі, дуже важливо вчасно провести не тільки підгодівлі, а й підгортання. Перше робиться при досягненні бадилля висоти 20-25 см. Спочатку розсипають по міжряддях 20-30 г нітрофоски на погонний метр міжрядь. Після підгортають рослини так, щоб закрити добрива в грунт.

Якщо грунт був добре заправлений, тоді більше підгодівлі проводити не треба. Тільки не забудьте зробити ще одне підгортання, коли картопля викине бутони квіток.

Протягом літа ефективні позакореневе підживлення калієм, фосфором і магнієм з іншими мікроелементами.

Позакореневе підживлення поєднують з захисними обприскуваннями від колорадського жука і фітофтори. Такі суміші дуже ефективні, і дають кращий ефект, ніж роздільне внесення.

Lariska
Аватара
Lariska
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 224
З нами: 1 год 6 місяців

Сообщение #2 Lariska » 30.05.2016, 20:48

Якось страшно пригибати та топати картоплю щоб вона зупинилась в рості, мені чомусь здається що вона не зупинриться, а взагалі гигне. Чи я не права, хтось так робить як радить Админ?

Galina
Galina
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 14
З нами: 1 год 6 місяців

Сообщение #3 Galina » 12.06.2016, 22:10

Де чіткі й очевидні критерії, коли картопля жирує, коли "нормально", а коли "непогано б азоту додати"?

Kapelka
Kapelka
Репутація: 2 (+2/−0)
Повідомлення: 43
З нами: 1 год 1 місяць

Сообщение #4 Kapelka » 10.06.2017, 17:57

Може в нас такий сорт, але картопля кожного року жене бадилля більше метра, мені при рості 1.80 вище поясу виростає. І майже кожного року при сильних дощах вилягає, і що ж тут можна зробити – нічого, хіба що поміняти на низькорослі сорти.

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271
З нами: 1 год 7 місяців

Сообщение #5 errror » 13.06.2017, 07:23

Картопля - дуже чуйна на добрива культура. Але якщо переборщити з гноєм або перегноєм, то вона пожене дуже високе бадилля на шкоду врожаю. Бульби у таких кущів будуть дрібні. Те ж саме станеться, якщо картоплю посадити в тіні: бадилля буде високе, а урожай низький.
Навіть, якщо картопля вродить, при надлишку азотних добрив, зберігатися вона буде погано. Тому удобрювати картопляні плантації потрібно в міру.
Якщо ж ви перестаралися і переборщили з добривами, то доведеться підгодувати посадки суперфосфатом в пропорції: 100 г на 10 л води. У цьому випадку ріст бадилля відразу припиняється, і все живлення піде на налив бульб.
Жирувати картопля може і без жодних добрив. Особливо, якщо погода стоїть дощова і прохолодна. Це оптимальні умови для потужного зростання бадилля. В цьому випадку бадилля або приминають спеціальним катком, або знову ж підгодовують кущі розчином суперфосфату.
Не переплутайте жирування бадилля з особливістю деяких сортів картоплі. Деякі сорти самі по собі мають потужне листя, і застосовувати спеціальних заходів для зменшення їх росту не потрібно.
Справедливості заради треба відзначити, що під час формування бульб суперфосфат зовсім не перешкода і дуже потрібний для гарного врожаю картоплі. Крім того, при його внесенні бульби виходять не тільки крупніше, але і смачніше.

Олег
Олег
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 100
З нами: 5 місяців 16 днів

Сообщение #6 Олег » 04.07.2017, 01:31

Висота бадилля сортів картоплі залежить не тільки від поживності грунту (зокрема від азоту) а й від сортових ознак. Наприклад: ранні (а тим більше надранні напр. Зов) як правило невисокі.
Вони значно слабше галузяться. Високорослі - як правило середньо-пізні, приклад - Тайфун, висота бадилля його більше півтора метра, і то вже зараз. Під картоплю вношу лише компост.
Мінеральні не даю, бо погіршується смак, часто бульба має темні плями. За моїми спостереженнями, прямого зв"язку між ростом та зменшенням врожаю не спостерігав. Крім старого сорту Невська: якщо висадити крупномірні бульбини, то вони дають "горох". Навпаки, чим більшим виросте бадилля - тим більшим буде врожай. Якщо ж удобряти азотом, або ж перестаратись із перегноєм, то картопля затягує вегетацію і просто не встигає наростити бульбини. Бо бульба найбільше і найшвидше збільшується саме в кінці вегетації, коли бадилля відмирає і відбувається відтік асимілятів у бульбини.
Ніколи не вживаю у якості добрива сечовину - по-перше, її треба вносити лише восени, бо карбамід повинен пройти переробку мікроорганізмами грунту і лише тоді стане доступним для рослин, по-друге, удобрені свіжим карбамідом овочі набувають неприємного смаку, по-третє, значно знижується стійкість до хвороб. Те ж саме спостерігається при годуванні аміачною селітрою, крім доступності для рослин - вона швидко споживається і переводиться в нітрати.
Ніколи не приминаю рослини ні катком ні вручну, бо це приводить до спалаху фітофтори та до масового поширення вірусної та будь-якої іншої інфекції.


Вернуться в «Картопля: вирощування»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость