Коли обприскувати картоплю від фітофтори

Описание: Все про агротехніку вирощування картоплі у відкритому грунті

admin M
Администратор
Аватара
admin M
Администратор
Возраст: 43
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 162
З нами: 1 год 8 місяців

Сообщение #1 admin » 22.05.2016, 15:52

Звикли говорити про фітофтору на помідорах, і придаємо особливе значення боротьбі з нею, а ось про цю напасть на картоплі здебільшого забуваємо. А бульби страждають від цієї зарази ніскільки не менше, й до того ж якщо захворіє картопля, то й помідори в радіусі метрів 500 також будуть мати великий ризик заразитися фітофторою. Отже розглянемо питання коли починати обприскувати картоплю, а краще разом з нею і всі рослини, які можуть захворіти на фітофтору.

Ця хвороба у картоплі може погубити весь урожай. Починається захворювання на нижніх листках, потім інфекція переходить на верхні. У вологу погоду рослини гинуть за 10 днів.
Розглянемо основні ознаки даного захворювання. На листі, зазвичай після цвітіння, з'являються темно-бурі плями. На нижньому боці виступає павутиноподібний наліт - спори гриба, які розносяться вітром на здорові рослини, змиваються дощем, потрапляють в ґрунт і заражають бульби. Джерелом інфекції може служити насіннєвий матеріал. Інфекція зберігається на ділянці на бульбах і бадиллі рослин що залишаються, потім поширюється на посадки картоплі і томатів. Тому при появі перших ознак захворювання картоплі необхідно вживати заходів для лікування рослин на всій садовій ділянці.
Існує кілька способів боротьби з фітофторозом картоплі. Наведемо кілька ефективних рецептів. Кожні 10 днів необхідно обприскувати рослини розчином мідного купоросу (2 грами на 10 літрів води). Можна обприскати і 1%-ою бордоською рідиною в будь-який час. Також необхідно підгодовувати картоплю фосфорно-калійними добривами або золою. Дуже хороший ефект дає обприскування сірчанокислої міддю - 20 грам на 10 літрів, а також триразовий полив рослин розчином марганцю.
Для лікування захворювань картоплі можна використовувати різні народні засоби. Ними можна користуватися в будь-який час вегетації картоплі. Одне з найбільш доступних і ефективних засобів - триразове обприскування 10%-им обратом (2 літри на 10 літрів води). Хороші результати дає обприскування молоком в суміші з кількома краплями йоду.
Якщо стоїть суха, але прохолодна погода, то не поливайте рослини дощуванням, пустіть шланг в борозенки. Хворі листя і стебла необхідно негайно зрізати і спалити. Щоб не допустити появу фітофторозу картоплі і помідорів, необхідно ретельно підбирати насіння і розсаду, а також уважно стежити за станом сусідніх ділянок, так як хвороба може перейти на вашу ділянку з сусідньої. І пам'ятайте, що попередити захворювання значно легше, ніж саме лікування і усунення наслідків!

Galina
Galina
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 14
З нами: 1 год 7 місяців

Сообщение #2 Galina » 23.05.2016, 11:33

Коли починати обприскувати картоплю так і не сказано, хоча в заголовку говориться про терміни. Можу зауважити, що точних термінів немає. Потрібно зважати на погодні умови та стан самих рослин. Якщо стоїть суха погода і рослини не мають ознак зщахворювання, то і оприскувати не варто. Якщо ж йдуть дощі, прохолодні ночі і зранку роса на рослинах, то варт о починати обприскувати, не чекаючи появи хвороби на рослинах.

RULY
RULY
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 12
З нами: 1 год 4 місяця

Сообщение #3 RULY » 12.05.2017, 11:44

Є схема обробки дерев, в якій зазвичай обробки проводять з метою профілактики, а не лікування, а тут пані попередня ораторка пропонує чекати появи захворювання і лише тоді обробляти картоплю. Може не варто чекати, а все ж обробити для профілактики, тією ж бордоською рідиною? І може все ж є схема обробки проти фітофтори картоплі, в якій зазначені конкретні терміни, а не чекати появи захворювання на листі картоплі.

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271
З нами: 1 год 8 місяців

Сообщение #4 errror » 25.05.2017, 13:55

Якщо з колорадським жуком городники «воюють» самовіддано і регулярно, то захистити рослини картоплі від фітофторозу найчастіше не вміють, так само як і розпізнати саму хворобу, а також в повній мірі усвідомити її негативний вплив на майбутній урожай.
Щоб своєчасно виявити ознаки фітофторозу, потрібно уважно стежити за бадиллям. Як правило, розвитку фітофторозу передує рання суха плямистість, яка з'являється під час бутонізації картоплі, при сухій спекотній погоді і ранковій росі. На листках утворюються сухі незграбні плями бурого кольору, які з часом повністю покривають листову пластинку. В результаті листя всихають і відмирають. Зазвичай така плямистість розвивається на 7-10 днів раніше фітофторозу і при більш сприятливих умовах (різке зниження температури повітря і часті зливи) передає смертоносну естафету фітофторозу. Тому початок розвитку хвороби має стати для городника сигналом до рішучих дій із захисту рослин. Виявивши симптоми цього захворювання, слід негайно починати профілактичні обприскування бадилля системно-контактними препаратами, які захищають листя і стебла рослин від грибних хвороб.
Фітофтороз дуже поширена хвороба, яка розвивається при підвищеній вологості, похмурій погоді, температурі повітря 6-21 градус, туманах, рясних росах. Поширена в Поліссі, північній і західній частинах України, хоча нерідко зустрічається і в інших регіонах. Бувають роки, коли фітофтороз проявляється відразу ж, як тільки знижується температура повітря і йдуть (два-три дні поспіль) сильні дощі.
Перші ознаки хвороби можуть проявитися на листках (частіше на нижніх) у вигляді темно-бурих плям неправильної форми, починаючи з фази бутонізації картоплі. На нижньому боці уражених листя з'являється сірий наліт міцелію гриба. Спори його легко розносяться вітром, змиваються дощем, внаслідок чого за 3-7 днів посіви можуть повністю «згоріти». У цих випадках втрати врожаю можуть становити 60-70%.
Під ураженими рослинами картоплі під час збирання врожаю можна виявити хворі бульби. На них симптоми захворювання проявляються у вигляді бурої гнилі. Спочатку на поверхні бульби утворюються синювато-сірі або бурі, злегка вдавлені, тверді плями. Якщо хвору бульбу розрізати, то під плямами можна побачити м'якоть рожевого кольору, яка у вигляді окремих, так званих, «язичків» поширюється в глиб кореня. Хвороба небезпечна тим, що уражені бульби втрачають свою лежкість, закладати на зберігання їх не можна, тому що в сховище до них поселяються бактерії або гриби, які стають причиною сухого та мокрого гнилей. Чим вище температура в погребі чи підвалі, тим швидше розвивається гниль. Інфекція зберігається в насінних бульбах і на рослинних рештках.
На жаль, фітофтороз «що спалахнув» вже не піддається лікуванню жодним з відомих препаратів, успіх боротьби з ним залежить від першого своєчасного обприскування фунгіцидом. При змиканні листя в рядах проводять обприскування насамперед ранніх сортів картоплі, а потім сортів більш пізніх строків дозрівання ефективними системно-контактними фунгіцидами: акробатом МЦ (50 г на 10 л води), Ридомил МЦ (60 г на 10 л води), Татту (80 г на 10 л води). Для обробки 2,5 сотки городу достатньо 10 л розчину.
Повторну обробку посівів проводять через 10-14 днів, в залежності від ситуації. Навіть дворазова обробка забезпечує ефективний захист рослин під час формування і зростання бульб.
Якщо зазначених препаратів під рукою не виявилося, можна використовувати контактні фунгіциди: бордоську суміш 1%-ву, купросат 34,5% (80-100 мл на 10 л води), застосовуючи їх через 7-8 днів. Останню обробку можна проводити не пізніше, ніж за 20 днів до початку збирання врожаю.
Іноді терміни боротьби з колорадським жуком і фітофторозом збігаються, в такому випадку можна застосовувати бакову суміш. Для цього в робочий розчин інсектициду додають в рекомендованому кількості фунгіцид. Інсектициди не можна змішувати тільки з бордоською рідиною!
На дачних і присадибних ділянках доцільніше вирощувати стійкі до фітофторозу сорти картоплі: Водограй, Луговська, Горлиця, Невська, Зарево, Либідь, Купава, Обрій та ін.
Сьогодні втрати картоплі складають: від пошкодження колорадським жуком - 5-6%, від фітофторозу - 3-4%, від вірусних хвороб - 2-3%, від інших хвороб і шкідників і незадовільного його зберігання - до 6%. Ці втрати можуть бути значно більшими, якщо не виконувати елементарних умов вирощування, захисту рослин та збереження врожаю.

Silver
Silver
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 6
З нами: 6 місяців 14 днів

Сообщение #5 Silver » 06.07.2017, 21:33

Картопля вже перецвіла і зараз висять маленькі зелені шарики, як я розумію – насіння. Вже якась частина листя жовтіє, і видно на листі, як на мене, початок фітофтори (хоча не впевнений що то саме фітофтора - цятки). Тож питання чи потрібно зараз ще кропити від фітофтори картоплю, якщо вона вже перецвіла і жовтіє. І якщо потрібно то чи можна народними засобами чи біологічними препаратами, бо вже потроху копаємо щоб їсти.


Вернуться в «Картопля: вирощування»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость