Чим кропити картоплю від жуків

Описание: Все про агротехніку вирощування картоплі у відкритому грунті

Ruslan
Ruslan
Репутація: 2 (+2/−0)
Повідомлення: 39
З нами: 11 місяців 16 днів

Сообщение #1 Ruslan » 30.04.2017, 22:11

Щороку на прилавках з’являються нові препарати проти колорадського жука. Більшість з них на мою думку досить ефективні, але варто бути впевненим, що купуєте не підробку. Є більш ефективні, є такі до яких вже жуки звикли, тобто менш ефективні. Тож які препарати проти колорадського жука вибрати, та як визначити що то не підробка. Популярні народні засоби малоефективні, тим більше якщо у вас не пару соток а пару десяток соток засаджено картоплею, тож ризикувати врожаєм не хочеться.

Marusya
Marusya
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 22
З нами: 10 місяців

Сообщение #2 Marusya » 01.05.2017, 07:44

Раніше десь читала, що якщо мульчувати картоплю соломою, то буде менше колорадського жука! Я думаю, що багато хто це можуть підтвердити! Я саджу, вже два роки, трохи картоплі в соломі (соломи поки мало, але вже на цей рік буде більше на багато і тільки своя, це принципово!). В минулому році жука не було взагалі, жодної обробки! А в позаминулому трохи було! Я думаю, що картопля в соломі і густа куліса що добре пахне можуть дати практично 100% результат!

1979
1979
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 29
З нами: 1 год 2 місяця

Сообщение #3 1979 » 01.05.2017, 09:03

З жуком необхідно боротися спільно. Якщо ви збираєте жука і личинок, а ваші сусіди ні, то це даремна праця, жук за день може подолати 1 км, легко. Хімічний метод більш простий і швидкий. Просто у всьому потрібно знати норму. У картоплі головне, що б, як можна довше було зелене листя, так як буде краще проходити фотосинтез. Але є думка, що головне, до цвітіння боротися з колорадським жуком, а після нехай їсть. Ні. Дихання, температурний режим, надходження вологи і інші необхідні фактори залежать від наявності зеленої маси на кущу. До речі жук їсть всі рослини картоплі, а не тільки ослаблені.

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271
З нами: 1 год 9 місяців

Сообщение #4 errror » 20.05.2017, 20:25

Самий відомий шкідник на наших городах – це, звичайно, колорадський жук. Мало хто знає, що його вперше виявили в Мексиці, де він їв дикі рослини з родини пасльонових і на більше не розраховував. Але вже через 20 років він дістався до штату Колорадо і дочиста зжер всю картоплю, знищивши повністю урожай. За це його прозвали колорадським жуком.
Щоб освоїти всю Америку, у жука пішло ще 20-30 років, потім він зробив десант в Європу, де і був швидко знищений силами місцевих «армій». Але під час першої світової війни зупинити колорадського жука було вже нікому. Тому вже до початку другої світової війни колорадський жук освоїв усю Європу.
Чому так складно впоратися з жуком? Все із-за його пристосовності до різних умов. Незважаючи на свою плодючість, він може голодувати два місяці. Може у будь-який час заглибитися в грунт і поспати, часто аж до наступного року.
Жук зимує на глибині 30 см, тому перекопування йому не доставляє незручностей. Навесні, коли грунт прогріється до +13° С, частина жуків відправляється на пошуки їжі, а частина спить ще пару місяців. Тобто одним махом знищити жука неможливо: з землі вийде нова партія.
Кожна самка може відкласти до 30 яйцекладок, по 25-30 яєць у кожній. Найбільш стійкі до препаратів – личинки четвертої стадії розвитку. Вони в цей час світло-червоного кольору і довжиною 15 мм
Багато хто скаже: а в чому проблема – обприскав кущі і все. Не все так просто. При регулярних обробках з'являється покоління стійких до отрути жуків. Ще недавно обприскували картоплю Регентом, зараз він практично не працює. Кілька років тому було достатньо однієї обробки такими препаратами як Актара, Моспілан або Банкол в сезон. Але зараз ними доводиться обприскувати до трьох-чотирьох разів.
Поки що добре допомагають Зубр, Конфідор, Іскра золота, Танрек, Алатар... Їм на зміну приходить Апачі – новий препарат від жука. Недолік – у продажу рідко зустрічається. Але і їм бажано умудритись обробити личинок на першій-другій стадіях розвитку. Препарати, якими досить було один раз обприскати за сезон, вже так не працюють. Потрібні повторні обробки іншими отрутами.
Деякі садівники обманюють жука, обприскуючи картоплю настоєм тополиного листя. Але таку обробку доводиться повторювати щотижня, що дуже трудомістко.
Стараються і селекціонери. Кажуть, що поява сортів, стійких до колорадського жука, – справа найближчого майбутнього. Але на сьогоднішній день таких сортів у продажу немає.
Навесні по городу можна розкласти шматки бульб, попередньо замочених в розчині сечовини. Зголоднілі жуки зберуться на частування і загинуть від отруєння. В цілому, з жуком важливо не затягувати і розправитися як можна раніше, знищивши личинок, коли вони тільки що вивелися з яйцекладок. Тоді шкоди врожаю майже не буде.

Kartoplyar
Kartoplyar
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 12
З нами: 1 год

Сообщение #5 Kartoplyar » 22.05.2017, 05:53

Оскільки колорадський жук - чи не найголовніший об'єкт боротьби, всі препарати проти нього завжди користуються великим попитом, тому природно виникає бажання розібратися в них, вибрати найкращі для знищення шкідника, безпечні з екологічної точки зору.

Серед екологічно чистих біопрепаратів дозволений і доступний один - Актофіт, виробником якого є виробниче підприємство "Укрзооветпромснаб". На відміну від хімічних препаратів, при роботі з ним не страшні передозування. Недолік його в тому, що у випадку дощу після обробки доводиться повторювати її, так як препарат змивається. Немає в нього і системної дії, тобто якщо аерозоль не потрапляє на окремі місця, в цих місцях жук продовжує свою діяльність. Тим не менш, актофіт досить ефективний, вже придбав своїх прихильників і є однією з альтернатив відомого препарату престиж.

Лідер за популярністю - препарат Престиж німецької фірми "Байєр". Виробляють його в упаковці по 30 мл у флаконі - 150 мл. Досить розвести 30 мл (всю упаковку) в 0,3 - 0,6 л води, обприскати бульби картоплі перед посадкою, перемішати і швидко висадити, то проблема колорадського жука, інших шкідників і хвороб вирішується. Діючі речовини препарату потраплять в бульби, а коли вона починає проростати, переходять до всіх частин рослини. Це трохи лякає, але переміщується препарат тільки вгору. Тому молоді бульби, що утворюються на кінцях столонів, можна сміливо вживати в їжу (хоча рекомендують після терміну очікування).
Престиж має і стимулюючий ефект, який триває до цвітіння картоплі і навіть довше. Потім жуки все-таки атакують рослину. Але критичний момент для формування врожаю вже пройшов, та і жуків в цей час значно менше. До того ж їх можна збирати руками, струшувати у відро, або скористатися актофітом.
На жаль, оброблені бульби незручно брати руками в гумових рукавичках і класти в викопані лунки, тому посадка триває довше. Щоб окропити посадковий матеріал, потрібно розстелити стару плівку, брезент, висипати бульби разом з паростками, які при цьому обламуються. Перемішувати їх також доводиться руками, що забирає більше часу порівняно із звичайною посадкою, та і неприємно відчувати запах препарату. Тим не менше, боротьба з жуком без нього ще більш складна, а традиційні обробки вбивають корисних комах, ентомофагів, які є в даний час на картоплі (цього немає у випадку з престижем - самим популярним сьогодні).

Препарати для традиційного обприскування, дозволені для роздрібного продажу населенню і для вітчизняного виробника, майже всі імпортні. Цим доводиться розплачуватися за неналежне ставлення до науки, і за проблеми, коріння яких - ще х радянських часів. Термін очікування цих препаратів - 20 днів. Використовуючи їх, потрібно чітко стежити за дозою, ні в якому разі не перевищувати рекомендовані дози.

Першим слід зазначити препарат Актара фірми "Syngenta" (Швейцарія). Його "фішка" - найменша токсичність серед інших, навіть при тому, що всі вони належать до групи малотоксичних. Він ефективний не тільки проти колорадського жука, але і попелиці, яблуневого квіткоїда, плодового пильщика. До недоліків можна віднести форму препарату: вона являє собою не звичайний концентрат емульсії, а водорозчинні гранули. Тому при розчиненні необхідні ретельне перемішування, фільтрація, щоб осад не забив форсунку обприскувача (хоча вони добре розчиняються).

Не знято з порядку денного і широко відомий Децис-профі. На відміну від давно знайомого, він більш стабільний. Готується на основі органічних розчинників у формі водорозчинних гранул. Приваблює і швидкий ефект після обробки, сумісність з іншими препаратами (наприклад, з фунгіцидами та гербіцидами). Слід зазначити, що діюча речовина його складається лише з одного ізомеру, а це забезпечує низьку витрату розчину. Один з недоліків - швидка пристосовність колорадського жука до децису, як і до інших синтетичних піретроїдів.

Підприємство "АгроУкраїна" пропонує зареєстрований препарат китайського виробництва, який отримав у нас назву Антижук. Діючою речовиною є імідаклоприд. Випускають його у фольгованих пакетах по 5 і 50 г з ультрафіолетовим захистом. На 2 сотки вистачає 1 г препарату.

Препарат Жукомор вже містить не тільки імідаклоприд, а й іншу речовину - піпероніл-бутоксид, тому він ефективніше діє на личинок та дорослих жуків. Це перший вітчизняний двокомпонентний препарат (автор - ТОВ "Презенс", спільне українсько-китайське підприємство). Випускається в упаковці з фольги по 5 мл у препаративній формі - концентрат емульсії. Недоліки? Будь ласка: реклама стверджує, що препарат екологічно чистий, безпечний для людини і навколишнього середовища. З цим важко погодитися, адже до його складу входить хімічний компонент імідаклопрід, який належить до слаботоксичних. Це підприємство випускає і препарат Ратибор, який відрізняється від Антижука лише назвою. Діюча речовина в обох препаратах - імідаклопрід.

Фірма "Байєр" (ФРН) пропонує препарат Каліпсо системної дії, контактно-кишкова, діюча речовина якого - тіаклопрід. Випускається у флаконах по 10 і 150 мл, а також і у полімерних пакетах по 4 мл Він високоактивний, ефективний проти яблуневого квіткоїда, а його активність не залежить від температури. Термін очікування - 20 днів. Багатьом городникам він сподобався. З досвіду деяких з них, достатньо однієї обробки за сезон. Не раджу купувати флакони на ринку (як, до речі, і інші пестициди). На відміну від пакетиків, їх значно легше фальсифікувати (налити речовину невідомого походження).

З препаратом Конфідор-максі мені доводилося більше мати справу для знищення тепличної білокрилки. Рекомендується він і проти колорадського жука. Випускають його в пакетах по 1 г і 5 р. Оскільки він має коренево-системну дію, його можна подавати навіть через систему крапельного зрошення. Цим конфідор-максі виділяється серед інших, на яких виробники вказують дозу тільки для обприскування, ні слова не кажучи про більш безпечний спосіб - через крапельниці. Саме такий спосіб залишає надземну частину рослини необробленою. Тому бджоли, джмелі і інші ентомофаги не гинуть. Його потрапляння на бадилля не залежить від швидкості вітру. Можна, звичайно, обробляти рослини і шляхом обприскування. Ефективність висока.

Єдина претензія, яку доводилося чути щодо препарату Банкол: жуки гинуть не відразу, а з часом. З'явившись в кінці 90-х, він став доступний всім, хто розчарувався в синтетичних піретроідах, які відрізняються лише назвами і стереометріею молекули - карате, децис, які не діяли на шкідника. Основна причина, з якої він відійшов "у тінь", - недоступність (важко знайти у пунктах продажу), а також поява нових, розрекламованих препаратів класу неонікотиноїди і престижу. Тим не менш, Банкол досі ніколи не підводив, відгуки про нього завжди позитивні.

Пройде кілька років, промисловість запропонує нові отрутохімікати. Оскільки вам відомо, що є препарати контактної та системної дії, обирайте краще двох - або багатокомпонентні, тільки у сертифікованих виробників, але не на стихійних ринках. Пам'ятайте, що вони не діють на яйця жука, а лише на личинки та імаго. У продавців вимагайте ліцензію на продаж, яка видається тільки в тому випадку, якщо препарат дозволений для роздрібного продажу. Важливо, щоб на етикетці був вказаний виробник, його координати з телефоном, за яким можна отримати консультацію. Звертайте увагу, щоб на ній були вказані діюча речовина, доза, препаративна форма, строк очікування, термін придатності, проти яких шкідників рекомендується. Не всі продавці кваліфіковані за цих питань, так і в межах однієї статті неможливо розповісти про всі тонкощі, яких чимало.
Серйозний виробник передбачить також можливість внесення отрутохімікатів через крапельниці, вкаже концентрацію і для цього способу, а не тільки для обприскування. Добре, якщо поруч з препаратом буде рекламний буклет, де вказано, в яких обсягах (наприклад, у великих флаконах або у дрібних пакетиках) і з якою захистом його виробляють, стійкість при дощі, температурі, росі. Важливо дотримуватися дози, не застосовувати прострочених препаратів, ретельно перемішувати, не користуватися погано працюючими обприскувачами, дотримуватися правил безпечного застосування. Інакше можна зіпсувати враження навіть від найкращого препарату.

TerelF1
Аватара
TerelF1
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 28
З нами: 1 год 2 місяця

Сообщение #6 TerelF1 » 01.06.2017, 18:43

В сусідній темі підняли питання про те за який інтервал часу відкладені яйця колорадського жука перетворюються в маленького жука, який починає їсти листя картоплі. Адже саме з таким інтервалом в тій темі пропонують ручками збирати жуків. В мене не ті площі під картоплею щоб збирати жуків руками, але і обробляти якщо логічно подумати також потрібно з таким же інтервалом. Наразі переді мною стоїть питання коли починати кропити картоплю від жуків, і вже зараз ця зараза влаштувала такий собі пір на моєму полі з картоплею, і навіть з’явилися личинки, але досить мало. І що вже кропити, але ж, вже завтра на місці дохлих прилетять нові жуки і відкладуть яйця, які через тиждень знову окукляться і виведуться нові личинки. Тобто кропити необхідно через тиждень? Але ж таким чином за літо потрібно буде проводити обробки отрутою до 10 разів, що гадаю досить багато і як зменшити кількість обробок. Збільшуючи інтервал між обробками ми даємо час личинкам без перешкод їсти листя картоплі.

Gibrid
Gibrid
Репутація: 2 (+2/−0)
Повідомлення: 18
З нами: 9 місяців 26 днів

Сообщение #7 Gibrid » 04.06.2017, 19:10

Колорадський жук дуже ненажерливий, може знищити все листя на кущах картоплі. На присадибних ділянках потрібно уважно стежити за появою жуків і личинок, збирати і знищувати їх. Деякі картопляри-любителі в боротьбі з колорадським жуком використовують приманки. Наприклад, до сходів картоплі очистки від бульб насипають на ділянці, в яких накопичується багато жуків. Потім купи обливають невеликою кількістю гасу і спалюють. Принади можна робити в консервних банках. Для цього добре промивають банки, а їх краї натирають картопляним соком. Потім всередину кладуть три-чотири шматочки старої картоплі і виставляють на ділянку: одну на п'ять квадратних метрів. Роблять це в полудень. Увечері банки збирають. У кожному з них збирається до трьох десятків жуків.
Личинки колорадського жука слабше поїдають бадилля картоплі, оброблене розчином полину. Щоб приготувати його, третину відра заповнюють полином гірким, заливають водою і настоюють кілька днів. Потім розчин проціджують і обприскують ним рослини. Для підвищення стійкості рослин картоплі до колорадського жука по сходам розкидають деревну золу або обпилюють рослини. Боротися з жуком потрібно і восени. У цей період шкідників накопичується багато, а їжі для них залишається мало. Якщо зібрати бадилля картоплі і помідорів в купи, то в сонячну погоду на них налетить дуже багато жуків. Тут шкідника знищують обприскуванням інсектицидами - препаратами для боротьби зі шкідливими комахами.

turist
turist
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 15
З нами: 1 год 5 місяців

Сообщение #8 turist » 05.06.2017, 22:23

Другий рік помагає боротись з колорадським жуком препарат Престиж (обробка бульб перед посадкою - захист до кінця цвітіння) і в кінці, при необхідності, Актофіт - він біологічного походження. А народні засоби для тих хто має час і бажання випробувати та перевіряти чи дієвий той чи інший спосіб.

Ksinon
Ksinon
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 12
З нами: 10 місяців 6 днів

Сообщение #9 Ksinon » 15.06.2017, 11:04

Як часто зазвичай потрібно кропити картоплю від жуків. Сам кропив рівно тиждень назад, бо вже були маленькі, але зараз вони знову вже є, ще не в критичній кількості, але явно вже несуть загрозу кущам, бо там де вони є досить багато дірявого листя. І що кожні 7 днів кропити картоплю, тим більше враховуючи що вона лише починає цвісти?

eddbit
Аватара
eddbit
Репутація: 11 (+11/−0)
Повідомлення: 214
З нами: 1 год 9 місяців

Сообщение #10 eddbit » 15.06.2017, 11:35

Можу розповісти про свій експеримент цього року щодо прискореного розмноження картоплі, про який я писав в іншій темі. Стосовно експерименту буду писати саме в тій темі, а тут хочу сказати про жуків, та як я з ними борюсь на молодих кущах картоплі, які суттєві відстають від картоплі на основному полі, а саме їх полюбляють жуки і летять на них в першу чергу. Я з метою підживлення калійними добривами посипав саме ці кущі попелом, не дуже сильно, а так – припудрив. Що дивно жуків немає зовсім. Кущів таких на сьогодні штук до 3 десятків вийшли, на жодному не бачу ні жука ні його лічинки.
Живу как умею и другим не мешаю

eddbit
Аватара
eddbit
Репутація: 11 (+11/−0)
Повідомлення: 214
З нами: 1 год 9 місяців

Сообщение #11 eddbit » 16.06.2017, 09:27

Натхнений результатом використання попелу на невеличкій ділянці свого городу проти колорадського жука на картоплі посипав всю ділянку і вже за два дні бачу що це досить дієво. Тим більше не потрібно аж 10 кг на сотку. В мене всього з зими було відро попелу, тож на свої 2 сотки я не витратив навіть половину відра. І до речі робиться це дуже швидко, навіть швидше ніш обприскування отрутами, які потрібно купити, потім розвести, профільтрувати. А так пройшовся з підвітряної сторони і невеличкою лопатою розсипав, навіть не розсипав, а розкидував на метрів 5-8, щоб не ходити по городу, а лише по стежкам. Таким чином на ділянку 2 сотки затратив максимум 5 хвилин, вся картопля стоїть сива від попелу, а жуків майже немає. На фото видно яка картопля, і без жуків.
У вас нет необходимых прав для просмотра вложений в этом сообщении.
Живу как умею и другим не мешаю

Alona
Аватара
Alona
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 81
З нами: 1 год 5 місяців

Сообщение #12 Alona » 16.06.2017, 16:21

Не хочу вас разочаровывать, но пепел не панацея в борьбе с колорадским жуком. Его можно использовать и в этом использовании куча положительных моментов. Но его хватает ненадолго, пока дождь не смоет или ветер не сдует с листьев. Если уж пепел то лучше водную вытяжку и опрыскивать, но также не надолго хватает. А если просто посыпать то жуки не садятся только на верхние листья, где посыпано, а нижние ряды подвержены атакам этих полосатых зверей.
ПС. Красиво цветет ваш картофель, хороших урожаев!

45Vasiliy
45Vasiliy
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 9
З нами: 9 місяців 23 дня

Сообщение #13 45Vasiliy » 19.06.2017, 05:16

Цікаво чи є офіційний перелік гербіцидів від колорадського жука, щось на зразок Державного реєстру сортів рослин, а то підеш в магазин, а там стільки назв нових препаратів – Бомбардир, Вбивця жуків, Антижук, Смерть жукам і т.д. І спробуй тут розібратись, чи держава це ніяк не контролює? А ще я особисто купував би препарат де в одному флаконі проти жуків і фітофтори. Адже практично завжди обробки ці співпадають, тож навіщо 2 рази топтати картоплю?

Veterok
Аватара
Veterok
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 28
З нами: 1 год 2 місяця

Сообщение #14 Veterok » 19.06.2017, 18:35

eddbit, добре що почитав ваш пост, бо вже ніби то перецвітає картопля і кропили вже 2 рази, не хочеться ще раз, а ці гади повзучі знову приживаються на картоплі. Зараз іду обпудрювати картоплю, завтра-післязавтра відпишусь чи допомогло.

Veterok
Аватара
Veterok
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 28
З нами: 1 год 2 місяця

Сообщение #15 Veterok » 21.06.2017, 21:06

На жаль вимушений констатувати, що в мене де були жуки ніяким чином попіл не завдав їм шкоди – цілі та здорові, і ще здається у них апетит покращився після того як я їх попелом посипав. Можливо на посипані попелом ділянки картоплі жук менше летить, але видно, якщо вже там відкладені яйця то жук себе гарно почуває, і ніякої шкоди попіл йому не завдає. У крайньому випадку у мене саме так, може в мене жуки не правильні.

Docent
Аватара
Docent
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 17
З нами: 1 год 5 місяців

Сообщение #16 Docent » 27.06.2017, 17:43

Скажіть це лише в мене цього року якесь нашестя жуків. Вже сьогодні був вимушений кропити четвертий раз картоплю, коли зазвичай два, ну в дуже злачні роки на жуків 3 рази, а зараз вже вимушений був знову кропити в 4-ий раз. Сусіди не кроплять взагалі і там вже доїдають бідну картоплю колоради, може через це і в мене цього року так їх багато, чи неякісні яди?


Вернуться в «Картопля: вирощування»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость